Z innej beczki

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Z innej beczki

Postautor: jirajamgo » sob mar 20, 2021 10:28 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
Nie jesteś sam, też se lubię pogrzebać. Zamówiłem blachę miedzianą 2_mm i będę przerabiał chłodzenie tabletowi z atomem z8300. Odchudzony W10 wgrany i pozostaje kwestia chłodzenia tego bo się potrafi rozgrzać przez co muli. Lubuntu coś nie współpracuje, tablet się potrafi zawiesić na amen. A szkoda bo fajnie zasuwa na Linuksie. Niby tanie badziewie co kupiłem za 200_zł używane ale ekran dobry, bateria trzyma, kilka kart w Chrome bez problemu otwarte więc po lekkim modzie będzie lepiej działać.

Fotka jeszcze z Lubuntu na pokładzie.
Obrazek

eD
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Z innej beczki

Postautor: iron64 » sob mar 20, 2021 8:23 pm

Niekoniecznie @
Awatar użytkownika
Cinmar
, bo chciałem poznać Wasze zdanie na ten temat. Gdybyście powiedzieli, eee w sumie to pierdoła to pewnie bym zakończył na 150 zł bo tyle mniej więcej mnie kosztował dysk i dojazd po niego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Z innej beczki

Postautor: Cinmar » sob mar 20, 2021 7:55 pm

iron64 pisze:człowiek mi kiedyś pomógł gdy byłem w potrzebie, zupełnie bezinteresownie to zrobił ledwo mnie znając tak po prawdzie. Nie chodziło o pieniądze, bo tych nie potrzebowałem, ale pewną pomoc. Ja takich sytuacji nie zapominam.

To jest dość istotna informacja przy wycenie, o którą poprosiłeś i od tego trzeba było zacząć. :-D
Myślę, że dobrze sam rozgryzłeś już temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Z innej beczki

Postautor: iron64 » sob mar 20, 2021 7:45 pm

Dobra, dzięki za odpowiedzi. Chciałem powiedzieć 200 zł za tą usługę, bo za dysk z którego zabrałem głowice dałem 90 zł plus dojazd po niego (musiał być konkretny dysk z taką samą głowicą). Cennik firm odzyskujących dane to ja znam mniej więcej, ale ja mam miękkie serce a twardą dupę, nie odwrotnie. W takim razie powiem mu 300 zł, a i tak myślę że będzie zadowolony, bo nikt tego podjąć się nie chciał i za samą wycenę wołali od niego sporo kasy.
Nie uważam, żeby to było dużo, ale człowiek mi kiedyś pomógł gdy byłem w potrzebie, zupełnie bezinteresownie to zrobił ledwo mnie znając tak po prawdzie. Nie chodziło o pieniądze, bo tych nie potrzebowałem, ale pewną pomoc. Ja takich sytuacji nie zapominam.
Dzięki za odpowiedzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Z innej beczki

Postautor: DooshPastesh » sob mar 20, 2021 7:34 pm

Tu się z przedmówcami zgadzam. Strasznie dużo z tym p*dolenia jest. I czasu trochę trzeba poświęcić (w twoim wypadku 3 dni). Policz roboczogodziny i tyle wychodzi. Software nie jest drogie i można przeliczać na flaszki, ale grzebanie w głowicach, to już jest czas i pieniądz. Fachowca do tego.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Z innej beczki.

Postautor: Sobear » sob mar 20, 2021 7:31 pm

Ogólnie już się w takie rzeczy nie bawię, bo a) nie chce mnie się, b) za dużo z tym było problemów i idiotów w stylu "ale to ty robiłeś to dwa lata temu, a teraz nie działa więc to twoja wina", c) za dużo zabawy z gatunku IT mam w robocie.
Reinstalacja systemu + instalacja softu i sterowników - flaszka w okolicach 100 PLN.
Odzyskiwanie danych - zależnie od poziomu trudności i ile czasu na to pójdzie, ale zaczynam rozmowy od ~300.
Wymiana głowicy - nawet bym się tego nie podjął, ale wiem, że w profesjonalnych firmach to będzie koło 2 tysięcy albo i lepiej.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Z innej beczki.

Postautor: Cinmar » sob mar 20, 2021 7:30 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
, sprawdź dowolny cennik serwisu odzyskującego dane. Tam serio idą w tysiące.
Myślę, że powinieneś zacząć myśleć od 500 złotych, może stówka mniej, jeśli po dobrej znajomości.
To nie trwało godzinę-dwie, a trzy kuźwa dni!
Wiem jaki jesteś, ale nie idź przy takiej robocie w wolontariat.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Z innej beczki.

Postautor: DooshPastesh » sob mar 20, 2021 7:27 pm

A ja przestałem się bawić już dawno. Ograniczam się jedynie do reinstalacji systemu jeśli już ktoś mnie poprosi, albo bliskim znajomym coś więcej. Odkąd (jakieś 10 lat) siedzę na Linuxie, i przychodzą do mnie ludzie ze zbabranymi/zawirusowanymi Windowsami i proszą o reinstalację, to patrzę na nich z politowaniem i nie che mi się patrzeć jak kolejny raz każą sobie strzelić w stopę.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Z innej beczki.

Postautor: iron64 » sob mar 20, 2021 7:25 pm

Ja tam się bawię, bo to lubię właśnie, takie usługi jak powyższa nie pozwala mi zapomnieć jak się w to "bawić". Zwykle wymiguje się od reinstalacji jako takich.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Z innej beczki.

Postautor: DooshPastesh » sob mar 20, 2021 7:21 pm

Wbrew pozorom, nie jest to drobna usługa jak odzyskanie zdjęcia siusiaka z karty pamięci czy postawienie systemu na nowo, za stówkę. Na pewno kilka stów, skoro nie chcesz iść jak koledzy z Elektrody. Ale uwierz, taka operacja jest teraz tyle warta w firmach, które tym się zajmują.

Za sam system ze sterownikami biorę "Co łaska ale nie mniej niż czteropak".
Za powyższe plus jakieś dziwne dodatki to stówa plus od każdej czynności jakieś grosze. Np 100 + 20 za dysk + 20 za przywracanie/odzyskiwanie (w zależności od ilości pamięci i jej rodzaju).

W hardware, oprócz wymiany się nie bawię. Nie rozkręcam lapków ani dysków. Chyba, że tylko do czyszczenia.

Najczęściej robię znajomym albo ich znajomym. Zazwyczaj waluta to czteropaki, które i tak zostają zużyte przy robocie. :D
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości