Informacja - przemyślenia

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: Nikotynos » ndz mar 28, 2021 3:52 pm

A zatem całość tematu możemy podsumować następująco. :-D Co byśmy się nie nakombinowali to i tak apki i soft będą miały swoje tajne furtki (o których nie mamy pojęcia), więc ta cała ochrona uja daje i dalej będziemy inwigilowani. Tym bardziej że dla rządu i dużych corpo to same korzyści. :P
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: Sobear » ndz mar 28, 2021 11:43 am

@
Awatar użytkownika
Haze
Z kolei u mnie przypadkowe "testy" pokazały co innego. Dwa przykłady:
1. Gadałem na Discordzie ze znajomym o Linuxach. Żaden z nas niczego w tym temacie nie szukał. Obaj jakąś godzinę później zaczęliśmy dostawać reklamy związane z Linuxem na Facebooku.
2. Rozmawiałem z moją dziewczyną o meblach. Taki totalnie luźny temat. Znowu żadne z nas niczego nie szukało o tym, a oba telefony leżały na stole. Chwilę później wchodzę na FB, a tam reklamy mebli i tutaj muszę dodać, że i apka FB, i Messenger mają u mnie zablokowany dostęp do mikrofonu i kamery + Adaway'em zablokowałem większość trackingów.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: iron64 » ndz mar 28, 2021 4:37 am

@
Awatar użytkownika
Haze
znaczy to tylko tyle, że mieliście w miarę dobrze skonfigurowane telefony, nic więcej.
Tor działa równie sprawnie na Windowsie co na Linuxie, jednak Tor jest raczej często wykorzystywany nie do końca zgodnie z jego przeznaczeniem.
Ja jakiś czas temu, podczas konfiguracji telefonu nowego gadałem z kumplem o kamperach, trochę o meblach, trochę o kamperach jako takich, trochę o tuningu silnika jtd w jego kamperze. Później przez jakiś czas wszędzie miałem reklamy kamperów. ;) Oczywiście błąd mój był oczywisty, ale nowość w postaci innego telefonu była silniejsza i przed skończeniem konfiguracji dostał kartę sim i internet.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: Haze » ndz mar 28, 2021 1:56 am

Sobear pisze:... Smartfon teraz słucha cały czas i przekazuje to dalej (stąd reklamy rzeczy o których rozmawiałeś)

No właśnie nie jestem pewien, a z całą pewnością nie każdego słucha. Ostatnio robiłem zaawansowane badania w tym temacie :-D - siedząc w 4 osoby w firmie zaczęliśmy namiętnie gadać o temacie, z którym nikt z nas nie miał żadnego kontaktu, czyli o wędkowaniu :) . Odczekaliśmy tydzień... do nikogo nie przyszła żadna reklama sprzętu wędkarskiego. No to poszliśmy dalej: kumpel zadzwonił do mnie z pytaniem o sprzęt wędkarski używając specjalnie słów "szukam", "chciałbym kupić", "interesuje mnie", itp. I dupa... w dalszym ciągu zero propozycji w tym temacie. Tak że trochę się nawet podłamałem, że jestem tak czerstwy, że nawet Google mnie nie podsłuchuje. :( :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: Superlux » sob mar 27, 2021 11:42 pm

Każdego można znaleźć, dzisiaj to już nie jest takie skomplikowane, choć kiedy poszukiwany unika jakiegokolwiek kontaktu (lub w przemyślany sposób się kamufluje) z szeroko pojętą elektroniką to jest oczywiście trudniej. Do tego jeszcze kilka innych technik niezbędnych... kiedy chce się zniknąć i jest problem. Na szczęście ponad 90% przestępców nie słucha rad inteligentniejszych kolegów... oczywiście z korzyścią dla społeczeństwa. :-D





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: Sobear » sob mar 27, 2021 10:57 pm

Masz sporo racji. Szczególnie z tym, że Ci się wydaje. :P

Podsłuchiwanie połączeń telefonicznych w dzisiejszych czasach to pikuś. Smartfon teraz słucha cały czas i przekazuje to dalej (stąd reklamy rzeczy o których rozmawiałeś), a dolicz do tego GPS i historię tego, co robisz w sieci i masz permanentną inwigilację. Do tego jeśli masz pocztę na Gmailu to Google skanuje wszystkie wiadomości i dodaje to do Twojego profilu w ich bazie.

Lewe konto na FB czy też podział maili na służbowe/prywatne nic nie da. Każdy sprzęt na którym jesteś zalogowany używa ciasteczek śledzących, które służą tworzeniu i rozbudowywaniu naszych profili.

Sporo ludzi robi błąd myśląc na zasadzie "łe tam, czy tak nie mam czego ukryć". Każdy ma coś do ukrycia i prawo do prywatności.

A już kończąc ten wywód to idealnie określiłeś główny problem. Ludzie mają głęboko kwestie prywatności, bo jej brak jest wygodny. Dzięki temu mamy chociażby lepsze wyniki w wyszukiwarkach.

Jutro napiszę tl;dr jak się chociaż odrobinę przed tym bronić.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Informacja - przemyślenia

Postautor: Vlad » sob mar 27, 2021 10:28 pm

Nie zastanawiałem się nad tym, jakie może być w związku z tym zagrożenie bezpośrednio dla mnie, czy naszej rodziny, ale mam kilka faktów z życia, w sumie śmiesznych, ale istotnych, ale to raczej fakty z zamierzchłych czasów, czyli przed, albo chwilę po 89 roku. Kolega był paserem kradzionych magnetofonów, miał już termin do wojska, ale nic więcej poza tym nie wiedział, gdzie będzie i w jakiej jednostce. Zatrzymali go z kolegami tajniaki, jeździli Polonezem z silnikiem Abartha. Pierwsze pytanie padło czy ma już prawo jazdy na czołg. Druga historia, to kiedy Matka była coś zgłosić na Posterunku, wtedy raczej Milicji i słyszała wszystkie rozmowy telefoniczne z całej wsi. Tego najbardziej się boję, tego typu inwigilacji. A Google na obecną chwilę nie jest na tyle straszne wydaje mi się, żeby się przejmować. A czasem nawet te wyskakujące reklamy mi pomagają, bo znajduje alternatywy do tego co akurat szukałem. Natomiast zdarzało mi się kilka razy brać kredyt w banku i po każdym zapytaniu do BiK miałem przynajmniej 10 ofert z różnych innych banków, co też miało swoje plusy. Co do mediów, mam fejkowe konto na FB, żeby czasem się z kimś jako incognito skontaktować i zobaczyć co się na wsi dzieje, chociaż średnio mnie to akurat interesuje, a poza tym raczej nie mam potrzeby korzystać z tego typu portali. Dwa konta do maila, służbowe i prywatne, na to drugie zaglądam raz w miesiącu, bo większość to spam. Staram się jak najmniej udostępniać adresy majlowe.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: Sobear » sob mar 27, 2021 9:47 pm

@
Awatar użytkownika
Bogu
Jak chcesz się bawić w overkill to Qubes OS albo Tails. ;)
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Informacja - przemyślenia

Postautor: Bogu » sob mar 27, 2021 9:38 pm

Nie ma to jak dobry, płatny VPN i albo DuckDuck, albo Firefox Focus. Najbezpieczniej na Linuxie i przeglądarce Tor, ale to już trochę skrajność. [emoji16]

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja - przemyślenia

Postautor: Sobear » sob mar 27, 2021 8:20 pm

Dla tych, którzy chcą zachować chociaż resztki prywatności w tych porąbanych czasach polecam przejrzenie tej stronki i zastosowanie rad tam zawartych - https://www.privacytools.io/.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości