Który silnik do Focusa II wybrać?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Który silnik do Focusa II wybrać?

Postautor: Mareckimt » pn cze 28, 2021 8:05 am

Lepiej zapytaj tu:
https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94
Dostaniesz konkretne dwie lub trzy odpowiedzi. Bo w Salonie to sami samochodziarze i odpowiedzi będzie więcej.
Jak choćby ja. :-D Do Focusa "cywilnego" polecam tylko jeden słuszny silnik EcoBost 1,5, 150 KM. Jeździłem takim ponad 5 lat i wiem co piszę.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Który silnik do Focusa II wybrać?

Postautor: Krasnal45 » pn cze 28, 2021 8:02 am

Wprawdzie miałem Mk1, ale silniki benzynowe Forda są proste i naprawdę niezawodne. Jak w większości będziesz po mieście jeździł, to bierz 1.6 bo ten dwulitrowy Cię zeżre. Wprawdzie i ten mniejszy weźmie po mieście w okolicy 10 litrów, ale ja przez dwadzieścia lat nie miałem z nim właściwie żadnych problemów.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Który silnik do Focusa II wybrać?

Postautor: Bezimienny » pn cze 28, 2021 7:47 am

Cześć. Czy są tutaj jacyś posiadacze Focusa Mk 2? Planuję sobię sprawić takiego w wersji CC, do wyboru są 2 jednostki benzynowe 1.6 Duratec 100 km i 2.0 Duratec 145 km. Jest reż ropniak 2.0 136 km. No i tak się zastanawiam, który wybrać. Nie będzie to samochód do pokonywania setek kilometrów na trasie, co najwyżej wypad do teściów 100 km w jedną stronę 2-3 razy w miesiącu i jazda po mieście. Ma być to drugi samochód. Nie zależy mi żeby był demonem prędkości, chociaż z drugiej strony ten konkretny egzemplarz trochę waży i fajnie jakbym mógł wyprzedzić nim ukraińską ciężarówkę na S17. :-D Diesel średnio mi podchodzi, wolałbym benzynę. Gazu nie zamierzam montować. Manualna skrzynia od biedy przejdzie, ale celuję w automat, wiec jak ktoś z taką jeździł to byłbym wdzięczny za podzielenie się opiniami.
Focusa co prawda nie miałem, miałem tylko okazję przejechać się wersją RS II generacji znajomego, ale chyba nie ma co porównywać takiej wyścigówki do "cywilnej" wersji. ;-)

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Insane i 33 gości