Telewizor, 50 czy 100 Hz?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Telewizor, 50 czy 100 Hz?

Postautor: jeffrey » ndz lip 04, 2021 10:12 am

Z tego, co wiem to do oglądania sportu 100 Hz też się przydaje. Na tej stronie możesz dużo się dowiedzieć https://hdtvpolska.com/ .Swoją drogą to teraz telewizory przeważnie posiadają 120 Hz, a nie 100 Hz.

SB
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Telewizor, 50 czy 100 Hz?

Postautor: Cinmar » sob lip 03, 2021 6:37 pm

@
Awatar użytkownika
Bialysdz
, musisz ustalić potrzeby.
Jak tylko oglądasz, 50 Hz wystarczy. Ale jeśli (być może) za jakiś czas wygospodarujesz czas i będziesz miał chęci na granie, to wybór jest oczywisty. Lepiej mieć niż nie mieć.
Z drugiej strony, lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować, a nie mieć.
Obrazek
Bialysdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 15, 2020 9:18 pm
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Telewizor, 50 czy 100 Hz

Postautor: Bialysdz » sob lip 03, 2021 6:33 pm

Sobear pisze:Jeśli chodzi o oglądanie filmów z kanałów TV to ogromnej różnicy nie będzie. Jeśli chodzi o granie na konsoli czy filmy Bluray, tutaj już można zauważyć poprawę.
Tak szczerze, to wyższe odświeżanie głównie przydaje się do grania. Już nie wyobrażam sobie na kompie zjechać poniżej 144 Hz.


Grałem na PS4 lecz od roku brak czasu, na Netflixa, aby seriale oglądać też brak czasu, jedynie wieczorem usiądę i mecz włączę nawet powtórkę, idąc tym tropem nie jestem jakimś tam fanatykiem TV :rockers: . Też stąd moje pytanie czy warto kupić 100 Hz? Obecnie mam 42 cale jakiegoś Blaupunkt-a ,lecz chcę jakiś 65 cali kupić.

eD
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Telewizor, 50 czy 100 Hz

Postautor: Sobear » pt lip 02, 2021 9:09 pm

Jeśli chodzi o oglądanie filmów z kanałów TV to ogromnej różnicy nie będzie. Jeśli chodzi o granie na konsoli czy filmy Bluray, tutaj już można zauważyć poprawę.
Tak szczerze, to wyższe odświeżanie głównie przydaje się do grania. Już nie wyobrażam sobie na kompie zjechać poniżej 144 Hz.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Bialysdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 15, 2020 9:18 pm
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Telewizor, 50 czy 100 Hz?

Postautor: Bialysdz » pt lip 02, 2021 9:06 pm

Witam wszystkich. :bry2:

Zastanawiam się nad kupnem nowego telewizora lecz stoję przed problemem; a mianowicie chodzi mi o Hz, czy odczuje różnice pomiędzy 50_Hz a 100 Hz? Cenowo, wiem, że tak.
A jak to wygląda w rzeczywistości?

PS Posiadam telewizję satelitarną, dekoder Zgemma H9 2s, jeśli to w czymś pomoże. :cycki:

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość