Taki mamy klimat?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taki mamy klimat?

Postautor: Nikotynos » pt lip 16, 2021 11:50 am

Autostrada A61 w Niemczech. :boi:
Niedługo zamiast koła zapasowego trzeba będzie wozić łódkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taki mamy klimat?

Postautor: Vlad » czw lip 15, 2021 10:26 pm

Jeden z moich klientów wpadł na genialny sposób na grad. Wchodzę dziś do jednej z dwóch sali balowych w hotelu, a tu stoją trzy auta w środku.[emoji2] W piątek też mi auto służbowe podziurkowało. Na czarnym widać jak cholera. Grad nie był większy niż 3 cm. Ze 30 wgnieceń jest. Ale co ciekawe, te największe kulki gradowe były jak pieczarki, tak jakby podwójnie zamrożone.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crystal1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pt mar 04, 2016 7:33 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 217 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Mężczyzna

Taki mamy klimat?

Postautor: crystal1 » czw lip 15, 2021 9:52 pm

Dwa tygodnie temu padł u mnie rekord wielkości gradu, a właściwie brył lodowych, 13,5 cm średnicy. Niestety auta żony i córki zostały dotkliwie potłuczone. Masakra. :(
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Taki mamy klimat?

Postautor: Vlad » czw lip 15, 2021 9:42 pm

Powiem Wam, że największy upał w moim życiu to było jakieś 8 lat temu. Ci co z Krakowa będą wiedzieć gdzie. Wyjechałem z Tyńca na autostradę i było około 15:30 35°. Zanim dojechałem do Skawiny było już 42°. Około 17tej na Matecznym było już 44°, klima wyła, ale dało się to jakoś wytrzymać. Z racji wieku (43 lata) może gorzej odczuwam upał, ale wczoraj nie byłem w stanie zjeść obiadu dopóki sobie nie postawiłem wiatraka na stole. Przed burzą wilgotność była 80% na stronie, na której zwykle sprawdzam pogodę i myślałem że dosłownie krew z potem mnie zaleje. Dziś było trochę lepiej, ale to lato daje mi wyjątkowo popalić.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Taki mamy klimat?

Postautor: Nikotynos » czw lip 15, 2021 7:48 pm

Jak łatwo zauważyć klimat na naszej planecie wciąż się zmienia oraz funduje różne niespodzianki. W dużej mierze jest to "zasługą" człowieka, ale też naturalnymi cyklicznymi zjawiskami zachodzącymi na naszej planecie od milionów lat. W tym wątku możecie poruszać wszelkie tematy związane z klimatem, tudzież wrzucać ciekawe foty, ciekawostki itp.
Na początek zapraszam do pouczającego wywiadu z prof. dr hab. Szymonem Malinowskim.
Szymon Malinowski: Fizyk atmosfery, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych. W latach 2002–2012 pełnił funkcję kierownika Zakładu Fizyki Atmosfery. Obecnie jest dyrektorem Instytutu Geofizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jeden z założycieli portalu naukaoklimacie.pl.

https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/p ... qus_thread

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości