Trumna, urna lub kamienie

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: Nikotynos » śr wrz 07, 2022 10:23 am

@
Awatar użytkownika
tomaszdd11
Niezłe, ale te są lepsze. :) Obrazek
tomaszdd11
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 30, 2022 11:45 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: tomaszdd11 » śr wrz 07, 2022 10:05 am

Nie wiem czy to w temacie ale przy tym w jakie urny się ludzie zamykają to kamienie są niczym...
https://rememberme-forever.pl/urny-star-wars/
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: BloodCat » czw wrz 01, 2022 1:29 pm

Nie widzę sensu przechowywania tegoż typu pamiątek po Zmarłych. Widziałem breloki, serduszka, diamenty itp. Ku pamięci są zdjęcia, szacunek należy się ciału. Proch to proch, w urnie będzie mu dobrze.. jak już nie chcemy rozwiewać go na wietrze, lub wysypywać do morza.
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
ROLF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: ndz lip 17, 2022 10:36 am
Lokalizacja: Szczecin - Trzebież
Podziękował: 171 razy
Otrzymał podzięk.: 34 razy
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: ROLF » czw wrz 01, 2022 12:58 pm

Takich kamieni może przybywać, biorąc pod uwagę ogólny światowy przyrost. A więc ilość kamieni może z czasem przybywać i stać się cenną kupą kamieni. Z praktycznego punktu widzenia to jakiś skalniaczek mógłby powstać. To taka żartobliwa propozycja co nie znaczy, że nierealistyczna.
tomaszdd11
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 30, 2022 11:45 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: tomaszdd11 » czw wrz 01, 2022 9:26 am

Nie rozumiem co w tym przerażającego może być? Kamienie wyglądają ciekawie. Na pewno ludzie umieszczą je w biżuterii w domu czy gdziekolwiek sobie zażyczą, choć pewnie diamenty są dużo ciekawsze.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: bulit73 » czw sie 26, 2021 8:37 pm

Nikotynos pisze:Mnie by kurna przerażała taka urna czy kamienie w domu. :boi: :D

Stracha to ty masz ale poprawy żadnej. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: Nikotynos » czw sie 26, 2021 8:30 pm

Mnie by kurna przerażała taka urna czy kamienie w domu. :boi: :D Miałbym wrażenie że umarły mnie cały czas z bliska słucha i obserwuje, taka kamerka 24h. Albo niezręczne sytuacje typu fiku miku z żoną, a tutaj nagle kamienie teściowej pospadały na podłogę. Czy nagle głos z urny: "no no no! , spokojnie tam, ja tu spoczywam, idź do drugiego pokoju. Trochę szacunku dla zmarłych", albo "synu!, nie tak cię wychowywałem". Nie nie, tragedia, to musi stać gdzieś daleko, bez naruszania prywatności. :-D
Co to projektu PIS-u to pełna zgoda, choć oni bardziej chyba dążą do przerobienia całej opozycji i wolnych mediów na kamienie (i to na pewno nie kolorowe). A później by się dumnie przechadzali po tych kamieniach, bez kszty słowa krytyki, ktorą przecież tak ciężko znosili. I to wszystko w towarzystwie Biskupów wykrzykujących "Qui simpliciter primum lapidem mittat". No i by tak sobie rzucali tymi kamieniami i... to koniec tej piekielnej historii. :bec:
Swoją drogą to jestem ciekaw co o tym wszystkim sądzi nasz ekspert, ponury żniwiarz i opiekun działu "Zgony" @
Awatar użytkownika
kangaroo
.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: Tommy Black » czw sie 26, 2021 4:51 pm

Nikotynos pisze:Posłanka Lewicy Monika Falej zaproponowała projekt ustawy, która wprowadziłaby w naszym kraju alternatywne formy pochówku. Pomysł nowelizacji przewiduje przechowywanie prochów w urnie (np. w domu) lub możliwość ich rozsypania na polu pamięci. "Partnerka lub partner w związku nieformalnym uzyska w ten sposób prawo do pochowania bliskiej osoby" - pisze Falej.


To dość konkurencyjny projekt wobec projektu posłów PiS, który zezwala na pochówek żywcem, w miejscu wskazanym przez PiS i z prawem do odwiedzin pochowanego, wykupionym na określony czas.
W tej sytuacji Lewica ma nikłe szanse na procedowanie nawet swojego projektu.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Trumna, urna lub kamienie

Postautor: Nikotynos » czw sie 26, 2021 4:45 pm

Amerykańska firma Startup Parting Stone proponuje zupełnie nową formę pochówku zmarłych, oferując przekształcenie skremowanych prochów w subtelne kamienie.
Obrazek
Obrazek
Jak wygląda proces tworzenia kamienia?
Proch powstały w wyniku kremacji jest najpierw rafinowany i rozdrabniany w jeszcze drobniejszy proszek. Następnie dodaje się niewielką ilość spoiwa, dzięki czemu powstaje materiał podobny do gliny. Uformowaną masę umieszcza w piecu. W ostatnim kroku pracownicy laboratorium polerują kamienie i zwracają je rodzinie. Koszt takiej usługi to 695 dolarów, czyli ok. 2700 zł. Nawet doliczając do tego koszty kremacji, to i tak mniej niż musimy zapłacić za polski pogrzeb.
Każdy kamień jest zupełnie unikatowy, różni się zarówno rozmiarem, teksturą, jak i kolorem. Bliscy zmarłych otrzymują od 40 do 60 sztuk. - Materiał jest czysty i trwały jak ceramika. Kamienie nie rozpuszczą się w wodzie, ani nie zarysują od paznokcia. Przetrwają człowieka na Ziemi - mówią pomysłodawcy.
Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych mówi, że w Polsce możemy pożegnać bliskich jedynie na cmentarzu lub na morzu. To może się zmienić.
Posłanka Lewicy Monika Falej zaproponowała projekt ustawy, która wprowadziłaby w naszym kraju alternatywne formy pochówku. Pomysł nowelizacji przewiduje przechowywanie prochów w urnie (np. w domu) lub możliwość ich rozsypania na polu pamięci. "Partnerka lub partner w związku nieformalnym uzyska w ten sposób prawo do pochowania bliskiej osoby" - pisze Falej.

Jak mówi nam Falej, projekt został złożony i czeka na decyzję marszałek Sejmu na procedowanie.


Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości