Planowane podwyżki

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Planowane podwyżki

Postautor: iron64 » sob paź 23, 2021 1:44 am

Oj tam, może i IQOSy podrożeją, ale to przecież dla zdrowia dzieci, prawda? Poza tym lokomotywy tanieją, także wychodzi na dobrą zmianę. Wszystko jest w porządku, powtarzam, wszystko jest w porządku.
I nie ma co narzekać, bo takie chwasty, rosną za darmo u nas, a gdzie indziej trzeba za to płacić, a nie są to tanie rzeczy.
Albo bociany dajmy na to, ciągle na wiosnę przylatują do nas, gdyby było źle to by przecież nie wracały. A to wszystko też dla bocianów jest, żeby chętniej wracały, no i dla dzieci też. Także nie marudź.
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Planowane podwyżki

Postautor: Wampir z Pniew » pt paź 22, 2021 9:49 pm

@
Awatar użytkownika
Vlad
Co do kobiet i mężczyzn to się zgadza, że aktualne proporcje wyglądają inaczej. Jest chyba nawet artykuł o tym na stronie PAP. Z tego co pamiętam, to generalnie kobiety mniej chętnie niż mężczyźni rzucają palenie, podłoże samego uzależnienia jest też inne. Aktualnie największym problemem jest fakt, że statystycznie najwięcej młodych kobiet pali, a aktualna przewaga chorujących kobiet na raka jest pokłosiem lat 90-tych, gdy kobiety o wiele chętniej zaczęły sięgać po papierosy. Po ponad 20 latach można stwierdzić, że choroby odtytoniowe właśnie zaczynają wychodzić. Zresztą też zauważyłem, że częściej widuję aktualnie kobietę z fajką w gębie niż faceta. Ale to tyle z offtopów z mojej strony. :D
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Planowane podwyżki

Postautor: Vlad » pt paź 22, 2021 7:09 pm

Przecież to jest utopia, a w tym wypadku tonący brzytwy się chwyta. Według mnie coś poszło nie tak i chyba się na górze nie dogadali. Są pewnie zbyt małe zyski z Iqosów, żeby opłacało się jeszcze w łapę dawać. Jak obserwuję ludzi na przełomie tak 20 lat, mam wrażenie, że została chyba mniej niż 1/3 w ogóle palących. Natomiast odnoszę też wrażenie, że zostało więcej palących kobiet niż mężczyzn. Także rynek im się sypie i chyba umrze śmiercią naturalną. Co ciekawe, pod domem mam kilku Ukraińców na budowie u sąsiada i nie przypominam sobie, bym widział któregoś z papierosem. Natomiast szef Polak kopci Iqosa.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


INS
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Planowane podwyżki

Postautor: Nikotynos » pt paź 22, 2021 5:49 pm

Podniosą aż o 100% ceny na podgrzewacze do IQOS-ów, które miały być według koncernów tytoniowych zdrowszą alternatywą dla analogów. Czyli MF udupia nawet swoim przyjaciołom (koncernom tytoniowym) alternatywny, niby zdrowszy produkt i dążą do tego żeby wszyscy wrócili do analogów. Dziwne. :D
Mariusz87
Patronauta
Patronauta
Posty: 280
Rejestracja: śr maja 13, 2020 11:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1107 razy
Otrzymał podzięk.: 276 razy
Płeć: Mężczyzna

Planowane podwyżki

Postautor: Mariusz87 » pt paź 22, 2021 4:17 pm

Z tego co wiem, nas nie dotyczy.
Zasilanie: Lost Vape Thelema Solo.
Atomizer: Yacht Vape Eclise RTA, Taifun GTR.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Planowane podwyżki

Postautor: Nikotynos » pt paź 22, 2021 4:12 pm

A dawaj jakąkolwiek. :D Moja mina i tak będzie taka sama na śmiejący się ze mnie codziennie rząd.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Planowane podwyżki

Postautor: iron64 » pt paź 22, 2021 4:07 pm

Ale chcesz odpowiedzi prawdziwej, czy miłej?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Planowane podwyżki

Postautor: Nikotynos » pt paź 22, 2021 4:06 pm

Obrazek

Ministerstwo Finansów zapowiedziało 10-proc. podwyżkę akcyzy zarówno na piwo, jak i mocne napoje spirytusowe. Natomiast uwadze resortu uszło to, że niezależnie od tej podwyżki od stycznia i tak stawka akcyzy na piwa słodzone wzrośnie o 4 punkty procentowe. Dlatego piwo zostanie dotknięte tą podwyżką bardziej, ponieważ akcyza wzrośnie nie o 10, ale o 14 proc.
Zgodnie z propozycją resortu akcyza na papierosy ma rosnąć o 10 proc., ale od 2023 roku, podczas gdy akcyza kwotowa na tytoń do podgrzewania ma wzrosnąć o 100 proc. już od nowego roku. Resort chce również 5-proc. korekty...
Tak się zastanawiam, co mają na myśli pisząc "tytoń do podgrzewania". Czy chodzi im o np. IQOS? A może do tego worka wrzucają też podgrzewane liquidy (bo mylą pojęcia)?
Więcej na:
https://biznes.interia.pl/podatki/newsa ... Id,5593545

eD

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 32 gości