Nawilżacz powietrza

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Donayo
Patronauta
Patronauta
Posty: 183
Rejestracja: pt sie 14, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podzięk.: 111 razy
Płeć: Mężczyzna

Nawilżacz powietrza

Postautor: Donayo » wt sty 18, 2022 8:47 am

Ja chyba jestem jakiś inny, bo ani po analogach, ani po EIN nigdy nic nie odkasłuję. :P
Co do nawilżacza, też kiedyś kupiliśmy i nawet chwilę używaliśmy, ale jakoś więcej stoi i się kurzy niż działa. :-)
Obrazek

- Asmodus Colossal + Wotofo Flow Sub-Ohm Tank (12.01.2022)
- Oxva Origin 2 (20.08.2022)
- Oxva Origin SE (27.09.2022)
- Oxva Xlim SE (30.12.2023)
- Oxva Xlim Pro (31.01.2023)
- GeekVape Digi-Q (29.03.2024)
Awatar użytkownika
petryk88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: wt lip 06, 2021 10:25 am
Lokalizacja: Słubice
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 224 razy
Płeć: Mężczyzna

Nawilżacz powietrza

Postautor: petryk88 » wt sty 18, 2022 7:56 am

Insane pisze:W tym miejscu mnie trochę zmartwiłeś. Wyślemy odpowiednich ludzi, aby zbadali co ty tam za dziwne mieszanki wapujesz.
Odkasływanie to było po śmierdzielach. Może wciąż jesteś na tym etapie?



Hehe, nie, wapuję bazy od Aromatycznego, aromaty MA oraz Inawera i sole nikotynowe z vapeshopu. Nie truję się, jeśli o to chodzi żadnymi nielegalnymi mieszankami. :)

Ale odkasłuje się co nieco rano, wiadomo nie tak jak po śmierdzielach, ale coś tam odksztuszę rano. :blush:


azael pisze:wstyd mi tylko, że tak późno na to wpadłem.


Znam to uczucie... :D

eD
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 9:46 am
Lokalizacja: ST
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 130 razy
Płeć: Mężczyzna

Nawilżacz powietrza

Postautor: azael » wt sty 18, 2022 7:47 am

Podpisuję się wszystkimi łapami, wstyd mi tylko, że tak późno na to wpadłem. Używamy w sypialni od 3 miesięcy, zapomniałem że miałem jazdy z zatokami.

Minusem tych sprzętów (w tym budżecie) to wydajność, ok. 350 g/h ogarnia w zasadzie jeden pokój. Higrometr w urządzeniu podaje optymistyczne wartości, sprawdzałem kalibrowanym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Nawilżacz powietrza

Postautor: Insane » wt sty 18, 2022 7:43 am

petryk88 pisze:A i jeszcze - rano odkasłuje się szybciej to co wczoraj wapowaliśmy.


W tym miejscu mnie trochę zmartwiłeś. Wyślemy odpowiednich ludzi, aby zbadali co ty tam za dziwne mieszanki wapujesz.
Odkasływanie to było po śmierdzielach. Może wciąż jesteś na tym etapie?
Awatar użytkownika
petryk88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: wt lip 06, 2021 10:25 am
Lokalizacja: Słubice
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 224 razy
Płeć: Mężczyzna

Nawilżacz powietrza

Postautor: petryk88 » wt sty 18, 2022 7:19 am

Chrapię jak lokomotywa, i mam bezdechy senne, aż wybudza mnie to ze snu. No więc trochę poczytałem o wilgotności powietrza i jej wpływie właśnie na moje dolegliwości. Wilgotność powietrza w ogrzewanym mieszkaniu w trakcie mroźnej nocy potrafi spaść do 10%. :szok1: Najkorzystniejsza wilgotność dla snu to 50-60%.

Dla nas - waperów taka 10% wiglotność jest bardzo niekorzystna.

No więc zakupiłem nawilżacz - Stadler Form Oskar - zbierał bardzo dobre opinie, i w rankingach jest dość wysoko, ale cóż tanio nie było... Włączyłem - po 3 godzinach wszedłem do sypialni, pierwsze wrażenie, to jak bym wyszedł na dwór o wiosennym poranku, kiedy rosa jest jeszcze na trawie. Rześko, taki przyjemny chłodek, w nosie robi się luźno, i oddycha się łatwiej, luźniej. No nic, zostawiam hydrostat na sen 55%. W nocy żadnego bezdechu, nie wybudziłem się ani razu, przez to wstałem wypoczęty, rześki, mam energię, do tego kawka i biegusiem do pracy z uśmiechem na twarzy.

A i jeszcze - rano odkasłuje się szybciej to co wczoraj wapowaliśmy.

Jednym słowem - polecam spróbować każdemu, a szczególnie waperowi. Tylko dodam, że ultradźwiękowego - tańszego nie próbowałem, one dodatkowo wymagają wody destylowanej. Ja zakupiłem od razu ewaporacyjny, można do niego lać wodę z kranu o dowolnej twardości.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 37 gości