WOŚP, Poradnik, Stary Chemik - trochę historii

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

WOŚP, Poradnik, Stary Chemik - trochę historii

Postautor: Krasnal45 » wt lut 01, 2022 10:53 am

A kończąc temat, dzisiejszy wpis z bloga Starego Chemika:

Aukcja na WOŚP zakończona sukcesem!

W piątek zakończona została niezwykle emocjonująca aukcja książki, która wraca jak bumerang na kolejne styczniowe licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiona przez zeszłorocznego zwycięzcę – firmę E-Dym – za 100 zł na początku nie cieszyła się zbyt wielką popularnością. Dość szybko doszło do niecałych 500, a ja ściskałem kciuki, żeby choćby przekroczyła 1000. I dopiero na kilka godzin przed końcem zaczęło się szaleństwo. Ostatecznie aukcja zakończyła się na pułapie 3850 zł, co oznacza ni mniej ni więcej, że przez te wszystkie lata na dobry cel trafiło już ponad 13 000 zł!

Nie wiem, kto jest zwycięzcą licytacji, ale po pierwsze chciałbym serdecznie podziękować za niezwykle hojne podejście do aukcji. Gratuluję wygranej, a wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu serdecznie dziękuję. Mam cichą nadzieję, że książka uzupełniona o jakiś wpis tegorocznego zwycięzcy wróci za rok na kolejną licytację.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

WOŚP, Poradnik, Stary Chemik - trochę historii

Postautor: Tomba » pt sty 28, 2022 12:54 pm

No piękna kasa. Kto by się spodziewał prawie 4 tałsenów? :boi:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

WOŚP, Poradnik, Stary Chemik - trochę historii

Postautor: Mareckimt » pt sty 28, 2022 10:16 am

No i pięknie!!! Z tego co kojarzę, to najwyższa cena dla tego pucharu przechodniego.
Gratuluję zwycięstwa i dziękuję za dobre serce.
Pytaniem otwartym pozostaje: Kto?! Mam nadzieję, że za rok będzie wiadomo, bo książka znów pojawi się.

:brawo: :brawo: :brawo:

Koniec licytacji.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

WOŚP, Poradnik, Stary Chemik - trochę historii

Postautor: Krasnal45 » sob sty 22, 2022 2:33 pm

A ja dorzucę wpis Starego Chemika, który zamieścił przed chwilą na swoim blogu:

Tradycja podtrzymana! Książka już 10. raz(!) wróciła na aukcję WOŚP.
Przyznam, że w 2012, gdy po raz pierwszy postanowiłem wrzucić na aukcję WOŚP mój poradnik dla użytkowników e-papierosów, nie podejrzewałem, że zrobi się z tego taka akcja. Od razu napiszę, że to nie ja wpadłem na ten pomysł, ale jeden z waperów – Marek. Znamy się już kilkanaście lat, Marek jest jednym z tych, którzy w zasadzie tworzyli ruch waperski w Polsce. I to On wylicytowawszy książkę rzucił hasło: w następnym roku ja wystawiam i proponuję, żeby książka wracała tak co roku.
I faktycznie wystawił ją w 2013, a potem już poszło. Każdy zwycięzca licytacji wystawiał ponownie aukcję i w ten sposób przez 10 lat ta książka-bumerang pozwoliła zebrać już niemal 10 tys. złotych na dobry cel. Jestem naprawdę szczęśliwy, że ta idea trwa. W tym roku firma E-Dym, która zwyciężyła rok temu podtrzymuje tę tradycję – aukcję możecie znaleźć tutaj. Trzymam kciuki za losy licytacji i proszę o rozpropagowanie w mediach społecznościowych (FB, TT itd.) Oby znowu udało się zebrać kasę na dzieciaki. Z góry dziękuję!


LINK DO WPISU
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

WOŚP, Poradnik, Stary Chemik - trochę historii

Postautor: Mareckimt » sob sty 22, 2022 11:35 am

Link do aukcji WOŚP

Link do wpisu autora książki na FB

Taka ciekawostka, uważam że warta wpisu w Salonie, bo jedna i ta sama książka, dzięki hojności kupujących zebrała do tej pory na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawie 10 000 PLN. Treść dotyczy oczywiście wapowania. Wspominam o tym dlatego, że znów jest w grze (pierwszy link). O licytacji wspomina autor książki (drugi link) Stary Chemik, postać w zasadzie legendarna w świecie wapujących. A teraz trochę historii.

"Jak używać E-papierosa. Niezbędnik", autor Mirosław Dworniczak. Poradnik ukazał się drukiem w 2012 roku, czyli jakieś 3 lata od chwili rozkwitu e-palenia, wapowania w Polsce. Miałem nawet przyjemność i zaszczyt być recenzentem tego poradnika. Nie muszę chyba pisać, że sprzęt do którego się odnosi dawno odszedł do lamusa, ale znaczna większość treści dalej jest aktualna. Egzemplarz autorski mam w dalszym ciągu, a pozycja której dotyczy trwająca aukcja jest drugim egzemplarzem poradnika jaki posiadałem. Trafił do mnie po wygranej aukcji którą wystawił autor na rzecz WOŚP. W 2017 roku wystawiłem tę samą książkę na kolejną aukcję na rzecz... tak, WOŚP i trochę to rozgłosiliśmy na forach zachęcając do jej zakupu z deklaracją ponownego jej wystawienia na podobną aukcję za rok.
Chwyciło!!! Co roku bardzo ładne kwoty wpadają na konto WOŚP, do chwili obecnej uzbierało się prawie 10 000 zł, co jest swego rodzaju cyklicznym wydarzeniem. E-Dym chyba kupił ją dwukrotnie i wystawia w tym roku. Szczerze powiedziawszy liczę, że któregoś roku sam kupię ją ponownie, lecz jak do tej pory ceny jakie osiąga są dla mnie zaporowe.

W każdym razie jest to kawałek historii z naszego otoczenia, świata wapujących. Zachęcam do odwiedzin na aukcji, choć wiem że kwota już jest 3-cyfrowa, ale mam nadzieję, że Poradnik zostanie kupiony za fajną kwotę, a za rok pojawi się ponownie.

Dziękuję wszystkim biorącym udział w aukcji teraz jak i w poprzednich latach.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 23 gości