Planuję kupić samochód

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: Mareckimt » ndz kwie 10, 2022 4:04 pm

7 lat 9-trójką jeździłem i dobrze wspominam. Silnik 1,9 JTD to doskonały motorek, a osprzęt sabowski dołożył swoje.
Poza tym wygodne fotele, no i sama sylwetka... Szkoda, kultowy wozik, choć ten z 2006 roku to już taki bardziej Opel.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: Tenmen » ndz kwie 10, 2022 3:23 pm

@
Awatar użytkownika
pHarel2403
Dzięki, ale już kupiłem, a na 2 auta mnie nie stać. Saab to faktycznie fajny samochód, może ktoś z Salonu się skusi.
Awatar użytkownika
pHarel2403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 5:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 174 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: pHarel2403 » ndz kwie 10, 2022 12:49 pm

Może skusisz się na Saab 9-3 NG, bardzo przyjemny samochód.
eVic mini, Primo, Pico, Vesta, Pulse80W, Drag, RSQ, VT Inbox, Warwolf, Paranormal DNA250C, SXmini MX Class, Billet Box
Kayfun V5,V5 mini,V3 mini,lite, Merlin,Skyline, TGT II,III,GTR, Hussar, X, Ammit MTL,Siren2, Dvarw MLT,Soulmate
Hadaly, Venna,C4
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: Tenmen » sob kwie 09, 2022 7:57 pm

No i kupiłem Nissan Note 1,6/2010 rok, przebieg udokumentowany 126 tys./km.

Obrazek

eD
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Planuję kupić samochód

Postautor: jaro1959 » pt mar 25, 2022 7:30 am

Wiem, że większość samochodów w komisach nie nadaje się do niczego, ale jeśli ma się pojęcie o motoryzacji, to można próbować. Z pół roku temu szukałem małego autka z automatem dla żony. Po paru tygodniach śledzenia internetu kupiłem w pobliskim komisie. Autko po jednym właścicielu z Niemiec, z pełną papierologią, minimalnym przebiegiem, w bardzo fajnym stanie wizualnym. Jest tylko jedno ale, był to egzemplarz najdroższy z całego polskiego netu. Niestety, ale tanie okazje się nie zdarzają, jeśli się chce kupić coś porządnego, trzeba trochę wybulić. Podobnie miałem lata temu, gdy kupowałem Lancię. Też kupiłem wtedy najdroższą, jaką znalazłem, ale 7 lat przejeździłem bez najmniejszej awarii.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Planuję kupić samochód

Postautor: iron64 » pt mar 25, 2022 3:53 am

@
Awatar użytkownika
Tenmen
niestety rynek komisowy i ogólnie handlarski jest mocno zepsuty. Jest to sposób na łatwą kasę i dlatego panuje taka sytuacja. Nie wiem czego konkretnie szukasz, ale serio zajrzyj do tego gościa co link podałem.
Możesz też przeglądać oferty w Łodzi i okolicach powiedzmy 30 km, ja pojadę i obejrzę to auto dla ciebie. Łask, Kutno, Zduńska Wola to nasze zagłębie zaopatrzeniowe, warto poszukać. Tak czy siak jestem w stanie jechać obejrzeć auto dla ciebie, będziesz miał jakiś ogląd sytuacji i zdecydujesz czy warto jechać po nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: Tenmen » czw mar 24, 2022 11:31 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
Fakt że najciekawiej nie jest, po przeczytaniu kilku opinii zraziłem się do kupna auta w komisie. Szukam ofert sprzedaży indywidualnych, problem w tym że kilka interesujących jest poza Warszawą a ja nie mam jak dojechać. Nie chcę zapeszać ale chyba trafiłem coś fajnego, jadę w sobotę obejrzeć, jak by co dam znać.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: Tomba » czw mar 24, 2022 9:57 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen
jest taka bryndza na rynku, że będzie Ci ciężko kupić coś sensownego. No ale poluj i dawaj potem znać.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: Tenmen » czw mar 24, 2022 8:56 pm

Piszę to, żeby ostrzec przed firmą Autovendo. Zawarłem z tą firmą umowę na ofertę zakupu auta, przedstawiciel roztaczał mi wspaniałe perspektywy, jakie mają znakomite kontakty, jak sprawdzają pojazdy w komisach w Niemczech, prosił o wysłanie kaucji ZWROTNEJ o czym zapewniał mnie, że jeśli oferta nie będzie mi odpowiadała kaucja będzie zwrócona. Wpłaciłem, ale przy akceptacji umowy zmieniłem rocznik oczekiwanego pojazdu na nie starszy niż 2008 rok. Po ok. 2 tyg. zadzwonił inny przedstawiciel tej firmy i ponownie wypytał mnie o moje wymagania, po 2 godzinach!!! (tak się naszukał) otrzymałem ofertę na 2 pojazdy z rocznika 2006 i 2005 w BARDZO nieatrakcyjnych cenach. Firma odmawia mi zwrotu kaucji powołując się na regulamin. Sprawa będzie zgłoszona do UOKIK.

eD
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Planuję kupić samochód

Postautor: Vlad » czw lut 24, 2022 11:01 pm

Otóż to, kumpel chciał sprzedać Audi A4 z 2014_r. na początku pandemii, ale się rozmyślił, teraz jest warte 6_tys. więcej.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 32 gości