Rosja zaatakowała Ukrainę

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6139
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:38:23
Punkty reputacji: 7952
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 590 razy
Otrzymał podzięk.: 744 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Krasnal45 » 21 kwie 2023, 08:41:25

Trochę świeżych informacji z frontu:

__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 31 mar 2023, 08:34:21

Dawno nie było Joanny Biedrzyckiej a dziś w ciekawej rozmowie z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Moskwie. Warto obejrzeć, mowa jest o prywatnych armiach najemników tworzonych przez rosyjskich oligarchów...
Czyżby już nie wierzyli w Putina?


PANIKA i ewakuacja ROSYJSKICH ŻOŁNIERZY nieuniknione?! Jan Piekło: Putin NIE DOSTAŁ tego, co CHCIAŁ


Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 30 mar 2023, 14:26:15

Muszę dać nowy post, mam bowiem dwa nowe i świeże filmy które trzeba po prostu obejrzeć.

Wywiad z Putinem. Broń jądrowa jest już na BiałorusiSiły Zbrojne zniszczyły część rosyjskiego stanowiska obronnego kierowaną bombą JDAM. W sieci pojawiło się nagranie z mocnego uderzenia ukraińskiej armii na pozycje zajmowane przez Rosjan. Media wskazują, że do eksplozji doszło w okolicach Chersonia.

POTĘŻNA EKSPLOZJA !!! - Broń precyzyjnego rażenia dosięgła celu

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 30 mar 2023, 08:39:24

Ależ ja lubię dawać takie materiały...

Dzień 398.

Dziś sporo wiadomości z południa. Tutaj Ukraińcy już od dwóch dni uderzają w rosyjskie główne centra logistyczne i podobno zniszczyli co najmniej siedem baz. Rosyjscy analitycy zaczęli ostrzegać, że zwiększona częstotliwość uderzeń HIMARS wskazuje, że kontrofensywa
może rozpocząć się bardzo szybko i wygląda na to, że rosyjskie ministerstwo obrony też to rozumie, bo właśnie zmienił się dowódca wszystkich rosyjskich sił na południu Ukrainy.

Ostatnim razem mówiłem, że Ukraińcy przerwali długi okres niskiej aktywności w regionie serią zmechanizowanych szturmów, uderzeń artylerii lotnictwa. Powiedziałem też, że było to tylko przygotowanie do operacji kontrofensywnej, ponieważ obecnym celem ukraińskich wojsk jest pozbycie się szarych stref i dotarcie jak najbliżej głównych rosyjskich umocnień.

Najświeższe doniesienia sugerują, że obszary szarej strefy wokół Orichowa zostały znacznie zmniejszone. Jeśli wcześniej Bilohiria nie była trwale zajęta przez żadną ze stron, to teraz widać, że Ukraińcy ustanowili całkowitą kontrolę nad tą wioską i
powoli posuwają się dalej.

Wzrosła też intensywność walk przed Nowodanylowe. Tutaj ukraińska 128 Brygada Szturmowa konsekwentnie używa do dwóch plutonów do działań rozpoznawczych w kierunku na Robotyne. Rosyjskie źródła donoszą, że Ukraińcy atakują z wielu kierunków jednocześnie, a czasem wielokrotnie w ciągu dnia, aby wykorzystać element zaskoczenia.

Obszar działań wydaje się powoli rozszerzać, ponieważ Ukraińcy zaczęli również szturmować rosyjskie umocnienia między Robotynem a Bilohią. Otwartość terenu znacznie komplikuje sytuację, dlatego nie wszystkie ataki idą zgodnie z planem. Czasami Rosjanom udaje się zatrzymać ukraińską jednostkę szturmową dzięki dostrzeżeniu jej za pomocą drona i skoordynowaniu z artylerią. Najnowsze aktualizacje sugerują, że Ukraińcy zaczęli szeroko stosować zasłony dymne w celu zamaskowania ruchu i położenia oddziałów oraz uniemożliwienia precyzyjnej korekty ognia artyleryjskiego.

Ukraińcy rozpoczęli też szturm na rosyjskie pozycje w pobliżu miejscowości Myrne. Wcześniej informowano, że Ukraińcy angażują śmigłowce szturmowe tylko do prowadzenia nalotów w celu zmiękczenia rosyjskiej obrony, więc szturmy w tym miejscu nie są zaskoczeniem. Zwiększony zakresu operacji przyniósł już pewne rezultaty i ujawnił najsłabszy aspekt rosyjskiej głównej linii obrony. Pomimo tego, że Rosjanie utrzymują rozległe sieci okopów, są one zbyt bardzo izolowane względem siebie, by chronić się wzajemnie, dlatego podczas bardziej kompleksowych działań mogą zostać łatwo otoczone i zdobyte.

Szturmowanie okopów może jednak nie być konieczne, jeśli zostanie przeprowadzone wystarczająco intensywne przygotowanie artyleryjskie. Ukraińska artyleria działa już na ujawnione główne rosyjskie punkty oporu w regionie. Ukraińska artyleria przeprowadziła też ostatnio serię precyzyjnych uderzeń. Wczoraj doradca mera Mariupola poinformował, że ukraińskie załogi HIMARS otrzymały obszerną misję ogniową skierowaną w rosyjskie bazy w Melitopolu, Tokmaku, Wołnowachu, Nowotroicku i Doniecku. W Melitopolu Ukraińcy zniszczyli akademik
kwaterujący rosyjskich wojskowych i pracowników MSW, a w innych miejscach Ukraińcy celowali w składy amunicji i magazyny ze sprzętem. Dziś uderzenia były kontynuowane, a Ukraińcy uderzyli także w obiekty w Fedorówce i Berdiańsku. Berdiańsk to jeden z głównych rosyjskich węzłów logistycznych, w którym znajduje się dużo amunicji i sprzętu.

Co ciekawe, rosyjskie źródła podkreślały wcześniej, że jeśli Ukraińcy zwiększą częstotliwość użycia HIMARS-ów na Zaporożu, to niewątpliwie zbliża się operacja kontrofensywna, a czym bliżej uderzane są tereny blisko linii frontu, tym bliżej do ofensywy.

Choć jak na razie Ukraińcy celują głównie w głębokie tyły, to siły rosyjskie już zaczęły dokonywać znaczących zmian w strukturze dowodzenia. Kilka dni temu zaczęły krążyć plotki, że rosyjskie ministerstwo obrony zwolniło dowódcę sił rosyjskich na południu, Rustama Muradowa. Muradow objął dowództwo 6 października i nadzorował serię fatalnych operacji ofensywnych, odpowiedzialny jest w tym za wysokie ofiary poniesione w szturmie na Pawliwkę na przełomie października i listopada oraz przedłużające się i nieudane próby zdobycia Wuhledaru. Początkowo rosyjscy blogerzy wojskowi pozytywnie przyjęli tę wiadomość, w nadziei, że wysokie dowództwo poważnie traktuje zagrożenie i stara się promować kompetentnych dowódców. Jednak dziś ogłoszono, że Muradow po prostu poszedł na urlop, więc tymczasowo przydzielono Andrieja Kuzmenko.

NIEŹLE! Rosjanie ZMIENILI GENERAŁA Z POWODU NIEKOMPETENCJI

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 29 mar 2023, 07:40:06

Po kilku dniach nieobecności ( naszej)_ na froncie, pokażmy coś co rzadko w mediach bywa...
Rosyjscy żołnierze z oddziału "Sztorm" zamieścili w internecie nagranie, na którym apelują o pomoc do Władimira Putina. Wojskowi opowiedzieli o dramatycznej sytuacji na froncie i o zbrodniczych aktach rosyjskiego dowództwa.
Pamiętacie tę piosenkę?


Ludzie są po to, żeby żyć i tańczyć
Ludzie są po to, żeby mogli walczyć
Ludzie są i nie będą nigdy lepsi
Ludzie są
Tacy są
Ktoś zapłacił za twój ból
Za szampana łyk
Awatar użytkownika
Tomba
Patron
Patron
Posty: 5429
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:29:29
Punkty reputacji: 9560
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 664 razy
Otrzymał podzięk.: 1001 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » 25 mar 2023, 14:25:23

Dziś dobra wiadomość. Ruscy uciekają z Krymu.
W radiu nadano komunikat o ewakuacji.

Rosyjskie władze wezwały mieszkańców Krymu, aby przygotowali się do ewakuacji. Jak przekazał Andrij Jusow, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu, niektórzy urzędnicy już wyprzedają swój majątek na półwyspie. – Rodziny powiązane z Rosjanami są ewakuowane i to dość pilnie – zaznaczył.
Doniesienia o możliwej ewakuacji Krymu pojawiają się w ostatnim czasie coraz częściej. Teraz Andrij Jusow, rzecznik Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, potwierdził, że Rosjanie już rozpoczęli ewakuację półwyspu. Jak dodał, urzędnicy rosyjskiej administracji w pośpiechu wyprzedają majątek i planują wyjazd. „Tymczasem mówią szeregowym urzędnikom, żeby się nie martwili, że wszystko jest w porządku i wszystko jest pod kontrolą…” – stwierdził Jusow, cytowany przez „Ukraińską Prawdę”.

„Rodziny powiązane z Rosjanami są ewakuowane i to dość pilnie. To daje do myślenia wszystkim, którzy związali swoje życie ze złośliwym rusistowskim reżimem Putina. Lepiej niech opuszczą Krym, póki jeszcze mogą” – zaznaczył.
Jusow: Półwysep musi zostać wyzwolony
Jak czytamy dalej, rzecznik wywiadu wojskowego przypomniał, że 23 marca w lokalnym radiu z Sewastopola nadano komunikat wzywający okolicznych mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy współpracowali z rosyjską administracją, do przygotowania się do ewakuacji. „Krym musi wrócić na Ukrainę, i to absolutnie nastąpi bardzo szybko. Więc wszyscy pracujący dla Rosji naprawdę lepiej by było, gdyby teraz opuścili terytorium ukraińskiego Krymu” – ostrzegł Jusow.

Władze Ukrainy mówią jednoznacznie, że spod rosyjskiej okupacji wyzwolą wszystkie ukraińskie terytoria, z okupowanym Krymem włącznie. 26 lutego, gdy Ukraina obchodziła dzień oporu wobec rosyjskiej okupacji Krymu, prezydent Wołodymyr Zełenski opublikował komunikat. „9 lat temu na Krymie rozpoczęła się rosyjska agresja. Odzyskując Krym, przywrócimy pokój. To jest nasza ziemia. Nasi ludzie. Nasza historia” – napisał. „Krym będzie uwolniony!” – dodał w języku tatarskim.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 23 mar 2023, 08:43:54

Dziś bez zbędnego bazgrania, Grzechu mówi wszystko co trzeba...

Wojna na Ukrainie Stan na 22.03.2023

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 21 mar 2023, 09:34:33

Bardzo ciekawa rozmowa z Kmdr Maksymilianem Durą. Byc może nawet nieco kontrowersyjna ale nie uprzedzajmy...


DESPERACJA wojsk Putina! Ukraina ZYSKA PRZEWAGĘ w powietrzu? Kmdr Dura: TAM WYKRWAWIAJĄ SIĘ Rosjanie

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 20 mar 2023, 08:24:39

Raport z walk za tydzień od 12 do 19 marca 2023 roku. A w raporcie: MAPA, Bachmut, czy będzie ofensywa, dlaczego obie strony będą atakować?

UKRAINA RAPORT z WALK 19 marca 2023

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21785
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29427
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » 14 mar 2023, 07:21:03

Dziś mniej frontu i krwawych bitew bo wbrew tytułowi jest to calkiem swobodna rozmowa w studio. Jest też jakimś promyczkiem nadziei...choć z tym byłbym jeszcze ostrożny...


Ukraińcy poświęcają część sił. Chcą ZNISZCZYĆ ROSYJSKĄ ARMIĘ!


Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sznurek i 3 gości