Rosja zaatakowała Ukrainę

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » śr mar 09, 2022 9:47 pm

Nikotynos pisze: Szybka akcja i po temacie.

Tak, zgodzę się z tym co zacytowałem z Twojej wypowiedzi.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z efektu wojny nuklearnej.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Nikotynos » śr mar 09, 2022 9:41 pm

Nie wiem czy nie lepiej jakby NATO jednak zaczęło oficjalną wojnę z ruskimi. W sumie to i tak już jest wojna gospodarcza. Szybka akcja w strategiczne punkty, włącznie z zabezpieczeniem głowic i po temacie. A takto będziemy się z nimi ścierali do usranego końca świata. Zbiednieją jak Niemcy po pierwszej wojnie światowej, a potem przykombinują (a są w tym dobrzy) żeby się odrodzić, wzmocnić i dopieprzyć wszystkim podwójnie. Nawet gdyby Putina obalili to i tak to pewnie tylko na jakiś czas pomoże, a potem znowu (za zgodą społeczeństwa) wyłoni się jakiś zryp. Taki tam już stan umysłu.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » śr mar 09, 2022 8:04 pm

Niestety, ale takich jak ten dzienikarz jest w społeczeństwie rosyjskim 90 procent ludzi. Oni żyją propagandą i w innym świecie. Przed chwilą czytałem artykuł o sportowcu rosyjskim, mieszkającym od lat na Ukrainie, który mówił, że jego rodzice mu nie wierzą w to co opowiada im o wojnie.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2022 7:22 pm

Tę krótką scenę musicie zobaczyć. Studio rosyjskiej TV.



– Tam [w Ukrainie ] są ludzie z bojowym doświadczeniem, przeszli przez Afganistan, kampanię czeczeńską, przez Donbas. Tam w rzeczywistości nasi chłopcy, a także donieccy i ługańscy oraz z sił specjalnych teraz giną, a nasze państwo…. – mówił ubrany w mundur kapitan rezerwy Władimir Jeranosjan, ekspert rosyjskiego Biura Analiz Wojskowo-Politycznych.
W tym momencie ostro przerwał mu jeden z gospodarzy programu.

– Nie, nie, nie, nie. Nie chcę tego słyszeć. Przestań! – zaczął krzyczeć.

– Oni umierają... – kontynuował wojskowy.

– Stop! – krzyczał dalej w emocjach prowadzący.

– Oni... poczekaj sekundę – prosił Jeranosjan.

– Co? Nie możesz przestać?! – próbował go zagłuszyć gospodarz.

– Chcę oddać cześć ich pamięci... – mówił kapitan rezerwy.

– Co ty robisz?! – krzyczał dalej prowadzący.

– Ja po prostu chcę, żebyśmy teraz wstali i uczcili minutą ciszy nasze dzieci, które tam walczą za Rosję i za Donbas – powiedział Jeranosjan.

– Ja wam powiem, co nasze dzieci tam robią! Nasze dzieci tam zabijają faszystowskie gady! To triumf rosyjskiego oręża! To triumf rosyjskiej armii! To odrodzenie Rosji! – wykrzyczał prowadzący program.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: fistaszek » śr mar 09, 2022 6:22 pm

Nie wierzę, że to piszę ale PiS zwariował :D . Samolotu nie schowa się do stodoły, to nie Cesna, nie wystartuje z zaoranego pola, nie pali 4 l na setkę. Służyłem na lotnisku, nie wyobrażacie sobie, ile miejsca potrzebuje taki samolot. Pomijam fakt wykrycia darczyńcy i samego przekazania. To dałoby Putinowi asa prosto z rękawa. Wojna stałaby się uzasadniona i konieczna. Rosja stałaby się napadniętym, a nie agresorem.
Myślę, że sami politycy polscy postawili tu raczej na wydźwięk medialny, niż poważną inicjatywę, kiedyś zapewne to zaprocentuje w relacjach Polska-Ukraina, a kilku politykierów wpisze to sobie w swoje CV.

eD
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: vitz » śr mar 09, 2022 10:07 am

Mam takie wrażenie, że tematowi myśliwców towarzyszy zaplanowany szum medialny i dezinformacja. Zbytnio bym się nie zdziwił, gdyby te samoloty latały już sobie nad Ukrainą. Tutaj trwają medialne przepychanki, a sprawa jest załatwiona zakulisowo, co w tym przypadku dziwić nie powinno. Jeśli tak jednak nie jest, to ktoś chce nas bardzo wmanewrować w wojnę - ostatnie doniesienia informują nas o tym, iż jakoby państwa NATO dostały zielone światło na przekazanie samolotów Ukrainie. Jednak później pojawiły się głosy, że to winna być suwerenna decyzja państw członkowskich, a ewentualną reakcję Rosji takie państwa powinny wziąć na klatę, najlepiej samodzielnie. Przykładowo Wielka Brytania bardzo nam kibicuje i zachęca do darowizny, a w razie czego pomoże. Kiedyś również obiecywali... Jeżeli jest tak w istocie, to akurat rząd nieźle wybrnął z sytuacji, aż trudno uwierzyć, że to piszę. Przerzucili piłkę na amerykańską stronę - nasze samoloty do dyspozycji NATO, róbcie z nimi co chcecie. Pragnę zwrócić jeszcze uwagę, iż dostarczenie takich myśliwców stronie konfliktu, może być poczytane, jako dołączenie do konfliktu w sensie ofensywnym. Jak wiadomo, NATO to sojusz obronny - raczej nie pomoże krajowi ze swych struktur, który prokuruje i potęguje konflikt zbrojny. To oczywiście moje luźne przemyślenia, ale cała sprawa jest dość dziwna.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: iron64 » śr mar 09, 2022 10:05 am

@
Awatar użytkownika
Tomba
wystarczy nie mówić o tym. Na pytanie dziennikarzy odpowiadać tak, jak odpowiadali nt. Pegasusa. Mają przecież kontakty w Ukrainie, wystarczy je wykorzystać, tylko tyle. Milczenie jest złotem.
Nie trzeba się chwalić chęcią zrobienia czegoś. Sama chęć to zbyt mało, co doskonale widać na tym przykładzie. Operacje tego typu robi się po cichu, inaczej nic z tego nie wyjdzie.
Edit. Nawet jeśli wywiad Rosji wiedziałby o tym, zaprzeczać. Ukraina znalazła je w stodole pod Kijowem, my nic nie wiemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: ErNOL » śr mar 09, 2022 9:46 am

Tak w kwestii, o której aktualnie piszecie:

"Reznikow na Facebooku: Rozumiem pragnienie do dzielenia się dobrymi wiadomościami. Ale czasami to tworzy tło informacyjne, które negatywnie wpływa na wynik. Może to utrudnić naszej armii uzyskanie dodatkowych zdolności, które musi zdobyć. W rezultacie Ukraina może ponieść straty, których mogliśmy uniknąć i których powinniśmy unikać!
10:43

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow apeluje do mediów, by nie rozpowszechniały doniesień o dostarczaniu broni na Ukrainę przez kraje partnerskie. "Współpraca wojskowo-techniczna to bardzo delikatny obszar, który wymaga niezwykle wyważonego podejścia. Zwłaszcza w czasie wojny" - napisał na Facebooku."
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » śr mar 09, 2022 9:42 am

@
Awatar użytkownika
iron64
a jak sobie wyobrażasz dać komuś po cichu tyle Migów? Myślisz, że Rosja by nie wiedziała o takim prezencie? No chyba że dalibyśmy im modele do sklejania.
Niech Bóg strzeże Polskę przed nią samą.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: iron64 » śr mar 09, 2022 9:36 am

Pomysł z daniem ich Ukrainie nie był zły, tylko należało zrobić to po cichu, bez rozgłosu, bez jakiejkolwiek informacji nawet. Niestety, dla naszego rządu tylko rozgłos się liczy i taki oto skutek jest.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości