Rosja zaatakowała Ukrainę

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2022 9:15 am

Tomba pisze:Oglądałem TVN24 do późnych godzin nocnych...


Podziwiam, choć i jednocześnie współczuję. Spróbuj czasem NBC albo BBC...tylko nie CNN. ;)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » śr mar 09, 2022 9:07 am

Tommy Black pisze: Nie wiem kto w Polsce wpadł na taki pomysł ale jestem pewny że podpowiedział go rosyjski troll.

Nie Tomek, ten pomysł był tak irracjonalny, że tylko nasi mogli wpaść na coś takiego. Oglądałem TVN24 do późnych godzin nocnych i nie mogłem pojąć tej inicjatywy. Na dodatek wszyscy tzw. eksperci dali się w to wkręcić jak dzieci. Już teraz wiem jaka jest największa korzyść z bycia w NATO. Na szczęście nasze decyzje nie są ostateczne.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2022 8:47 am

"Nie do utrzymania" - tak Pentagon skomentował propozycję Polski dotyczącą przekazania samolotów MiG-29 do dyspozycji amerykańskiego rządu. Dyplomatyczne zamieszanie i fakt, że Amerykanów nie uprzedzono o tym pomyśle, wywołały liczne komentarze.

Sprawa jest szeroko komentowana w mediach. John Hudson z "The Washington Post" napisał na Twitterze, że na wieść o propozycji Polski słyszał od amerykańskich oficjeli, że są zaskoczeni, a wręcz, że ich "zatkało".

Hudson ocenił, że była to podjęta przez kraj sojuszniczy próba zmuszenia USA do wprowadzenia myśliwców w trwający konflikt, "potencjalnie ryzykując konfrontację militarną z Rosją".

Są komentarze w amerykańskich gazetach, światowych też. Miałem je zebrać i dać tu, ale uznałem że to strata czasu. To także problem, w wielu wypadkach nie chciałbym ich nawet tłumaczyć. Nie wiem kto w Polsce wpadł na taki pomysł ale jestem pewny że podpowiedział go rosyjski troll.
:facepalm1: To mój komentarz, a jestem delikatny dość...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » śr mar 09, 2022 8:21 am

Nasi jak zwykle wyrwali się z szabelką przed szereg, chcąc oddać do dyspozycji USA i NATO nasze Migi. Już wczoraj wieczorem ta propozycja wydawała mi się irracjonalna, a dzisiaj się okazuje, że zaskoczyli nią wszystkich. Nikt nie chce tego kukułczego jaja.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2022 5:42 am

Wczoraj minął 13 dzień wojny, znaczy napaści bandyty Putlera na Ukrainę. Zarówno w Rosji jak i na Ukrainie 8 Marca jest świętem państwowym. Niestety, ani w Rosji ani na Ukrainie kobiety nie miały żadnego święta...

Raport z wojny - 13 dzień walk, 8 marca 2022 r

Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Nikotynos » wt mar 08, 2022 8:03 pm

Złe wieści. McDonald's w końcu zamyka wszystkie restauracje w Rosji. Teraz Ruscy będą się lepiej odżywiać i ruszać na wojnie.
https://www.rp.pl/biznes/art35828731-mc ... je-w-rosji
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: bulit73 » pn mar 07, 2022 8:21 pm

@
Awatar użytkownika
shpongled
masz rację, że z tego co oczekują dwie strony to końca wojny nie widać.
Nie dziwię się jednak Ukraińcom. Oni grają już o wszystko. Na to co proponuje Putin na pewno nie pójdą, bo w sumie co im to da? Odroczą tylko wyrok?

shpongled pisze:Oczywiście można wierzyć w obalenie Putina, ale myślę że to ostatnie na co powinniśmy liczyć.

Może i ostatnie ale bym nie skreślał tej opcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » pn mar 07, 2022 7:08 pm

Nikomu nie chce się śmiać, ale czasem po prostu trzeba odreagować, uśmiechnąć się...

Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: iron64 » pn mar 07, 2022 6:54 pm

Też nie widzę końca wojny, ale wcale się nie dziwię, że mówią ruskom, wypier.. i koniec.
Bo, przekładając na nasze, wchodzą tu onuce i zabierają nam Śląsk, Mazowsze i dajmy na to Pomorskie. I mamy się zgodzić na to i im oddać? Tylko dlatego, że im się tak spodobało? Wyp... do siebie prać onuce i tyle. Fakt, nie lubię ruskich. Jako nacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: shpongled » pn mar 07, 2022 4:21 pm

smialekcz pisze:Powiedzcie mi jak to jest: wszystkie media podają tylko straty Rosji - jakie są straty Ukrainy? Jakoś nie chce mi się brnąć w tę papkę informacyjną (oficjalną). Widzę tylko jedną stronę tego konfliktu, gdzie jest druga strona?


Pomijając że druga strona jest 'zablokowana', to Ruskim nie w smak jest podawać jakichkolwiek strat, jak ich propaganda powtarza że nie ma żadnej wojny, jak już to w zasadzie Ukraińcy piorą się sami z sobą.
Oczywiście Ukraina swoich strat(pomijając cywilne), podawać nie zamierza. Tak po prostu działa wojna i tu nie ma żadnych wątpliwości że Ukraińcy nie tylko znakomicie walczą ale dają znakomity przekaz.

Natomiast podzielę się z Wami, co myślę, bo ja za bardzo nie widzę możliwości zakończenia tej wojny i to jest najgorsze.
Myślę że Rosja wyłożyła karty na stół i to jest dla nich taki plan, już chyba minimum. Uznanie niepodległości 2 republik, uznanie Krymu za rosyjski i poprawka w konstytucji, że Ukraina pozostanie neutralna(czyli nie wejdzie do UE i NATO). W teorii powinno być to dla Ukraińców do przemyślenia, ponieważ nie ma realnej opcji odzyskania tych republik, tym bardziej Krymu.

Natomiast żądania strony Ukraińskiej, w dużym skrócie, to 'wypierdalać i oddać wszystko co zabraliście'. No i niestety ja tu nie widzę rozwiązania. Obie strony nie mają żadnego punktu zaczepienia, do tego wygląda na to że Ruscy przygotowują się do pełnej izolacji i kontynuacji wojny, która niestety będzie nadal wyniszczać Ukrainę a Ruscy jak to u nich 'od zawsze', człowiek się nie liczy, więc spokojnie będą toczyć wojnę, gdzie większość Rosjan jest za, nie mając kompletnie pojęcia co tam się dzieje.

Oczywiście można wierzyć w obalenie Putina, ale myślę że to ostatnie na co powinniśmy liczyć.
Tak więc nie wiem jak Wy ale ja końca wojny nie widzę.
***** ***

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości