Rosja zaatakowała Ukrainę

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » wt mar 01, 2022 6:54 am

Aż zacytuję to co pokazałeś:

– Nie płakałem od wielu lat, ale dziś był ten dzień, że płakaliśmy wszyscy. I to nie z powodu barbarzyńskiego ataku Rosji na mój kraj, ale z powodu obojętności, z jaką się zetknąłem w Berlinie – powiedział Melnyk, cytowany przez ZDF.

Jak informuje portal, ambasador spotkał się z „wieloma politykami rządzącej koalicji”. „Prosił o paliwo i sprzęt dla wojska. Odpowiedź, którą usłyszał, sprawiła, że zaniemówił” – relacjonuje ZDF.

– W naszej ocenie Ukraina ma jeszcze kilka godzin. Nie ma sensu wam teraz pomagać – miał usłyszeć Melnyk.


Pan ambasador już chyba nie jest ambasadorem...a na pewno nie powinien być. Pomijając meritum, o dyplomacji pojęcia nie ma!
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Krasnal45 » wt mar 01, 2022 6:53 am

@
Awatar użytkownika
S.Z.arak

I tu jest to, o czym ta dyskusja w ostatnich postach.
Akurat do tego propagandowego kanału ostrożnie bym się odnosił.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: S.Z.arak » wt mar 01, 2022 6:50 am

Tommy Black pisze:wyleczył Niemców z rosyjskiej nostalgii,


Z tym stwierdzeniem chyba nie do końca się zgodzę.

"Niemieccy politycy do ukraińskiego ambasadora: Nie ma sensu wam pomagać".

https://www.tvp.info/58740442/nie-ma-se ... ambasadora

Mam podstawy podejrzewać, że Niemcy i Rosja od wielu, wielu lat kręcą wspólne biznesy na różnych płaszczyznach. Mówię tu naturalnie o tych wysoko postawionych, a nie zwykłych obywatelach. Choć w Niemczech mieszkańcy mają wpływ na to kogo wybierają w przeciwieństwie do Rosjan.
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tommy Black » wt mar 01, 2022 6:44 am

Chłopaki, wrzućcie sobie trochę luzu.
Dostałem dziś w newsletterze bardzo ciekawy tekst Sławomira Łopatyńskiego, redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Toruń.


Nie tego się spodziewał Putin, ale to mu wyszło: zjednoczył NATO i Unię, wyleczył Niemców z rosyjskiej nostalgii, globalnym koncernom przypomniał, że w biznesie ważne są wartości etyczne, federacjom sportowym wyprostował kręgosłup moralny, poruszył sumienia milionów ludzi, wstrząśniętych krzywdą tych, którzy chcą żyć w pokoju i sami decydować o swoim losie.

To by nawet mogły być okoliczności łagodzące dla Putina, gdy stanie przed jakimś trybunałem. Ale nie będą, bo przelał krew niewinnych ludzi tylko po to, żeby spełnić imperialny kaprys dyktatora, w pogardzie dla Ukraińców, rodaków i „zgniłego Zachodu”.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » wt mar 01, 2022 6:35 am

Cinmar pisze:Fantastycznych wieści serwowanych przez rodzimą publiczną TV akurat unikam, bo choćby społeczności stron z memami są dla mnie bardziej wiarygodne.

Naprawdę? Rysunki z memami to dla Ciebie źródło informacji? Gratuluję.
Cinmar pisze:i... postanowiłem zabezpieczyć swoją rodzinę, co też zrobiłem.

No jak ktoś z memów czerpie informacje, to ja się nie dziwię. :facepalm1:
Od początku wojny nie zatankowałem litra paliwa i nie wypłaciłem złotówki z konta. Też mam same kobiety pod opieką.
Znam takich, którzy czytając w necie mema, że Ruskie wyłączyli neta, zaczynają wysyłać tego mema i nawet się nie dziwią dlaczego przeszedł.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: iron64 » wt mar 01, 2022 3:38 am

Rosja gwarantowała odrębność Ukrainie w zamian za rezygnację z broni jądrowej. Tyle są warte właśnie gwarancje Rosji, można sobie tyłek podetrzeć nimi. Zawsze tak było, gdy krajem rządzą dyktatorzy. Znamy to zresztą z literatury, widocznie Putin czytał jedynie podręczniki agenta w KGB, bo gdyby pamiętał o tym, wyglądałoby to inaczej.
Ja mam nadzieję, że sankcje wprowadzone i wprowadzane spowodują to, że ludzie w końcu pogonią tego wariata z Kremla. Co prawda nie liczę przy tym, że zastąpi go ktoś normalny, ale może będzie to mniejszy świr.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Cinmar » wt mar 01, 2022 3:32 am

@
Awatar użytkownika
tajwoj
, ciekawe źródła, nawet jeśli trącą propagandą, bo tej niestety uniknąć się nie da. Fantastycznych wieści serwowanych przez rodzimą publiczną TV akurat unikam, bo choćby społeczności stron z memami są dla mnie bardziej wiarygodne.

Może uznacie mnie za panikarza, ale rozważałem już różne scenariusze, łącznie z tym, w którym Fajfusowi sama Ukraina nie wystarczy i... postanowiłem zabezpieczyć swoją rodzinę, co też zrobiłem. Tym bardziej, że mam w domu same kobiety, a kolejna jest w drodze. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Pelikan2 » wt mar 01, 2022 2:22 am

Kto jest winny rozpętania wojny, Putin.
Czego jest winne USA i zachód? - jedynie tego, że gdy Ukraina sama zapragnęła dołączyć do zachodniego świata, NATO i UE usiadła do stołu, zamiast posłuchać kremlowskiego wariata i kazać Ukrainie spadać.

Jeżeli prześledzimy skomplikowaną historię Ukrainy, widzimy, że na przestrzeni dekad ten kraj był rozdarty pomiędzy ludźmi, którzy pragnęli dołączyć do zachodu, a ludźmi, którzy pragnęli pozostać w łaskach Kremla, głównie po to, aby zachować swoje olbrzymie majątki tzw: oligarchia Ukraińska wywodząca się głównie z Donbasu.
I tak przez dekady ścierały się obie opcje. W kraju co chwile wybuchały duże protesty, czy to pomarańczowa rewolucja, czy to Majdan, wschód chciał do Rosji, zachód do UE, oligarchia walczyła z jedną opcją, druga z oligarchią, raz jedni otruli drugich, raz drudzy tych pierwszych. I tak w kółko Macieju przez dekady.

Ale prezydent Załęski obrał jasną drogę, ku NATO i UE, ograniczył korupcję, wprowadził wiele wolnorynkowych reform i zaczął pierwsze rozmowy o członkostwie z UE i NATO i tu nastąpiło coś dziwnego, bo tym razem kremlowi nie udało się jak to zawsze bywało, zablokować politycznie rządu w Kijowie.
Ukraina obrała jasny i konkretny cel - UE i NATO, a ci z chęcią zechcieli rozmawiać z Ukrainą.
Putin zawiedziony, że ani pieniędzmi, ani wpływami, ani oligarchią nic nie może zrobić, zaczął straszyć wojną, to też nie pomogło i wojna wybuchła.
Oczywiście dołączenie Ukrainy do UE oraz NATO, oznaczałoby porażkę Putina i tak też zostałoby odebrane na Kremlu, a Putin zostałby uznany za tego, który pozwoliłby aby UE wydarła mu z łap tereny, które od dekad były w strefie wpływów rosyjskich. Dla wschodniego przywódcy, to katastrofa.
To tak w skrócie, jakby ktoś miał wątpliwość, dlaczego Putin zaatakował Ukrainę

Ale to tak naprawdę jest nieistotne, bo od kiedy rosyjskie bomby zaczęły spadać na szpitale, osiedla rodzinne, zabijając niewinną ludność, dzieci i kobiety, cały ten spór przestał mieć znaczenie i stało się jasne, że Putin to zbrodniarz, a jego miejsce jest w Hadze i na śmietniku historii.

No i najważniejsze, to nie Ukraińskie wojska wjechały na pełnej k.... do Rosji, tylko na odwrót.

eD
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Tomba » pn lut 28, 2022 10:24 pm

Właśnie szef węgierskiego MSZ ogłosił, że Węgry nie będą wysyłać broni dla Ukrainy i nie pozwolą na jej transport przez ich terytorium.

Jakoś dziwnie się złożyło, że w listopadzie zeszłego roku dostał order od Putina.

Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Rosja zaatakowała Ukrainę

Postautor: Haze » pn lut 28, 2022 10:01 pm

Miodu pisze:Chociażby dlatego, aby mieć ogląd na temat (nie koniecznie ten i nie tylko ten) z każdej strony.

Ależ ja mam ogląd: skurwysyński watażka na stare lata zapragnął zapisać się w historii albo oszalał (albo jedno i drugie) i rozpętał wojnę bez powodu z państwem, które nie dało mu nawet najmniejszego pretekstu. I aktualnie morduje setki (pewnie już tysiące) ludzi. Mam sobie jeszcze coś wyrabiać na jego temat? Nie mam najmniejszego zamiaru...


tajwoj pisze:Jeśli przeczytałeś linki które podałem, to sami anglosascy autorzy twierdzą, że USA swoim zwyczajem wplątały Rosję i Ukrainę w wojnę a Ukraińcy są tylko mięsem armatnim dla osiągnięcia amerykańskich celów.

Czyli tak: biedny Władimirek wpuszczony w maliny przez złe USA musiał rozpętać wojnę. Naprawdę? Wierzysz w to?
Przeleciałem te linki, ale tak na szybko, nie lubię czytać frustratów wietrzących wszędzie spiski ...
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 39 gości