Stacja Multimedialna na Androidzie czy Moduł Android Auto?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Androidzie czy Moduł Android Auto?

Postautor: bulit73 » czw maja 26, 2022 7:41 pm

U mnie w ustawieniach jest opcja włączenia bezprzewodowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Androidzie czy Moduł Android Auto?

Postautor: Tomba » czw maja 26, 2022 7:32 pm

bulit73 pisze:od Androida11 telefon łączy się z modułem Android Auto bezprzewodowo.

A wiesz jak to zrobić, bo patrzyłem w ustawieniach i nic nie znalazłem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Androidzie czy Moduł Android Auto?

Postautor: bulit73 » czw maja 26, 2022 7:29 pm

@
Awatar użytkownika
edarek
od Androida11 telefon łączy się z modułem Android Auto bezprzewodowo.

@
Awatar użytkownika
Krytyk
dodałbym jeszcze do tego Kenwooda. W poprzednim aucie miałem konkretny sprzęt, niestety radio było 1 DIN. W tym nie chcę niczego ruszać, bo wiem ile kasy na to pójdzie. Zacznie się od radia. Do tego wzmacniacz, głośniki, przewody itp.

@
Awatar użytkownika
Robson
ja jestem Tomasz, ten niewierny. Nie dotknę, nie zobaczę, to nie uwierzę. :-D Dlatego też drążę temat. Bardziej wiarygodny wydaje mi się ten moduł. Z montażem nie powinno być problemu.

https://youtu.be/ryAQ3YCNAGc

@
Awatar użytkownika
Tomba
fona mam w miarę nowego, Samsung S21.

Panowie, dzięki za pomoc. Modułu jeszcze nie skreślam. Ze stacją byłby jeszcze jeden problem. Moja żona. :lol: Raczej nie ma opcji, żeby nie zobaczyła 10" ekranu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Adndroidzie czy Moduł Adroid Auto?

Postautor: Tomba » czw maja 26, 2022 8:03 am

@
Awatar użytkownika
bulit73
, widzę, że @
Awatar użytkownika
Robson
'ik raczej skutecznie Cię zniechęcił. Kup Pan sobie dobrego fona. Widzę, że jest Garmin na telefon i wcale nie za dużą kasę.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/mu ... zl/7d6j4f9.

Ja mam teraz Realme GT2 Pro z ekranem jak żyleta.
Jest też tańszy model Realme GT Neo 2. Ma go znajomy i też jest bardzo zodohwolony.
Będziesz miał to samo na ekranie fona.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
HeliosM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 29, 2022 12:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Adndroidzie czy Moduł Adroid Auto?

Postautor: HeliosM » czw maja 26, 2022 2:02 am

@
Awatar użytkownika
Robson
Volvo czy Saab?
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Adndroidzie czy Moduł Adroid Auto?

Postautor: Robson » czw maja 26, 2022 1:12 am

@
Awatar użytkownika
bulit73
Brachu, nie wiem jak Android Auto ale mam stację multimedialną w moim MB. Jest trochę problemów ale o tym napiszę trochę później, bo grasuję aktualnie w pracy. Wstrzymaj się jakby co z zakupem tego, że tak powiem, ubogiego tabletu w obudowie imitującej oryginalne radio. ;)
Do później!

Edit: O, zdążyłem na edycję posta. ;)
Lecimy więc z tematem:
- nie ulegaj wszędzie wypisywanym (dość często wytłuszczonym drukiem) hasłom w stylu: "PLUG & PLAY", "podłączasz i używasz, to proste!" - instalacja takiej stacji jest czasem większym utrudnieniem niż np. markowego radia, o którym wspomniał @
Awatar użytkownika
Krytyk
.
U mnie miało być bardzo prosto - kupiłem stację, wyjąłem oryginalne radio i... kuźwa, nie ma do czego podłączyć stacji... pojechałem do "speców" od car-audio.
Okazało się, że moje oryginalne radio jest połączone ze wzmacniaczem i całym systemem nagłośnienia tylko jednym kabelkiem - światłowodem. :wow:
Miałem do wyboru - dodatkowo dokupić specjalny 6 m kabel analogowy (~350 PLN), który ominie przy okazji oryginalny wzmacniacz lub zakupić interfejs światłowodowy (~700 PLN), który pozwoli na korzystanie z oryginalnego wzmacniacza. W jednym i drugim przypadku nie działa sterowanie z kierownicy. :facepalm:
Zmieniałem dodatkowe dekodery CANBUS (różne wersje, nawet od Porsche >: ), nic to nie dało.
Kolejny problem - większość tych kitajskich "tableto-stacji" (bo to w sumie tablet podłączony do auta) nie jest certyfikowana przez Google... więc zapomnij np. o Netflixie a po którejś aktualizacji przestało działać nawet: Google Chrome, Gmail, Mapy Google czy Waze (czekam jeszcze aż wyłączą Sklep Play i będę już mógł tylko wgrywać aplikacje jako *.app), które notabene od jakiegoś czasu jest kupione przez Google. Youtube działa tylko przez Operę a za nawigację robi mi poczciwy Sygic, którego kiedyś sobie kupiłem. :facepalm:
Kolejny farmazon - marketingowy - "Najszybszy na świecie Rockchip 64bit Octa-core połączony z superwydajną pamięcią RAM" itd, itp... To bullshit totalny, tak samo jak Mediatek czy inne budżetowe wynalazki - uwierz mi, że o wiele starszy, markowy, zwykły tablet (z mniejszą ilością rdzeni, mniej RAMu i starszym Androidem) wciąga nosem te wynalazki pod względem wydajności i kultury pracy.
Niestety nadal używam tego cudaka, bo i tak summa summarum jest fajniejszy niż moje stare radio z małą nawigacją, do której notabene ostatnia aktualizacja była bodajże w 2014 roku. :D
Ale Ty się zastanów jeszcze 876 razy przed zakupem, a najlepiej podjedź do jakiegoś dobrego serwisu audio i dowiedz się czy pełnia funkcjonalności tej stacji w Twoim aucie zakończy się na tych 2,7k PLN. Ja tego nie zrobiłem i z Janusza stałem się burżujem, który o mały włos miałby droższe, chińskie radio od całego samochodu. :lol2:

Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Adndroidzie czy Moduł Adroid Auto?

Postautor: Krytyk » śr maja 25, 2022 9:59 pm

Bawiłem się trochę w car audio i dam Ci dobrą radę @
Awatar użytkownika
bulit73
. Unikaj wszystkich chińskich wynalazków i kupuj tylko radia dobrych firm. Polecam Pioneer i Alpine. Koledzy montowali Androidy, odtwarzacze DVD, czy inne bzdety i może efektownie to wyglądało, ale dźwiękowo nie miało startu do dobrego sprzętu. Żywotnością to też często nie grzeszyło.

eD
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Adndroidzie czy Moduł Adroid Auto?

Postautor: Tomba » śr maja 25, 2022 9:21 pm

@
Awatar użytkownika
bulit73
ja mam nawigację Garmina i z niej korzystam (osobne urządzenie). Ta fabryczna Mazdy to nieporozumienie. Najbardziej potrzebny jest mi dostęp do kontaktów telefonicznych, ale to mam na wyświetlaczu bez potrzeby łączenia z Android Auto. Jeszcze korzystam z Yanosika, ale to też z fona. Nie wiem, może kiedyś to się przyda, ale nie chce mi się za każdym razem łączyć fona kablem, a tylko tak mam dostęp do Android Auto.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Adndroidzie czy Moduł Adroid Auto?

Postautor: edarek » śr maja 25, 2022 9:04 pm

Nie wiem, co robi ten moduł do Android Auto, bo mój samochód łączy się z telefonem przez Android Auto po podłączeniu kablem. Przez Bluetooth mam połączenia i wiadomości tylko. Nawigacja Google na wyświetlaczu samochodu, to fajna sprawa, jednak trzeba się do niej przyzwyczaić, bo nie jest to jakby przeniesienie 1:1 z telefonu.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Stacja Multimedialna na Adndroidzie czy Moduł Adroid Auto?

Postautor: bulit73 » śr maja 25, 2022 8:58 pm

Nie mam fabrycznej nawigacji. Korzystanie ze smartfona w uchwycie już mnie męczy. Tu w obu przypadkach mam mapy na ekranie. To jest jeden z powodów dla których chcę coś zrobić z fabrycznym radiem.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 38 gości