Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego, zegarka i komputera czyli naturalne rozwinięcie smartfona. Skoro wszystko się rozwija to musimy mieć to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Smartwatch to stosunkowo nowy gadżet, ale w pisaniu o nim czy pytaniu o niego, nie ma nic nowego.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: DamianGR » pn wrz 12, 2016 7:42 pm

Haze pisze:Zasadniczo pobieżnie fajne, ale mało wiarygodne. No chyba że autorzy tego kawałka rzeczywiście nie używają: samochodów, lodówek, dentysty, mp3-jek, internetu, itp. W każdym razie na pewno używają prądu bo nagranie nie wygląda mi na akustyczne. A jak powszechnie wiadomo prąd to też SAMO ZŁO :lol:

Mniejsza, bo robimy off-top, przypominam że temat jest o smart-zegarkach, a nie o konsumizmie...

Oczywiście , choć czasem watro się zapytać "po co Ci to" i pokazałem to w bardziej ekspresyjnej formie:) Ma swoje zalety - tak jak mówisz - choć ja nie bywan na spotkaniach na których muszę mieć wyciszoną komórkę i podglądu kto, po co i dla czego pisze maila /dzwoni w czasie rzeczywistym. Mam komfort bycia offline czasami czego wszystkim życzę. Ale jak komuś się to przyda to jak najbardziej za. :ok:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Haze » pn wrz 12, 2016 7:31 pm

Zasadniczo pobieżnie fajne, ale mało wiarygodne. No chyba że autorzy tego kawałka rzeczywiście nie używają: samochodów, lodówek, dentysty, mp3-jek, internetu, itp. W każdym razie na pewno używają prądu bo nagranie nie wygląda mi na akustyczne. A jak powszechnie wiadomo prąd to też SAMO ZŁO :lol:

Mniejsza, bo robimy off-top, przypominam że temat jest o smart-zegarkach, a nie o konsumizmie...
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: DamianGR » pn wrz 12, 2016 7:13 pm

Haze pisze:
DamianGR pisze:... bo największy i najbardziej doskonały mechanizm mamy zawsze w sobie. Tylko trzeba nauczyć się go słuchać.

Powiedz to ludziom cierpiącym na bezsenność, migreny, i wszystkie choroby cywilizacyjne (typu cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, nowotwory). Tylko najpierw zapewnij sobie drogę szybkiej ewakuacji :smile:. Ten nasz mechanizm z pewnością jest doskonały, ale my (jako cywilizacja) systematycznie sypiemy piach w jego tryby. Dlatego warto czasami czymś go przesmarować i wesprzeć.

Tylko śmiem wątpić że pełni to role pomocniczą/smarującą - wręcz odwrotnie. Już widzę ludzi nie mogących się wyspać bez zegarka....Tak to niestety działa. Powierzamy kontrolę zegarkowi zamiast sobie.
Wiem że to nie ten dział ale jak dobrze pasuje :)

https://www.youtube.com/watch?v=WrvTDu5j_W0
[*]"Lustro, co
Jest radiem też
Złoty ząb
Lodówka gdzie
W drzwiczkach masz
Atlas gwiazd

Telewizor
W kształcie psa
Super klej
O smaku jaj
I do brwi
Taki dings

Auta trzy
Trzy w jednym i
Mini grill
Z fontanną w nim
Pas na brzuch
Spali tłuszcz
Gdy śpisz

Sam już nie wiem
Patrzę się
Aż krzyczę: Hej!
Też do siebie


ref.
Po co ci to?
Po co ci więcej
Niż możesz zmieścić w życiu swym?

Po co ci to?
Te zachłanne ręce
Tobą są, bo to już nie ty

Tele szoł
I tele gra
Przyrząd do
Lizania ran
But na prąd
Dojdzie stąd
Gdzie chcesz

Matka Boska
W chuście z łez
Która jest
Bidonem też
I krzyż
Em pe trzy

kawior z much
W panierce z traw
Zupa z mchu
Język żab
Modny płaszcz
Hotspot ma
I gra

I tak dalej
Patrzę się
Aż krzyczę: Hej!
Też do siebie
"
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Haze » pn wrz 12, 2016 7:06 pm

DamianGR pisze:... bo największy i najbardziej doskonały mechanizm mamy zawsze w sobie. Tylko trzeba nauczyć się go słuchać.

Powiedz to ludziom cierpiącym na bezsenność, migreny, i wszystkie choroby cywilizacyjne (typu cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, nowotwory). Tylko najpierw zapewnij sobie drogę szybkiej ewakuacji :smile:. Ten nasz mechanizm z pewnością jest doskonały, ale my (jako cywilizacja) systematycznie sypiemy piach w jego tryby. Dlatego warto czasami czymś go przesmarować i wesprzeć.


Madzia pisze:Mój jest nieco bardziej okrągły, ale z Twojego opisu wynika że w działaniu bardzo podobny.. co prawda nie taki ładny jak Twój Haze i nie na ePapierze, no ale...

No nie taki ładny, tylko ładniejszy, ekran LED robi wrażenie (jak nie stoisz w pełnym słońcu :-P). Tylko ta bateria :(

A o cyklach snu coś napiszę bo dużo ludzi ma właśnie taką wiedzę jak DamianGR (bez urazy) - coś tam słyszeli, był taki zespół R.E.M. itd. itp. :mrgreen: ale nie wiedzą, że często wystarczy umieć policzyć do 6 żeby zapewnić sobie nową jakość wysypiania się.

PS. @Madzia <- jakiego softu do analizy snu używasz? Wspomagany telefonem, czy wszystko załatwiasz zegarkiem?
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: DamianGR » pn wrz 12, 2016 6:44 pm

Madzia pisze:
DamianGR pisze:A ja myślałem że jak człowiek się wyśpi bądź nie to to czuje, ale ja to jaskiniowiec jestem z poprzedniej epoki ;) *czajniczek*

czuje czuje owszem :-P a ja chcę czuć się zawsze wyspana, dlatego chcę zawsze budzić się w fazie lekkiej ;) no ale to tak jak powiedział Haze, to jest raczej temat na osobny wątek.. dużo by o tym pisać :-P

A no tak - trochę o tym liznąłem - faza REM i te sprawy...
Ja jedynie piszę nie uzależniajmy się od takich dupereli - bo największy i najbardziej doskonały mechanizm mamy zawsze w sobie. Tylko trzeba nauczyć się go słuchać.
https://www.youtube.com/watch?v=bYgl_z05bqY
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Selene » pn wrz 12, 2016 6:37 pm

DamianGR pisze:A ja myślałem że jak człowiek się wyśpi bądź nie to to czuje, ale ja to jaskiniowiec jestem z poprzedniej epoki ;) *czajniczek*

czuje czuje owszem :-P a ja chcę czuć się zawsze wyspana, dlatego chcę zawsze budzić się w fazie lekkiej ;) no ale to tak jak powiedział Haze, to jest raczej temat na osobny wątek.. dużo by o tym pisać :-P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: DamianGR » pn wrz 12, 2016 6:28 pm

A ja myślałem że jak człowiek się wyśpi bądź nie to to czuje, ale ja to jaskiniowiec jestem z poprzedniej epoki ;) *czajniczek*
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Selene » pn wrz 12, 2016 6:22 pm

Fajny gadżet ;) i recenzja jak zwykle na poziomie mistrzowskim :smile:

Mój jest nieco bardziej okrągły, ale z Twojego opisu wynika że w działaniu bardzo podobny.. co prawda nie taki ładny jak Twój Haze i nie na ePapierze, no ale...
Obrazek

Wszystkie te funkcje jak przypominacze, budziki i inne bajery faktycznie są bardzo przydatne.. lecz ja ze względu na to, że jestem bardzo aktywna fizycznie najbardziej lubię te wszystkie akcelerometry, krokomierze, pulsometry, wysokościomierze i inne takie tam fajne funkcje :P no i oczywiście ten pomiar snu... zawsze starałam sama sobie obliczyć, ale nie zawsze mi się to udawało, a teraz w końcu się wysypiam ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: Tommy Black » pn wrz 12, 2016 1:46 pm

amsaw pisze:Normalnie prezesem Bońkiem pojechałeś Masz, szowinisto, nudne czarne, też są


No nie wiem czy Ty przypadkiem teraz nie naruszyleś ustawy o segregacji rasowej. Ty bialy, zadziorny, heteroseksualny człowieku! :-P

PS
Adam ,dziś w nocy przetestujemy Twoje fazy snu i wyświetlanie moich połączeń na ekranie tego, no wiesz, na czerwonym pasku... ;)
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Upadek obyczajów czyli smart-zegarek PEBBLE

Postautor: amsaw » pn wrz 12, 2016 1:42 pm

Tommy Black pisze:Adam! Świetna ta recenzja. Cieszę się że z reguły kupujesz pierwszy to co ja chcę kupić. A nie było męskich? :-P
...

Normalnie prezesem Bońkiem pojechałeś :lol:
Masz, szowinisto, nudne czarne, też są:

Obrazek


I specjalnie dla Ciebie :mrgreen: :

Obrazek

Wróć do „Smartwatche”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości