Horrendalne stawki za ciepło z geotermii o. Rydzyka

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tenmen
Donator
Donator
Posty: 2130
Rejestracja: 18 paź 2016, 12:45:17
Punkty reputacji: 2586
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 527 razy
Otrzymał podzięk.: 342 razy
Płeć: Mężczyzna

Horrendalne stawki za ciepło z geotermii o. Rydzyka

Postautor: Tenmen » 02 lis 2022, 11:14:45

Tego to i chyba Bareja by nie wymyślił:


Horrendalne stawki za ciepło z geotermii o. Rydzyka. "Alleluja i o 500 proc. do przodu"

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Rubinkowo" w Toruniu podjął decyzję o podwyższeniu opłat za ciepło. Mieszkańcy spółdzielni zapłacą wyższe rachunki po podłączeniu Geotermii Toruń ojca Tadeusza Rydzyka do miejskiej sieci ciepłowniczej. Prezes URE zatwierdził nową taryfę. "Opłata stała za ciepło z Geotermii Toruń jest o 500 proc. droższa niż w PGE Toruń" - wyjaśnia spółdzielnia.
 Stało się to, przed czym ostrzegano. Skutki otwieranej ostatnio z pompą Geotermii Toruń właśnie zaczniemy odczuwać w portfelach. Niestety w negatywny sposób. Zbyt niska temperatura solanki i wysokie zasolenie, jak widać, generują gigantyczne koszty. Szczególnie w zestawieniu z energią produkowaną w nowoczesnej kogeneracyjnej kotłowni PGE Toruń - skomentował radny z Koalicji Obywatelskiej w Toruniu Bartosz Szymanski, cytowany przez serwis ototorun.pl.
Solanka w geotermii o. Rydzyka ma 64 st. C. Musi mieć 130 st., żeby dać ją do sieci miejskiej. Podgrzeje ją właśnie budowana ciepłownia, która wyemituje tyle trującego CO2, jakby w godzinę przejechało w tym miejscu 45 tys. samochodów. I pomyśleć, że za takie efekty ekologiczne inwestor uzyskał na ciepłownię unijną dotację 19,5 mln zł. Całość inwestycji kosztowała 66 mln w tym 50 mln ze środków publicnych.

Obrazek

eD

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości