Shopee znika z Polski

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Rambo 2 » śr sty 18, 2023 9:14 am

Ostatnio w pracy słyszałem, że Shopee wycofało się, na krótko przed wojną z Ukrainy. I wycofanie się z Polski jest wielce podejrzane. :facepalm:
Shopee nie tylko wycofało się nagle z Polski. Szybciej jeszcze opuściło Francję i Indie, bo po kilku miesiącach i też decyzja była błyskawiczna. Hiszpanię też szybko opuściło. Shopee nie ma już w żadnym europejskim kraju.
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
HubertWhubert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 18, 2022 12:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: HubertWhubert » sob sty 14, 2023 6:05 am

Mnie strasznie martwi, jak ktoś ładujący tony hajsu w biznes rezygnuje mówiąc "znacznej niepewności makroekonomicznej regionu". Tak się zastanawiam, o czym wiedzą czego my nie wiemy. Zamykanie oddziału przed chińskim nowym rokiem?! Rany - raczej niespotykany ruch.

K45
Hubert Wwa
Awatar użytkownika
Don bar 39
Patronauta
Patronauta
Posty: 98
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 10:59 pm
Lokalizacja: Gdzieś w Wielkopolsce
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podzięk.: 116 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Don bar 39 » pt sty 13, 2023 10:45 pm

Ja tam w sumie się cieszę, o kilka durnych reklam w TV mniej. Swoją drogą dziwię się, że takie reklamy tworzyli na nasz rynek, wiedząc że u nas narkotyki są zakazane. Bo nikt nie będący na haju, chyba nie brał ich reklam poważnie, a może...

Jeśli kogoś uraziłem, to z góry bardzo przepraszam. I zaznaczam to tylko mój punkt widzenia.
Historyczne głosowanie 190 za, 266 przeciw. :wino:
Awatar użytkownika
Kapitan_MW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 19, 2022 2:28 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 16 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Kapitan_MW » pt sty 13, 2023 9:39 pm

Utrata każdego takiego miejsca, w którym można dokonać zakupów jest dla nas stratą. Nie chodzi o to, że komuś się tam nie podobało albo cena była wyższa niż w Chinach. W naszym kraju była to alternatywa dla Allegro. Wielu kupujących i sprzedających korzystało z takiej alternatywy.
Konkurencja między sprzedającymi ma wpływ na ceny, a to jest zawsze korzystne dla nas - kupujących.
:czajniczek:

k87
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Cinmar » pt sty 13, 2023 6:40 pm

Wojt pisze:odnoszę wrażenie, że zostałem przez Ciebie skrytykowany

Nie, nie, w żadnym wypadku.
Wojt pisze:i źle zrozumiany

A tu z kolei być może, ale ładnie rozwinąłeś tok myślenia, więc wszystko jest już klarowne.
Tylko czym jest to uniezależnienie? Zostańmy przy branży waperskiej, bo na tym gruncie wszyscy poruszamy się sprawnie. I wiemy, że nie każdy produkuje wszystko. Pomijam już abstrakcję o chęci zakupu produktów Smoker Store z fabryki w Bydgoszczy.

Po prostu często chcąc konkretnego produktu, jako świadomi konsumenci skazani często jesteśmy na konkretne drogi dystrybucji i fajnie wspierać lokalnych przedsiębiorców, ale nie na granicy obłędu (o który Cię dla jasności nie posądzam).
Weźmy na cel polskie sklepy: obecnie często korzystam z VV Pulse AIO.5. Ceny w PL rzędu 400, w zagranicznych sklepach w tej cenie (no, może do kilkudziesięciu złotych różnicy ze względu na różny koszt shippingu) mam dwa urządzenia. I to jest miejsce, gdzie mój lokalny patriotyzm już dawno się skończył.
Pomijam też kwestię zagranicznego kapitału w sieciówkach. Po prostu konkretny sprzęt jest przeważnie z jednej fabryki, a kupując z innego źródła, chińczycy (czy ktokolwiek inny) i tak jest na swoim, a ja dopłacam marżę pośredników.
Przecież nie kupię gorszego towaru w gorszej cenie tylko dlatego, że wyprodukował go ktoś inny.

Zmierzając do meritum, przynajmniej mnie relatywnie mało interesuje KTO, jeśli produkt jest dobrej jakości, w akceptowalnej cenie. I naprodukowałem się jak glupi, a mogłem się ograniczyć do ostatniego zdania, żeby zachować sens. :lol: No i nie wiem, czy nie odbiegłem zanadto od istoty tematu, ale szczęśliwie wątek pozostanie otwarty. :beer3:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Wojt » pt sty 13, 2023 6:12 pm

Cinmar - odnoszę wrażenie, że zostałem przez Ciebie skrytykowany i źle zrozumiany. "... żeby się choć trochę uniezależnić.... przynajmniej ograniczyć..." To nie to samo co "... się uniezależnić i nie kupujmy, ..." Podkreślam, że to wyłącznie moje zdanie. Wyboru może dokonać każdy sam. Wiadomo. Cena robi swoje. Ale nie wszystkie towary, włącznie ze sprzętem waperskim są produkowane wyłącznie w Chinach. I nie mam na myśli wyłącznie Polski. Jest jeszcze Japonia, Tajwan, USA, UE. Nie żebym był jakiś totalnie anty chiński, sam kupuję na AliExpress, ale jak mam wybór to decyduję się na inne rozwiązania.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Cinmar » pt sty 13, 2023 7:02 am

@
Awatar użytkownika
Wojt
, żeby się uniezależnić, trzeba produkować. Nie kupujmy z Chin, kupmy w Polsce, bo ktoś z Chin już ściągnął...
Z drugiej strony, jeśli mam produkt w polskim sklepie w cenie X, a u skośnych braci 30% taniej, to nie będę się długo zastanawiał. I tak najprawdopodobniej wyszło to z jednej fabryki. O ile oczywiście pożądany towar jest u nas dostępny...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Wojt » pt sty 13, 2023 6:56 am

Jakoś w ogóle mi nie żal. Dwa razy próbowałem zamówić ładowarkę i dwa razy transakcja została anulowana. Po dwóch tygodniach. Udzieliłem im tylko pożyczki gotówkowej. Ponadto patrząc na to co się ostatnio dzieje na świecie. Moim zadaniem, lepiej jest ograniczać zakupy z Chin, aby się choć trochę uniezależnić.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Tomba » czw sty 12, 2023 7:57 pm

Baushok pisze:... chciałem sprawdzić stare FT...oni też padli (kiedy, nie wiem...).

Jakbyś czytał forum, to byś wiedział. ;P

viewtopic.php?f=90&t=18154&p=1792178&hilit=Fasttech#p1792178

Post Scalony: Wpis dodano po 2 godzinach 51 minutach 27 sekundach

Tu macie ich oświadczenie:
https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ki/css5h1b
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Bogdan1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 30, 2022 5:52 pm
Lokalizacja: Namysłów
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podzięk.: 346 razy
Płeć: Mężczyzna

Shopee znika z Polski

Postautor: Bogdan1975 » czw sty 12, 2023 7:43 pm

Nie ma co się martwić, już kombinują na fejsie nową stronę (Wszystko.pl), sprzedawcy mają się tam zgłaszać i może będzie jakaś alternatywa.

K45
:czajniczek:
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 30 gości