Nakaz aresztowania dla Putina

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 12 paź 2020, 08:49:44
Punkty reputacji: 133
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy
Płeć: Mężczyzna

Nakaz aresztowania dla Putina

Postautor: realg » 18 mar 2023, 18:51:53

Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Andrij Jusow poinformował w sobotę, że Kreml niepokoi się decyzją MTK w Hadze.

"W wieżach Kremla panuje coraz większe niezadowolenie z powodu tego, co się dzieje. Elity rosyjskie w coraz ciemniejszych barwach widzą własne perspektywy, czyli katastrofę geopolityczną reżimu Putina. Mówi się już nawet o poszukiwaniu następcy Putina i to bynajmniej już nie Putin go szuka" – powiedział Jusow, cytowany przez portal zn.ua.
W wywiadzie opublikowanym w sobotę na łamach dziennika "La Repubblica" była główna prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii i dla Rwandy Carla Del Ponte zapytana o to, czy wierzy w możliwość aresztowania Putina, odparła: "Jedno jest pewne. Odtąd jego życie jako głowy państwa staje się trudne. Nie może wziąć udziału w jakimkolwiek szczycie międzynarodowym. Bezsprzecznie nakaz aresztowania definitywnie nadszarpuje jego wizerunek publiczny".

"Wystarczy, że Putin zrobi jeden krok poza granice Rosji i trafi do więzienia w Hadze" – wyjaśniła. "Dzisiaj w Rosji pozostaje on prezydentem, ale jest jasne, że ciężkie zarzuty wobec Putina mogą odegrać przeciwko niemu polityczną rolę" – oceniła Del Ponte, która oskarżyła między innymi byłego prezydenta Serbii Slobodana Miloszevicia.

Jak dodała, "Putin chce wykorzenić tożsamość narodu i za to musi odpowiedzieć w procesie karnym". "Nareszcie osiągnięto pierwszy bardzo ważny cel. Jest to tylko wstępny krok do postawienia mu niezliczonej liczby innych zarzutów w sprawie przestępstw, o które powinien zostać oskarżony" – stwierdziła prokurator, zaznaczając, że w stan oskarżenia nie postawiono rosyjskiego rządu, lecz wyłącznie prezydenta.

źródło: RadioZET
Awatar użytkownika
Tomba
Patron
Patron
Posty: 5273
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:29:29
Punkty reputacji: 9207
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 750 razy
Otrzymał podzięk.: 1029 razy
Płeć: Mężczyzna

Nakaz aresztowania dla Putina

Postautor: Tomba » 18 mar 2023, 17:18:37

Ten nakaz jest dość istotny, bo państwa, które uznają jurysdykcję mają obowiązek zatrzymania osób objętych nakazem. W związku z czym Putinowi ograniczono możliwość wyjazdów do tych państw.
I dobrze, niech się czuje jak śmieć, bo nim jest.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Obrazek
Awatar użytkownika
realg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 12 paź 2020, 08:49:44
Punkty reputacji: 133
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy
Płeć: Mężczyzna

Nakaz aresztowania dla Putina

Postautor: realg » 18 mar 2023, 09:32:34

Jest też reakcja prezydenta USA.

- Bez wątpienia Władimir Putin popełnił zbrodnie wojenne i nakaz jego aresztowania wydany przez Międzynarodowy Trybunał Karny jest uzasadniony - mówił w piątek prezydent USA Joe Biden w rozmowie z dziennikarzami w Białym Domu.

Joe Biden przypomniał też, że Międzynarodowy Trybunał Karny nie jest uznawany przez wszystkie kraje, "także przez nas". - Mimo to, decyzja MTK to bardzo mocny sygnał - dodał amerykański prezydent. (źródło: wp.pl)

Są też reakcje przedstawicieli Rosji. W skrócie traktują wyrok jak papier toaletowy (np. Miedwiediew i jego gest).

Reasumując, sygnał jest, ale wiele krajów nie uznaje MTK, w tym 2 główne zainteresowane mocarstwa: USA i Rosja.

W efekcie obawiam się, że ten wyrok nie odniesie skutku innego poza marketingowym. Nie to, żeby marketing nie był istotny.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21574
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 29047
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1490 razy
Otrzymał podzięk.: 4672 razy
Płeć: Mężczyzna

Nakaz aresztowania dla Putina

Postautor: Tommy Black » 18 mar 2023, 09:19:37

Ale obudził się też pan Pieskow:

Obrazek

Uważamy to za oburzające i niedopuszczalne. Rosja nie uznaje jurysdykcji tego sądu - powiedział Dmitrij Pieskow.

Samo postawienie tej kwestii uważamy za oburzające i niedopuszczalne. Rosja, podobnie jak wiele państw, nie uznaje jurysdykcji tego sądu, w związku z czym wszelkie decyzje tego rodzaju z punktu widzenia prawa są dla Federacji Rosyjskiej nieważne.

Czyli pan Pieskow, powiedział w skrócie: Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

Natomiast samo postawienie takich zarzutów uważam za coś wrecz koniecznego! I chciałbym dożyć momentu kiedy ten psychopatytczny bandyta znajdzie się na ławie oskarżonych.
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 10 gru 2019, 17:10:58
Punkty reputacji: 207
Lokalizacja:
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

Nakaz aresztowania dla Putina

Postautor: ValQ » 18 mar 2023, 08:07:52

No wreszcie ktoś się "obudził", ile trzeba było ofiar aby zapadł taki wyrok?
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1107
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:39:30
Punkty reputacji: 7918
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 261 razy
Otrzymał podzięk.: 296 razy
Płeć: Mężczyzna

Nakaz aresztowania dla Putina

Postautor: Frankosio » 18 mar 2023, 02:10:08

Obrazek

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury, uznając, że są realne podstawy, by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.
MTK objął nakazem aresztowania także rosyjską komisarz do spraw dzieci Marię Lwową-Biełową.


Putin i Lwowa-Biełowa są podejrzani o to, że odpowiadają za "zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach ludności (dzieci) i bezprawnym przesiedlaniu ludności (dzieci) z okupowanych terenów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej" - napisano w komunikacie MTK.
Zaznaczono, że przestępstwa te były popełniane co najmniej od 24 lutego 2022 r. i stanowią naruszenie mówiącego o zbrodniach wojennych artykułu 8. Statutu Rzymskiego - międzynarodowego aktu prawnego ustanawiającego MTK.
W komunikacie MTK wskazano, że "istnieją uzasadnione podstawy, by sądzić, że Putin ponosi indywidualną odpowiedzialność karną za wyżej wymienione zbrodnie, za dokonanie tych czynów bezpośrednio, wspólnie z innymi oraz/lub za pośrednictwem innych osób, jak również za brak wystarczającej kontroli nad cywilnymi i wojskowymi podwładnymi, którzy popełnili te czyny lub zezwolili na ich popełnienie, a którzy to podlegali jego faktycznej władzy i kontroli".

Nakazy aresztowania pozostają tajne, by chronić ofiary, świadków i sam proces śledztwa - zaznaczył w komunikacie MTK. Niemniej w tej sprawie, biorąc pod uwagę, że przestępstwa, których dotyczy, najprawdopodobniej są ciągle popełniane, publiczna świadomość istnienia tych nakazów może przyczynić się do zapobieżenia im w przyszłości - podkreślili sędziowie. "Dlatego też upoważniliśmy sekretariat do upublicznienia nakazów wraz z nazwiskami podejrzanych, wymienieniem przestępstw, za które są ścigani, i trybu, w jakim za nie odpowiadają" - podsumowano.

Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych na Ukrainie zostało wszczęte 3 marca 2022 r. na wniosek kilkudziesięciu państw, w tym Polski. Prokuratura MTK przesłała sędziom wniosek o wydanie nakazów aresztowania Putina i Lwowej-Biełowej 22 lutego b.r.

- To ważny moment w procesie wymierzania sprawiedliwości przez MTK, sędziowie przeanalizowali informacje i dowody przedstawione przez prokuraturę i orzekli, że istnieją wiarygodne oskarżenia przeciwko tym osobom - powiedział w nagraniu wideo o tej decyzji prezes MTK sędzia Piotr Hofmański.

https://www.youtube.com/watch?v=FbKhCAaRLfc
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości