Szef zespołu w Pentagonie - to mogą być obcy

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tenmen
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 18 paź 2016, 12:45:17
Punkty reputacji: 2714
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 540 razy
Otrzymał podzięk.: 346 razy
Płeć: Mężczyzna

Szef zespołu w Pentagonie - to mogą być obcy

Postautor: Tenmen » 16 kwie 2023, 14:43:39

Interesujący artykuł o UFO.

Szef zespołu w Pentagonie ds. UFO: to mogą być sondy Obcych


Urzędnik odpowiedzialny za tajne działania Pentagonu mające na celu zbadanie niewyjaśnionych zjawisk powietrznych jest współautorem pracy naukowej, która przedstawia teorię nie z tej ziemi: ostatnie obiekty mogą być w rzeczywistości sondami Obcych ze statku-matki, wysłanymi w celu zbadania Ziemi.
W projekcie dokumentu z dnia 7 marca br Sean Kirkpatrick, szef All-domain Anomaly Resolution Office w Pentagonie, oraz profesor Harvardu Avi Loeb połączyli siły, aby napisać, że obiekty, które wydają się przeczyć wszelkiej fizyce, mogą być „sondami” z pozaziemskiego „rzemiosło macierzyste”.
Niezwykłe jest, aby urzędnicy rządowi, zwłaszcza ci zaangażowani w rodzące się wysiłki zbierania danych wywiadowczych na temat ostatnich obserwacji, dyskutowali o możliwości życia pozaziemskiego, chociaż najwyżsi urzędnicy agencji nie wykluczają tego, gdy są o to pytani.

Obrazek
https://www.politico.com/news/2023/04/1 ... t-00092108

Po tym, jak Loeb opublikował go w Internecie, artykuł zyskał rozgłos dzięki postowi w Military Times , a także krążył wśród serwisów informacyjnych zajmujących się nauką.

Ponad połowa pięciostronicowego artykułu poświęcona jest omówieniu możliwości, że niewyjaśnione obiekty badane przez Departament Obrony mogą być „sondami” w scenariuszu dotyczącym statku-matki, w tym większość obszernego wstępu. Jedna sekcja nosi tytuł: „Możliwości pozaziemskie”, a druga „Metody napędu”.
Artykuł porównuje sondy do „nasion mniszka lekarskiego”, które można oddzielić od statku macierzystego siłą grawitacji Słońca. Bada fizykę tego, jak mniejszy statek mógł poruszać się przez ziemską atmosferę, aby dotrzeć na powierzchnię, gdzie mógłby zostać zauważony przez ludzi.
W artykule zauważono, że „sondy” mogą wykorzystywać światło gwiazd do „ładowania swoich akumulatorów”, a wodę ziemską jako paliwo. Spekuluje również na temat motywu, dla którego kosmici wysyłają sondy badawcze na Ziemię.

„Jaki byłby nadrzędny cel tej podróży? Analogicznie do prawdziwych nasion mniszka lekarskiego, sondy mogą propagować plan swoich nadawców” – piszą autorzy. „Podobnie jak w przypadku nasion biologicznych, surowce na powierzchni planety mogą być również wykorzystywane przez nie jako składniki odżywcze do samoreplikacji lub po prostu badań naukowych”.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość