Rozpoczynam kurację

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: Nikotynos » śr cze 07, 2023 9:23 pm

Kiedyś oglądałem jakiś, już nie pamiętam dokładnie jaki program dokumentalny o leczniczej marihuanie w USA na Discovery. Wypowiadały się tam osoby, które miały codziennie potworne bóle. Jeździli (często po kilkaset km) do specjalistycznego zielarskiego, gdzie mieli tysiące odmian na różne dolegliwości. Opowiadali, że nic innego im tak nie pomogło jak właśnie konkretna odmiana maryśki.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: Krytyk » śr cze 07, 2023 8:50 pm

Muchomor czerwony po odpowiednim przygotowaniu spożywa się w celach odurzających i halucynogennych. Podejrzewa się, że Wikingowie podawali go swoim berserkerom. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Muchomor_czerwony

Ciekawy pomysł na środek terapeutyczny. ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Dzbiq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: sob mar 26, 2022 9:45 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: Dzbiq » śr cze 07, 2023 8:34 pm

No nie zazdroszczę, że życie Cię tak przeczołgało po wszystkich lekarzach i nie tylko. :( Także trzymam kciuki za tą aktualną kurację i dawaj znać jak to będzie szło, powodzenia!
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: Tenmen » wt cze 06, 2023 10:57 am

@
Awatar użytkownika
Dzbiq
Przez 9 lat uczęszczałem do Poradni Leczenia Bólu, do bardzo znanej Pani doktor. Przez te 9 lat jestem karmiony Tramalem i Gapaentyną. Chodziłem na różnego rodzaju fizykoterapię. Ze specjalności moja żona śmieje się ze mnie został mi jeszcze ginekolog do odwiedzenia. Ten lekarz do którego się teraz udałem jest z wykształcenia neurologiem, jest dosyć znany w Warszawie i nie tylko. Jestem z natury niedowiarkiem i cynikiem, ale pomyślałem dlaczego nie, może przestanie boleć. Nad blokadą myślałem kto wie...wszystko jest przede mną.
Awatar użytkownika
Dzbiq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: sob mar 26, 2022 9:45 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: Dzbiq » wt cze 06, 2023 9:47 am

Ogólnie nie polecałbym alternatywnej medycyny jako jedynej formy leczenia, nie wiem dokładnie do jakiego znachora uczęszczasz, więc nie mogę jednoznacznie ocenić, ale byłbym bardzo ostrożny z takimi rzeczami, bo razem z rodziną ostro "przejechaliśmy się" na takich terapiach... W każdym razie nie burząc Twojej wizji leczenia się (bo jestem przekonany, że każdy może robić ze swoim zdrowiem co mu się podoba) zachęcałbym się do równoległego leczenia się medycyną konwencjonalną, np. w poradniach leczenia bólu, gdzie przewlekły ból jest leczony z troską o to, żeby leczenie nie przyniosło więcej strat jak pożytku, bo łatwo wykończyć sobie wątrobę NLPZami przy ich długotrwałym stosowaniu.
Blokady nerwów obwodowych to jest coś co mogłoby Cię zainteresować, bo taka procedura daje spokój na pół roku lub dłużej. A jeśli mogę zapytać, to jak wygląda Twój proces leczenia? Jak diagnostyka?
Awatar użytkownika
Bogdan1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 30, 2022 5:52 pm
Lokalizacja: Namysłów
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podzięk.: 346 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: Bogdan1975 » wt cze 06, 2023 5:44 am

Muchomor czerwony nie jest taki zły, mój kuzyn od kilku lat je suszy i spożywa i robi z nich jakieś miksturki, bo ma fioła na punkcie zdrowej żywności. Czy to coś daje, nie wiem, ale on stosuje i sobie chwali. Nie mam z nim zbytnio kontaktu, bo taki trochę cwaniakowaty jest, a ja nie lubię zbytnio takich ludzi. Coś tam kiedyś nadmieniał, że takie muchomory dobrze oczyszczają organizm z toksyn itp. ale wiadomo, że trzeba znać dawkę, jaką można wchłonąć. :)
No i do tego dieta oczywiście, on przeszedł na dietę owocową i jadł tylko i wyłącznie same owoce.Zero innych potraw (masakra).
Nie wyobrażam sobie obiadu w niedzielę i zamiast rosołku na talerzu jabłko i banan. :D
:czajniczek:
Obrazek
RossOgrodnick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 07, 2017 5:49 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozpoczynam kurację

Postautor: RossOgrodnick » wt cze 06, 2023 4:22 am

Uważajcie Panowie, łatwo przesadzić (że tak pozwolę sobie dalej żartobliwie)

Obrazek

A tak na serio, zdrowia dla Was obu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: bulit73 » pn cze 05, 2023 8:05 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen
od ponad 2 lat chodzę do gościa na akupunkturę. Generalnie igiełki to jedna z metod medycyny chińskiej. Niektóre rzeczy, które dostawałem do picia, przy powąchaniu powodowały efekt wymiotny. :lol:

Ja akurat nerwu nie miałem uszkodzonego ale miałem przyrost blizny.

Obrazek

Nosiłem przez 24h. :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Podpalaczka
Patronauta
Patronauta
Posty: 290
Rejestracja: sob maja 13, 2023 7:07 am
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 475 razy
Otrzymał podzięk.: 342 razy
Płeć: Kobieta

Rozpoczynam kurację

Postautor: Podpalaczka » pn cze 05, 2023 7:29 pm

Przemyślałeś to? Brzmi to dość ...
Hmm.. rozumiem, że już nic nie działa i chwytasz się niekonwecjonalnych metod.
W akupunkturę jeszcze jestem w stanie uwierzyć, w muchomora mniej.
Mimo wszystko powodzenia. Taki długoletni ból potrafi złamać najsilniejszego.

Post Scalony: Wpis dodano po 4 minutach 42 sekundach

Tenmen pisze:W każdym razie apel do adminów, jakby pisał coś o różowych słoniach, to znaczy że kuracja jest skuteczna. :figielek2:

To znaczy raczej, że się naćpałeś hehh.
Żart oczywiście.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczynam kurację

Postautor: Tenmen » pn cze 05, 2023 7:28 pm

@
Awatar użytkownika
Nikotynos
myślisz że to będą takie "wesołe grzybki" ? :D Może i tak, wszystkiego w życiu trzeba spróbować. W każdym razie apel do adminów, jak bym pisał coś o różowych słoniach, to znaczy że kuracja jest skuteczna. :figielek2:

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości