Gracie na BitBay'u?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » czw sty 11, 2018 8:57 am

Obrazek
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 3:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » ndz gru 31, 2017 1:05 pm

Ripple teraz wystrzelił ostro, bo duże banki zaczęły się nim interesować - wpompowały dużą kasę. Ogólnie to taka krypo, którą stworzyły banki, klauzula sumienia, nie pozwala mi na kupowanie XRP :D

Edit: Polecam kanał na youtube mojego ziomka, Szczepana ;) Gość się zna na tym mocno.

Tu masz np krótki kurs o tym czym jest blockchain i bitcoin.

Cośtam.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » ndz gru 31, 2017 12:33 pm

No właśnie od 2-3 dni ostra rozmowa o ripple jest :)
A bitfinexa zawiesili dla nowych userow :(
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 3:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » ndz gru 31, 2017 12:30 pm

@
Awatar użytkownika
sikor
odpowiadam ;)

- FIAT to po prostu pieniądz fiducjarny, czyli każda waluta, która nie ma oparcia w jakichś dobrach, np w złocie. Czyli każda waluta, którą obecnie posługują się ludzie. Dolar, euro, złotówki. Jest generowany przez banki centralne, państwa itp.

BitBay to niestety słaba giełda, plusem jest tylko to, że jest polska ;) Ja zacząłem na Bitfinex i tam zostałem już. Wiele krypto dostępnych, ripple, dash, omg, iota... Ogólnie giełdy zagraniczne oferują znacznie więcej.

ATH - all time high, czyli najwyższy kurs danej krypto od momentu jej powstania.
Cośtam.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » ndz gru 31, 2017 12:20 pm

Skoro w pierwszym dniu zarobiłem 30zl to miałem plan dziennie zarabiać po 20-30zl i cały zarobek inwestować. Do tego wpłacać co jakiś czas PLN co też uczyniłem i kupować i sprzedawać.... mieć a nie mieć dodatkowo 1500zl miesięcznie to zawsze coś... jakiegoś moda kupić można.
Ale plan spalił na panewce :) Zamrozilem chyba te 600zl w LONG jak Wy to mówicie :)

Co to jest ten FIAT? Waluta? Gdzie ją kupujesz? Tego IOTA tak samo...
Na bitbayu jest tylko kilka tych walut....

ATH co to? Bo jestem w trakcie czytania e-booka o tym jak czytać wykresy giełdowe :)
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 3:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » ndz gru 31, 2017 12:13 pm

@
Awatar użytkownika
Haze
Niekoniecznie ;) Jeśli ktoś kupił BTC przed tym boomem, to nie jest do tyłu, oj nie jest :) Ja BTC kupiłem przy kursie 1200 USD. Aktualnie jest 13000 USD. Wiadomo, że kupując i sprzedając co chwilę na giełdzie płaci sie %, ale to chyba zrozumiałe, muszą zarobić na czymś :) Moje BTC są teraz na kartce papieru, czyli w moim paper wallet. Jak postnowię nagle sprzedać to owszem wrzucę na giełdę, ale nie będe do tyłu, no chyba, że coś mi strzeli do głowy żeby sprzedać po 1000 USD ;) Tak jak pisałem, to jest coś większego niż tylko sposób na zarobienie dolarów czy złotówek, w tej chwili to główny temat, bo oczywiście wywołuje duże emocje.
Cośtam.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: Haze » ndz gru 31, 2017 11:58 am

Eee tam, inwestycje giełdowe czy kapitałowe ZAWSZE kończą się tak samo: pośrednik zarabia, a my mamy większe albo mniejsze tyły. No chyba, że należymy do tego PROMILA inwestorów, którzy mogą o sobie powiedzieć:
nosferatu997 pisze:...z tego co widzę to miałem nosa.

:smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 3:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » ndz gru 31, 2017 11:46 am

Bitcoin to tylko początek. Złoto... hmm ktoś powiedział, że ten kruszec ma jąkaś wartość, ludzie w to uwierzyli, można powiedzieć, że bitcoin to takie nowe złoto. Tylko, że nie :) Bitcoin to tylko część większego projektu i technologii - blockchain. To przyszłość. Blockchain może zmienić wiele, nie tylko w sferze środków płatniczych. A i blockchain to też tylko początek. Już powstają inne projkety, być może lepsze. Np Internet of Things, oparty na technologii Tangle. W skrócie - np samochód płaci sam po zaparkowaniu na płatnym miejscu, płacicie za kawę zegarkiem, a właściwie to zegarek płaci, drony-kurierzy, latają sobie i dostarczają paczki, a gdy zacznie im brakować "prądu" odnajdują najbliższy panel słoneczny na dachu jakiegoś Kowalskiego, lądują sobie na nim, ładują się i płacą mu. Tu środkiem płatniczym będzie IOTA. Może to jeszcze odległa przyszłość, ale rysuje się ciekawie. IOTA wzbudziła spore zainteresowanie - Microsoft, Bosh i wielu innych. To co się dzieje teraz na giełdach krypto, to tylko przejściowe, docelowo - gdy blockchain czy tangle wreszcie zaczną byc używane na wiekszą skalę - cena ustabilizuje się, tak właśnie by zastąpić wirtualne waluty FIAT, czyli USD, PLN itd. Banki obawiają się o swoją przyszłość, bo wiedzą, że ludzie przestają im ufać. I słusznie. Nie potrzebuję pośrednika w tym by zapłacić za kawę, samochód czy cokolwiek innego. Nie tylko banki się tego obawiają. Jak można użyć blockchain? A np zamiast notariusza, jeśli zawieram z kimś umowę, podpisuję ją w blockchain swoim kluczem, jest to totalna gwarancja tego, że ja i pan Kowalski zawarliśmy umowę, bez pośredników. Niektóre kraje już zapowiadają wprowadzenie blockchain w administracji. Idzie to wszystko w bardzo dobrym kierunku. Banki w obecnych czasach mają kontrolę nad wszystkim, czas z tym skończyć, czas by zaczęli liczyć się ludzie, nie banki na ludziach żerujący.

@
Awatar użytkownika
sikor
tutaj są dwie opcje - albo grasz na giełdzie, skaczesz po krypto, albo kupujesz by trzymać - HODL ;) Jeśli HODL to nie ma co patrzeć na chwilowe straty czy zyski. Ja kupiłem 10 kwietnia 2017, wiesz ile razy bym dostał zawału, gdybym przejmował się każdym "pęknieciem bańki"? :) Liczą się wyniki w long term, tak jak w pokerze - ile pojedynczych rozdań przegrałem, z ilu turniejów odpadłem przed "kasą", no katastrofa, ale gdy spojrzę na statystyki, z np 1000 moich rozdań w cash games, czy z kilkunastu turniejów, to wychodzi na to, że jestem mega na plus. Long term się liczy. Można zarobic grając, i to sporo w krótkim czasie, to fakt, lecz wtedy najlepiej wypłacic to co się zarobiło, lub lepiej - kupić za to BTC ;) Są i oczywiście ludzie, którzy grają cały czas, tak jak na forexie. To jednak nie dla mnie, tak jak pisałem wcześniej, na początku skakałem po kilku krypto, za zarobek z tego kupiłem jeszcze więcej BTC. I potem po długim analizowaniu (bo chciałem powiększyć trochę moje "portfolio" kryptowalutowe) - zdecydowałem się kupić sporo IOTA. W idealnym momencie, bo kupiłem po 0,6 USD, teraz jest po 3,4 USD, a ATH było na poziomie ponad 5 USD, wtedy sprzedałem część, kupiłem za to jeszcze więcej BTC, a przy wysokim kursie BTC i jednoczesnym spadku IOTA - kupiłem jeszcze więcej IOTA :D Jak na razie moje portfolio wygląda tak: Bitcoin, IOTA i troche ethereum, ale ETH to tylko parę groszy w sumie. Ogólnie z tego co widzę to miałem nosa, bo jak skakałem po krypto to jakoś mnie ciągneło też do OmiseGo - trochę żałuję, że nie zostawiłem sobie ich, bo tez ładnie poszło w górę :)

Sorry za trochę przydługi i chaotyczny post, ale jeszcze nie piłem dziś kawy ;)
Cośtam.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » ndz gru 31, 2017 10:37 am

Dzięki ale raczej mi się też nie przyda :P
Żeby się tym zajmować trzeba być profesjonalnym maklerem albo maniakiem.
Ja wiem, że najlepszym dla mnie wyjściem było by zminimalizować straty i spierdzielać z tych giełd :P

Najbardziej krytykują bitcoina bankowcy. Nasz krajowy fundusz bankowy czy jak mu tam wydał zalecenie żeby banki zamykały konta handlującym kryptowalutami jeśli mają podejrzenie, że ma miejsce pranie brudnych pieniędzy...

A tych wszystkich kryptowalut, strzelam, chyba z 500 jest. Niektórzy już typują, która zajmie miejsce bitcoina jak ten upadnie
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Gracie na BitBay'u?

Postautor: basika » ndz gru 31, 2017 9:49 am

@
Awatar użytkownika
sikor
dzisiaj trafiłam na ten artykuł. Ja akurat na tym się nie znam, ale może Tobie się przyda :smile:
Tu masz fragment :
"Peter Schiff to inwestor, który przewidział kryzys z 2007 r., a przy tym zwolennik inwestowania w złoto. Człowiek ten nie ma – delikatnie rzecz ujmując – najlepszego zdania o bitcoinie i jego zwolennikach. Nie zostawia na najpopularniejszej kryptowalucie suchej nitki.
Schiff rozmawiał o prognozach na przyszły rok z telewizją Kitco News. Prognostyk nazwał bitcoina „złotem dla głupców”. Powiedział, na czym polega zasadnicza różnica między złotem, a bitcoinem. Przypomnijmy, że wielu zrezygnowało z inwestowania w surowiec na rzecz kryptowaluty.

Inwestor stwierdził, że złoto jest od wieków uważane za coś wartościowego. Co więcej, w przeciwieństwie do bitcoina, okazuje się czymś namacalnym o unikalnych właściwościach. Wyjaśnia, że jedynym zastosowaniem bitcoina jest to, że możemy sprzedać go innej osobie, która będzie liczyć na to, że cena kryptowaluty wzrośnie. Nazwał więc kryptowalutę „spekulacyjnym instrumentem”. Dodaje, że załamanie na rynku bitcoina będzie oznaczało, że jego wartość spadnie o 80-90 proc. w ciągu jednego dnia."
Całość
http://innpoland.pl/139919,przewidzial- ... eden-dzien

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości