Zima nasza kochana...

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zima nasza kochana...

Postautor: Tommy Black » czw mar 01, 2018 7:47 am

Żeby niektórym nie było aż tak przykro...zima zaatakowała nawet Flawiuszów, znaczy ich Amfiteatr ...Ale co z lwami? :P

seum.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Zima nasza kochana...

Postautor: lijden » śr lut 28, 2018 2:06 pm

Ten sweterek całościowy już ostatnio w sieci widziałam i to coś dla mnie. Muszę kogoś namówić żeby mi wydziergał.
Z ciekawości zrobiłam ostatnio eksperyment bo ja ciągle marznę a mąż i dzieć mogą latać rozebrani. Okazało się że młody np temperaturę rozebranych do goła nóg ma 2 stopnie wyższą niż ja cała poubierana. Więc generalnie wychodzi na to że mam niższą temperaturę ciała mimo iż się ciepło ubieram niż moje chłopy - i duży i mały, a ja mam po problem z termoregulacją i dlatego ciagle marznę (ah ta rozwalona tarczyca)

Co do ubierania się, szalenie polecam wełniane ciuchy, można w secondhandach upolować za grosze a są cudowne - noszę swój sweterek mimo iż mąż ciągle pyta dlaczego zajumałam go mojej babci :P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zima nasza kochana...

Postautor: Tommy Black » śr lut 28, 2018 6:46 am

Zimno? Pamiętam jak w czasie wojny mandżurskiej w okopach my byli i grochówkę przynieśli to zapach doleciał tylko do połowy okopów. Te samoloty co na nas mieli bomby zrzucać, to zamarzły i wisialy nad nami w powietrzu nieruchomo i te już wypuszczone bomby też. To my się modlili coby roztopy nie przyszli albo i wiosna ale i tak zamarzli my na śmierć.

No dobra, dla każdego coś milego. :-P

zimkot.jpg


mrozy.jpg


ognisko.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Zima nasza kochana...

Postautor: Iceberg » wt lut 27, 2018 10:11 pm

Hej...Utkwil mi w pamieci taki obrazek.
Szedlem sobie przez most Debnicki w Krakowie, lecialem do szkoly a ze towarzystwo z mojej paczki kozackie bylo to jak zwykle w trampkach i na tym moscie poczulem ze nawet najlepsze i najdrozsze trampki to glupi pomysl przy temperaturze minus 25 C, ale jakos doszedlem i poczulem radosc, kiedy powiedziano mi ze szkola czasowo bedzie zamknieta...Od razu zapomnialem o mrozie i sru do kawiarni na wino (Znalo sie pania Krysie, to nie pytala o dowod tozsamosci)...
Tu gdzie teraz mieszkam sa bardzo lagodne zimy, ale dzisiaj przy ostrym sloncu, temperatura kolo zera az zmarzly mi lapy a rekawiczek nigdy nie kupowalem,cieplych kurtek tez nie...
Oby do wiosny...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Zima nasza kochana...

Postautor: lijden » wt lut 27, 2018 9:33 pm

Pamietam jeszcze z mojego dzieciństwa te porządne zimy gdzie mozna bylo codziennie ma śniegu poszalec i niebstraszne byly nam takie temperatury. Tetaz jestem za stara na to i juz po 20 minutach przy ok 0 temperaturze mam ochote wpelznac pod kocyk

ttps://pogoda.onet.pl/artykuly/z-powodu-mrozow-w-europie-zmarlo-juz-10-osob/88wvte6
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Zima nasza kochana...

Postautor: basika » wt lut 27, 2018 7:07 pm

Hmm... zima...
To dziwne, ale zima kojarzy mi się z filmem pt "Miś" ;)
Oglądałam go pierwszy raz podczas takiej mroźnej i siarczystej zimy, mieszkaniu też było chłodno, a tam taki tekst :

zimno.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Zima nasza kochana...

Postautor: robert » wt lut 27, 2018 7:05 pm

Mamy zimę,niby straszną,tak mówią ...Ale czy jest taka straszna ? Chyba zapomnieliśmy jak wygląda prawdziwa zima.
Zobaczcie co znalazłem ,zdjęcia prawdziwej zimy.Pamiętam prawdziwe zimy, takie sprzed czterdziestu lat,śnieg ,ferie ,sanki i sanie ciągnięte przez konie . Fajnie było.
No to popatrzmy jak kiedyś było biało https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jak-wyg ... s#slajd-13

Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości