Uniwersytet Salonowy -Dziś zajmiemy się statystyką

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uniwersytet Salonowy -Dziś zajmiemy się statystyką

Postautor: Tommy Black » śr paź 28, 2015 9:43 pm

dorota pisze:Fajnie bo czytam to na tablecie , wiec od razu nie widac calosci,czytam i czytam....czuje sie madrzejsza...AZ tu pojawia mi sie ta panienka ...


Phi...moja ladniejsza! :)

7 różnic? OK, ale daj pozostałe 6 zdjęć...
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Uniwersytet Salonowy -Dziś zajmiemy się statystyką

Postautor: dorota » śr paź 28, 2015 9:40 pm

Po pierwsze: co Wy tak tu swintuszycie ostatnio??? Gdzie jest moderator???
Fajnie bo czytam to na tablecie , wiec od razu nie widac calosci,czytam i czytam....czuje sie madrzejsza...AZ tu pojawia mi sie ta panienka ...
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uniwersytet Salonowy -Dziś zajmiemy się statystyką

Postautor: amsaw » śr paź 28, 2015 9:34 pm

Tommy Black pisze:...Powiększałem dziewczynom piersi,przez nalożenie rąk.No ale wiesz... :twisted:

Tommy, to było w ubiegłym wieku.
Poproszę Matiego, żeby założył dział historyczny.
Wujek Black - opowieści z zamierzchłej przeszłości :mrgreen:

W pewnym wieku lepiej pamięta się to, co wydarzyło się trzydzieści lat temu, od zdarzeń wczorajszych.
Tak działa mózg.
Wiem, bo mój powolutku przestawia się na tryb starczy :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uniwersytet Salonowy -Dziś zajmiemy się statystyką

Postautor: Tommy Black » śr paź 28, 2015 9:24 pm

gosiaby pisze:Tommy, ale że sorry, co statystyka, jako nauka, i zmora studentów różnych kierunków, ma do estetyki i pięknych oczu modelek? Że im błękitniejsze źrenice, to co? Bujniejsze (statystycznie) popiersie??


Hmmm...a co to jest popiersie? Pierwszy raz slyszę o czymś takim? To jakaś metoda powiększania piersi? Tu wiem nieco,bo kiedyś się tym zajmowalem.Powiększałem dziewczynom piersi,przez nalożenie rąk.No ale wiesz... :twisted:
Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 214
Rejestracja: wt lip 07, 2015 1:10 pm
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 379 razy
Płeć: Kobieta

Re: Uniwersytet Salonowy -Dziś zajmiemy się statystyką

Postautor: gosiaby » śr paź 28, 2015 9:20 pm

Tommy, ale że sorry, co statystyka, jako nauka, i zmora studentów różnych kierunków, ma do estetyki i pięknych oczu modelek? Że im błękitniejsze źrenice, to co? Bujniejsze (statystycznie) popiersie??
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Uniwersytet Salonowy -Dziś zajmiemy się statystyką

Postautor: Tommy Black » śr paź 28, 2015 9:01 pm

Statystyka to nauka, która systematyzuje metody pozyskiwania, prezentacji, a przede wszystkim analizy danych opisujących, wyjaśniających oraz przewidujących zjawiska masowe (Ferguson & Tanaka, 2001). W żargonie naukowym statystyka to często również synonim słów "współczynnik" lub "wskaźnik".

W znaczeniu nauki statystyka zajmuje się tworzeniem, systematyzacją i rozwijaniem narzędzi do analizy dużych zbiorów liczbowych o różnym charakterze. Zbiory te wynikają z prowadzonych przez badaczy systematycznych obserwacji prowadzonych w interesującej ich dziedzinie. Dlatego niektórzy uznają statystykę za naukę służebną względem innych dziedzin wiedzy, jej funkcjonalność i zakres stosowania zależny jest od charakteru wiedzy posiadanej przez daną dyscyplinę naukową.

Statystyka według najbardziej ogólnego kryterium funkcjonalnego dzieli się na dwie główne kategorie różniące się zarówno celem i funkcją, jak i stosowanymi metodami i narzędziami:

1.Statystyka opisowa - służy opisowi danej zbiorowości (próby lub populacji) pod względem wybranych cech. Na poziomie interpretacji metody statystyki opisowej pozwalają jedynie odnosić się do "tu i teraz", czyli wyłącznie do czasu, w którym dane zostały w populacji zmierzone,


2.Wnioskowanie statystyczne - czyli statystyka pozwalająca na weryfikację hipotez w oparciu o dane empiryczne. O ile statystyka opisowa pozwala jedynie na spełnienie funkcji deskryptywnej, o tyle wnioskowanie statystyczne pozwala na wyjaśnianie i przewidywanie (przynajmniej w pewnym stopniu), przez co w wielu dziedzinach wiedzy jest znacznie wyżej cenione. Jednak za jego wartością idą również trudność i formalizacja.

Dobra, to aż za dużo teorii.Teraz praktyka!

Obrazek

A teraz podsumowanie i wnioskowanie:
Statystyka mówi wyraźnie i jednoznacznie.Chrzanić teorię.Liczy się praktyka. No i gdzie ,cholera ,jest King Kong ?

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 40 gości