W roku 1211...

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

W roku 1211...

Postautor: Tommy Black » wt lip 03, 2018 6:13 am

miblah pisze:Miejsce miała bitwa pod Antiochią nad Meandrem, w której porażkę ponieśli Turcy Seldżuccy - zginął w niej Ghijas ad-Din Kaj Chusrau I, sułtan Rumu.

Koniec świata w Roku Pańskim 1211 nie nastąpił. Choć wiele wskazywało na to, że nastąpi


No pamiętam, pamiętam, a ostrzegałem Ghijasa, nie pchajmy się do tej Antiochii, bo już sama nazwa Antiochia Pizydyjska nie wróży nic dobrego. Ale nie, uparł się i...zginął bo w okopach jakiś idiota zostawił grabie, a mnie wtedy urwało głowę.A czemu nie nastąpił koniec świata to nie wiem...przecież już było blisko.Ale zmienili nazwę miasta na Cezarea i jakoś to przetrwało...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

W roku 1211...

Postautor: miblah » pn lip 02, 2018 10:41 pm

Książę Henryk I Brodaty odzyskał Lubusz oraz dokonał lokacji Złotoryi na prawie magdeburskim.
Zmarł Mieszko Plątonogi, na tron powrócił Leszek Biały.

Na świecie: Alfons II został królem Portugalii, po śmierci Sancho I. Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej katedry w Reims we Francji.
Krzyżacy uzyskali od króla Węgier Andrzeja II nadanie w Siedmiogrodzie. Mieli walczyć z plemionami stepowymi Połowców.
Fryderyk II król Niemiec został poparty przez papieża Innocentego III i króla Francji Filipa II Augusta.
Miejsce miała bitwa pod Antiochią nad Meandrem, w której porażkę ponieśli Turcy Seldżuccy - zginął w niej Ghijas ad-Din Kaj Chusrau I, sułtan Rumu.

Koniec świata w Roku Pańskim 1211 nie nastąpił. Choć wiele wskazywało na to, że nastąpi. :mrgreen:
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości