Lesio – kotek do kochania

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Lesio – kotek do kochania

Postautor: basika » ndz kwie 07, 2019 4:01 pm

Tak sobie pomyślałam, że może chcecie się dowiedzieć co u Lesia?
Minął już prawie rok od momentu, gdy szukaliśmy dla niego domu. A ja dzisiaj dostałam zdjęcie Lesia, a właściwie Huberta, bo takie mu imię dał Gianni - jego nowy człowiek. Bez rozpisywania powiem krótko: Lesio jest szczęśliwym kotem, a Gianni okazał się cudownym człowiekiem, który zapewnił mu nie tylko pełną miseczkę, ale przede wszystkim okazał dużo serca i miłości.
A teraz sami zobaczcie jak Lesio się zmienił przez ten czas.
To zdjęcie sprzed roku:
Obrazek

A to Lesio dzisiaj:The most majestic cat in the world. :P

Obrazek
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Lesio – kotek do kochania

Postautor: LoCtoR » śr wrz 05, 2018 6:29 am

Tommy Black pisze:[Nie musi o tym czytać... :-P

On nie musi, ale dobrze by było żeby zapoznał Lesia choć z planem pola minowego i rozmieszczeniem gniazd karabinów maszynowych :P
A tak serio, wiem (co prawda z "drugiej ręki"), że koty w schroniskach raczej rzadko kiedy znajdują swoich człowieków i nawet miałem tu coś niezbyt optymistycznego na ten temat napisać ale się powstrzymałem. I dobrze, sytuacja i tak nie jest wesoła. Tym bardziej mię cieszy, że Lesio człowieka znalazł a może raczej to człowiek znalazł Lesia - nie ważne, ważne , że się znaleźli :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Lesio – kotek do kochania

Postautor: Tommy Black » wt wrz 04, 2018 6:56 pm

lijden pisze:To świetna wiadomość! Mam nadzieję że Pan na tyle oczytany że zabiezpieczy ogród..


Żołnierz NATO mieszkający czasowo w Szczecinie ma od dawna zabezpieczony ogród.Nie musi o tym czytać... :-P
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Lesio – kotek do kochania

Postautor: lijden » wt wrz 04, 2018 6:53 pm

To świetna wiadomość! Mam nadzieję że Pan na tyle oczytany że zabiezpieczy ogród..
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Lesio – kotek do kochania

Postautor: PaniChmurka » wt wrz 04, 2018 6:48 pm

Zwykle brakuje im kocy, kołder,ręczników, karm weterynaryjnych dla chorych zwierząt i ubranek na zimę, oczywiści zabawki też mile widziane :) Cieszę się że Lesio ma domek ale jak wspomnieliście są jeszcze tysiące bezdomnych zwierząt w schroniskach...nie kupujcie - uratujcie - adoptujcie :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Lesio – kotek do kochania

Postautor: Tommy Black » wt wrz 04, 2018 6:04 pm

basika pisze:Na koniec mam apel. Jeśli Wy, ktoś z grona znajomych, lub rodziny, zapragnie kotka czy pieska, odwiedźcie najbliższe schronisko. Tam mnóstwo takich smutnych zwierzaków czeka na swojego opiekuna.


Piękne zakończenie i piękny apel. Ja krótko go bardzo poprę i jak najbardziej zachęcę do takiej adopcji a jeśli nie macie warunków, to warto też czasem, zwłaszcza przed zimą, skontakotować się ze swoim Schroniskiem dla Zwierząt i zapytać czego im najbardziej potrzeba. Warto oddać nieużywane koce czy poduszki, może nawet jakieś zabawki pluszaki. Warto kupić trochę karmy.
Te zwierzęta są całkiem same... :(
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Lesio – kotek do kochania

Postautor: basika » wt wrz 04, 2018 5:58 pm

To koniec tej historii, a raczej zakończenie smutnego rozdziału w życiu Lesia, bo nareszcie mogę napisać, że znalazł swojego człowieka. Po moim ostatnim poście, na następny dzień, do schroniska przyszedł pan z żoną. To obywatele Niemiec. On jest wojskowym i stacjonuje w Szczecinie. Gianni, bo tak ma na imię, szukał kotka dla siebie, bo po powrocie do domu czuje się tu samotny, zwłaszcza że jego żona dużo podróżuje. Lesio chyba wyczuł że to jego szansa i nie odstępował go na krok, łasił się, mruczał, ocierał o nogi, a na koniec położył się na pleckach i podsunął brzuszek do głaskania. To wielki akt odwagi, bo zwierzęta na ogół chronią swoje wrażliwe miejsca. Jego zabiegi odniosły skutek. Gianni szybko podjął decyzję o jego adopcji. Powiedział że zakochał się w jego oczach.

Tego samego dnia, jeszcze przed adopcją, pojechał do sklepu gdzie kupił mnóstwo kocich drobiazgów. Bo Lesio jest jedynakiem i chyba będzie bardzo rozpieszczany. Ma dom, śliczny ogródek w którym będzie mógł polować i przynosić trofea swojemu człowiekowi. A najważniejsze że będzie kochany, a tego najbardziej brakowało w jego smutnym, bezdomnym życiu.

No i dostał nowe imię – Hubert :P

Dziękuję za uwagę i życzliwe komentarze. Nie znalazłam tu dla niego domu, ale być może nasza wspólna troska o Lesia zaczarowała los i ten przychylnym okiem spojrzał na niego. Tak właśnie myślę... ;)

Na koniec mam apel. Jeśli Wy, ktoś z grona znajomych, lub rodziny, zapragnie kotka czy pieska, odwiedźcie najbliższe schronisko. Tam mnóstwo takich smutnych zwierzaków czeka na swojego opiekuna.
*friends*
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Lesio – kotek do kochania

Postautor: PaniChmurka » sob wrz 01, 2018 7:49 pm

Mam nadzieję że szybko znajdzie dom...i będzie kochany. Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Lesio – kotek do kochania

Postautor: basika » czw sie 30, 2018 6:19 pm

Lesio.jpg


Dawno nie pisałam o Lesiu. Niestety, jeszcze nie mam dobrych wiadomości. Jest już po kastracji. Podjęto decyzję że zostaje w schronisku. Na ulicy, gdzie do tej pory żył, jest niebezpiecznie, a tu ma większe szanse na adopcję. Po okresie kwarantanny i zabiegu, wypuszczono go do innych kotków. Gruba Berta – kotka, która jest zazdrosna i przegania każdego kota, nie ułatwia mu życia. Tam każdy kotek walczy o chwilę uwagi, pogłaskanie i Lesio też próbuje radzić sobie w nowym miejscu. Możecie go zobaczyć na tych krótkich filmikach. Trochę przestraszony, ale z każdym dniem powinno być lepiej. Tylko oczy ma wciąż smutne...

https://www.youtube.com/watch?v=IIQbml5wAaY

https://www.youtube.com/watch?v=PMUK5P1byIA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Lesio – kotek do kochania

Postautor: basika » pn sie 13, 2018 7:39 pm

PaniChmurka pisze:.. mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i nie będzie musiał tam być zbyt długo ..Trzymam kciuki Lesiu:)


Lesio będzie w schronisku tylko tyle ile potrzeba. Wierzę że znajdziemy mu dom, choć nie jest to łatwe i może potrwa trochę. Jeśli ktoś z okolic Wrocławia chciałby go zabrać, to jest możliwość dowiezienia. *czajniczek*

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości