Tani "monitoring"...

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: Bimaczow » ndz sty 06, 2019 9:46 pm

adamsud pisze:Sorry za sarkazm ale za 200-300 złoty to może niech zainteresowany sobie psa kupi. .

To nie sarkazm tylko dobra rada... Moim zdaniem na bezpieczeństwie własnego biznesu nie powinno się oszczędzać ! W szczególności Jak jest gdzieś na zadupiu ! Dołoży te 200-300zl i będzie miał normalny monitoring a nie jakieś wymysły na które wyda kasę a za rok i tak założy coś normalnego, inwestycja na przyszłość. Ja rozumiem że dla kogoś 200-300 to dużo ale w niektórych sprawach niema kompromisów, lepiej poczekać i odłożyć ciut kasy i zrobić to tak żeby miało ręce i nogi. Takie moje zdanie
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Tani "monitoring"...

Postautor: helmofon » ndz sty 06, 2019 9:38 pm

Ja używam HIKVISON z zasilaniem PoE (zasilanie dostarczone po skrętce), o produktach musisz już sobie sam poczytać.
Do tego potrzebujesz przełącznik PoE jakiś router LTE, pełnią szczęścia byłby UPS.

W zestawie z kamerami dostajesz ich platformę i masz podgląd na komórce, konfiguracja prosta jak barszcz.

Jeżeli chodzi o awaryjność brak, przerobiłem ponad 15 sztuk w różnych lokalizacjach, czasami trzeba było zrestartować router LTE.

Pozostaje jeszcze kwestia taniości, ale to już indywidualna sprawa.

Rozlokowanie kamer to kwestia co ma robić monitoring, działać czy odstraszać, zawsze dobrze jest gdzieś w budynku schować przynajmniej dwie sztuki.
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: adamsud » ndz sty 06, 2019 9:34 pm

Sorry za sarkazm ale za 200-300 złoty to może niech zainteresowany sobie psa kupi. Można tanio kupić kamerę wifii ale do podglądu live niezbędne jest podłączenie do internetu. Ostatnio kupiłem kamerkę firmy Orllo. Dobry sprzęt za małe pieniądze (ok. 350 zł). Czasy i tak zmieniły się na lepsze. Mam w domu jeszcze monitoring oparty na stałym ip dyndns. Roczny abonament to ponad 200 zł plus oczywiście koszty dostępu do sieci. Jednak wszystko zależy od potrzeb. Można się przecież decydować na wyłączny zapis na dysku lub karcie pamięci. Nie wiem po co, ale można. Kamerę zamontować w trudno dostępnym miejscu i ewentualny "złoczyńca" jej tak łatwo nie zabierze.
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: Bimaczow » ndz sty 06, 2019 5:56 pm

Tak tak z tego.co.widze są na kabel ale można kabel puścić .. ale pewnie przekroczy 400zl całość :-)... Jeszcze jak facet niema netu to ciut lipa . Jak to mówią z gówna bata nienukrecisz. Albo zainwestować w coś co ma sens albo jakieś dziwne kombinację robić i na twoim miejscu właśnie tak bym mu powiedział :-) . :bender:
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: sikor » ndz sty 06, 2019 3:57 pm

Klient mówi, że 3 kamerki były by lepsze :)

Ale @
Awatar użytkownika
Bimaczow
do Twojego zostawu trzeba by jeszcze router na kartę 4G dokupić..... bo musi mieć podgląd i powiadomienie o ruchu na telefon.
A te kamerki są łączone kablem do rejestratora zdaje się..
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: Bimaczow » ndz sty 06, 2019 3:48 pm

Jest taka możliwość :lol: ale dałem w linku zestaw kamer tak że zobacz sobie te kamerki, moim zdaniem nadadzą się jak najbardziej no i 350zl za 3 kamery i bazę/rejestrator, moim zdaniem spoko opcja i lepiej jak jedna kamera bo dasz do środka i na zewnątrz dwie . Btw rejestrator ma opcję wysyłania filmów na chmurę więc nawet jak ukradnie to co ? :-) zapewne można ustawić wszystko ... A z chmury nikt nic już nie ukradnie :-D lepsze to jak telefon czy inne wynalazki które też może ukraść :-)
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: sikor » ndz sty 06, 2019 2:50 pm

Tylko bardziej bystry zabierze rejestrator jak będzie wychodził...
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: Bimaczow » ndz sty 06, 2019 2:37 pm

A nie łatwiej i taniej foto pułapkę ? Zdjęcia wysyła na telefon a filmy kręci na kartę . Ewentualnie są tanie komplety 3 kamery plus stacja z możliwością wpięcia vifi i stałego nadzoru, będę zakładał w domu i na nowy zakład produkcyjny itp i widziałem nawet takie po 400zl... Tylko cholera wie jak z jakością tych kamer... https://ivel.pl/p7496,monitoring-zestaw ... gL9OvD_BwE
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: iron64 » ndz sty 06, 2019 2:03 pm

Kamera którą podałem jako przykład jest prosta, dostarczasz zasilanie i wkładasz kartę i już nagrywa. Konfigurujesz telefonem lokalnie i nic więcej wymagane nie jest. Reszta to dodatki.
A zabezpieczenie dotyczy wszystkich kamer także to trzeba też przemyśleć.
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: sikor » ndz sty 06, 2019 2:02 pm

iron64 pisze:Jeżeli nie ma tam neta to nie będzie możliwe podglądanie obrazu z niej, sama kamera nagrywa na sd więc zapis będzie tak czy inaczej. Podgląd będzie możliwy tylko lokalnie po wifi łącząc się z kamerą.

Mam nadzieję że pisząc GSM masz na myśli LTE lub niewiele niżej, bo po GSM to nic nie obejrzysz, zbyt wolne.


Muszę sprawdzić czy jest LTE. HSDPa powinno być ale możliwe, że i LTE będzie.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości