Tani "monitoring"...

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: sikor » ndz sty 06, 2019 2:00 pm

Musi to być w miarę proste rozwiązanie żebym później co 2 dni nie musiał tam latać coś ustawiać, konfigurować :)

Zastanawiam się czy lepiej monitorować już sam plac wokół obiektu czy wtargnięcie do obiektu...

Z 1 kamerą na zewnątrz będzie ciężko.... w dodatku zasilanie jakieś... no i żeby nie dezaktywowali kamery albo jej nie ukradli :)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: iron64 » ndz sty 06, 2019 1:59 pm

Jeżeli nie ma tam neta to nie będzie możliwe podglądanie obrazu z niej, sama kamera nagrywa na sd więc zapis będzie tak czy inaczej. Podgląd będzie możliwy tylko lokalnie po wifi łącząc się z kamerą.

Mam nadzieję że pisząc GSM masz na myśli LTE lub niewiele niżej, bo po GSM to nic nie obejrzysz, zbyt wolne.
Obrazek
Awatar użytkownika
regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: pn lip 11, 2016 10:27 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: regis » ndz sty 06, 2019 1:53 pm

"Zwykłe" kamery też można do tego podpiąć oczywiście.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: sikor » ndz sty 06, 2019 1:47 pm

@
Awatar użytkownika
regis
... Hmmm.... no właśnie. Tego typu koncepcja chyba przy takiej kwocie wchodzi w grę.

Taki monitoring ta telefonach kiedyś sobie zrobiłem jak byłem sam w domu i na strych poszedłem grzałki kręcić a telefon monitorował dziecko w łóżeczku :)

Edit: @
Awatar użytkownika
iron64
, już analizuje Twoja wypowiedź


Edit2: wersja @
Awatar użytkownika
iron64
z kamerką bardziej mi się podoba. Ale jak jej dostarczyć neta? Bo sam obiekt neta nie ma. Ta kamera może pracować na zewnątrz?

Edit3: w obiekcie telefon pracujący jako router z netem GSM?
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: iron64 » ndz sty 06, 2019 1:29 pm

W takich niewielkich pieniądzach to ciężko o coś dobrego i z tego trzeba zdać sobie sprawę, póżniej może kolega zapoznać się z czymś takim
https://allegro.pl/kamera-zewnetrzna-ip ... 88876.html

Mam podobną i daje radę, czujnik ruchu działa w warunkach oświetlenia do średnich, poniżej nie wykrywa nic, diody na podczerwień i owszem są ale ich doświetlanie to ja wiem, może ze 4 metry. Poza tymi ułomnościami ma też zalety jak np obsługa kart do 128GB a to całkiem sporo. resztę zalet pewnie przeczytasz na aukcji.
No i jak wyżej wspomniałem, przy tych funduszach trzeba się liczyć z pewnymi ułomnościami sprzętu, acz z drugiej strony lepsze to niż nic jak sądzę.
Obrazek
Awatar użytkownika
regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: pn lip 11, 2016 10:27 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: regis » ndz sty 06, 2019 1:21 pm

Ja do takiego celu używam stare smartfony i oprogramowanie ZoneMinder. Podłączona sieć po GSM daje nadzór zdalny + nagrywanie "alarmów" z powiadomieniami. Stary komp i stare telefony z szuflady dostają nowe życie. Dla zwolenników jedynie słusznego OS typu Windows jest oprogramowanie ContaCam - możliwości słabsze, ale też można na nim coś złożyć.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Tani "monitoring"...

Postautor: sikor » ndz sty 06, 2019 1:04 pm

Kiedyś się tym bardziej interesowałem ale teraz wypadłem z obiegu więc zapytam tutaj....
Mały obiekt na wsi typu stolarnia i gość chce tanią ochronę jego. Jakąś kamerę czy coś za 200-300zl. Z jakimś zapisem na kartę pamięci albo powiadomienie na telefon....
Ktoś coś?

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości