The Scottish Roll Wicking Technique w wykonaniu natury.

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

The Scottish Roll Wicking Technique w wykonaniu natury.

Postautor: Ramses » wt lut 05, 2019 9:46 am

Jako pierwszy zauważył je mieszkaniec regionu Brian Bayliss. Walce uformowały się na należącym do niego polu. Początkowo 51-latek myślał, że stworzył je człowiek, jednak szybko zorientował się, że w pobliżu nie było żadnych śladów na śniegu.

Obrazek

Nigdy nie widziałem nic podobnego. Gdy podszedłem bliżej, zauważyłem, że środek walców jest pusty, to po prostu nie miało sensu - mówił Bayliss w rozmowie z BBC.

Obrazek

Anglik zrobił zdjęcia tuż po wschodzie słońca. Zdaniem meteorologa BBC zjawisko, które zaobserwował rolnik, jest niezwykle rzadkie. Występuje tylko przy "idealnym" wietrze. "Brian miał wiele szczęścia, że mógł to zobaczyć" - skomentował Ian Fergusson.

Obrazek
Żeby pojawiły się śnieżne walce, warunki muszą być w sam raz: cienka warstwa śniegu ułożona na lodzie, ale nieprzywierająca do niego, do tego właściwe temperatura, wilgotność powietrza i prędkość wiatru. Szanse na wystąpienie zjawiska zwiększają też gładkie, gołe zbocza, takie jak te w pobliżu Marlborough - dodał meteorolog.

Obrazek

A może by tak spróbować z naszą bawełną - Scottish Roll na leniucha? :mrgreen:

Obrazek

Źródło: https://www.o2.pl
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości