Pożar katedry Notre Dame

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pożar katedry Notre Dame

Postautor: Tommy Black » wt kwie 23, 2019 9:15 am

Jeszcze jedna fotografia. Bardzo ważna fotografia. Katedra przed i po pożarze.

NDpp.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pożar katedry Notre Dame

Postautor: Tommy Black » pt kwie 19, 2019 10:20 am

Dość sensacyjny film z YT rzucający nowe światło na wydarzenia i nowy wątek w śledztwie dotyczącym tego pożaru.

Zdaniem udostępniającego ten materiał filmowy, pochodzi on z dnia pożaru i został zarejestrowany około godziny 17:05. Alarm w Katedrze został natomiast uruchomiony po godz. 18, kiedy w świątyni trwała Msza Święta. Przed godz. 19 pojawiły się już oficjalne informacje o płonącym symbolu Paryża i chrześcijańskiej kultury.

https://youtu.be/IZ8rN0o_lUw

Na nagraniu tym można zaobserwować postać, która przemieszcza się po dachu katedry. Dwukrotnie widać też przy niej tajemniczy rozbłysk światła. Zestawiając to z faktem, że jeszcze w trakcie walki z ogniem pojawiły się informacje iż pożar mógł rozpocząć się w dwóch miejscach na strychu, można wysnuć pewne podejrzenia co do przyczyn całego zdarzenia.
Awatar użytkownika
Hip3q
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 20, 2019 12:59 am
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Pożar katedry Notre Dame

Postautor: Hip3q » czw kwie 18, 2019 7:33 am

basika pisze:Daleka jestem od tworzenia spiskowych teorii dziejów, ale tak się dziwnie złożyło, że w dniu pożaru katedry Notre Dame w moim mieście runął popularny i główny szlak komunikacyjny, jakim jest kładka KEN ( Od nazwy ulicy Komisji Edukacji Narodowej nad którą przebiegała).
Często przez nią przechodziłam i tak sobie myślę, że to jakieś siły nieczyste chciały się mnie pozbyć. Przyznać się, kto dybie na moje zdrowie?
A nauczycieli nadal popieram w ich słusznych postulatach i żadna zapadająca się pode mną kładka KEN mnie nie zniechęci

Nie chcę mi się ciąć Twojej wypowiedzi, więc zapodałem całość. Co do tworzenia spiskowych teorii sam takowych nie tworzyłem i osobiście nie znam nikogo kto takowe tworzył, jednakże uważam, iż osoby, które się tym zajmują odkryły nie jedną rządową kartę. Weźmy np. wydarzenia z 11 września 2001 r. w sumie do tej chwili nie mam 100% pewności ale skłaniam się ku stwierdzeniu, iż całość była nagrana przez USA. Oczywiście to jest tylko moje zdanie.

Hm... nie bardzo ogarniam co ma strajk nauczycieli do próby zamachu na Ciebie :) ale anyway, może lepiej nie wiedzieć :)

A powracając do głównego wątku tego tematu, to dziwi mnie fakt, że taki obiekt nie dysponował CSP (Centralka Sygnalizacji Pożarowej). Przecież to podstawa całej instalacji pożarowej, mało tego, że nie było CSP, to jak mogło nie być tryskaczy? przecież to nie jest pierwszy lepszy budynek jakiegoś minionka. Jest to jedna z najbardziej znanych katedr na świecie. Nawet takie nieuki jak ja o niej słyszeli.

Z całym szacunkiem ale jak kur.a "Jak podaje "The Guardian" pierwszy alarm pożarowy rozległ się o 18:20 podczas mszy. Prokurator, Rémy Heitz, mówi później, że nie jest jasne, czy alarm był spowodowany przez dym."ale jak?, wchodzi alarm pożarowy i nikt tego nie sprawdził?. Cytując dalej "Kapłan odprawiający mszę zawahał się przez chwilę, ale kontynuował nabożeństwo, wierząc, że może to być fałszywy alarm." Brak mi słów. No brak mi słów aby ustosunkować się do tego, jest to dla mnie.... brak mi słów :facepalm: . Cyt. dalej "O godzinie 18:43 rozległ się kolejny alarm. Wtedy płomień już trawił świątynię" nie ogarniam jaki przedpotopowy system oni mieli, ale w przeciągu 20 min to powinni oni mieć masę raportów z czujek a tzw. liniówka powinna wyć nader często (jeżeli takową posiadali). Myślę, że jednak tak.

Wybaczcie mi, że tak się wymądrzam lecz przez 4 lata pracowałem jako D-ca zmiany cieciów na jednym z obiektów magazynowych niemieckich potentatów hipermarketów w Polsce. Średnio 3-4 razy do roku mieliśmy ewakuację obiektu i niezliczoną ilość "wstępnych" alarmów pożarowych. Do tego raz w roku szkolenie pożarowe z użyciem SP oraz kilka szkoleń bez niej, wszystko w praktyce. Że tak to nazwę, alarmy pożarowe mam w małym palcu. Nie będę tutaj opisywał jak wyglądały procedury co do poszczególnych alarmów (wstępny, pożar) ale z doświadczenia mogę napisać, iż z tego co wyczytałem w necie na temat tego pożaru, to mamy tutaj typowe bagatelizowanie, zaniedbanie odpowiednich procedur/wytycznych w przypadku wystąpienia tej sytuacji kryzysowej.

Wybaczcie mi, że jest długo ale chciałbym jeszcze powiedzieć kilka słów na temat "kościoła", oczywiście jest to moje zdanie a wszystkich urażonych z góry przepraszam.
Kościół chrześcijański to dla mnie jedna wielka sekta, zapoczątkowana wieku temu celem przejęcia władzy na świecie. W pewnym sensie tą władzę już ma. Nie twierdze, że wszyscy "kościelni", służą tylko dla własnych lub ich przełożonych celów. Jednakże z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż jakieś 80% to na pewno. Nie będę tu już pisał o kościelnych cennikach za pogrzeb, ślub czy innych tego typu, jednakże wiem, iż nasze "Bóg zapłać" im nie wystarczy a nam to musi wystarczyć. Chciałem się wyspowiadać 3 miesiące temu to musiałem znać formułkę a ile zachodu o głupi podpis to nie wspomnę. Mógłbym tak jeszcze dalej ale nie będę was zanudzał i robił dalej off-topa.

Pozdrawiam:
Hip3q

PS. "Tomuś" daj te cholerne "spoilery" do tych fotek :)

Kod: Zaznacz cały

[spoil]Wasze linki do fotek[/spoil]
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Pożar katedry Notre Dame

Postautor: basika » śr kwie 17, 2019 4:40 pm

Daleka jestem od tworzenia spiskowych teorii dziejów, ale tak się dziwnie złożyło, że w dniu pożaru katedry Notre Dame w moim mieście runął popularny i główny szlak komunikacyjny, jakim jest kładka KEN ( Od nazwy ulicy Komisji Edukacji Narodowej nad którą przebiegała).
Często przez nią przechodziłam i tak sobie myślę, że to jakieś siły nieczyste chciały się mnie pozbyć. Przyznać się, kto dybie na moje zdrowie? :-P
A nauczycieli nadal popieram w ich słusznych postulatach i żadna zapadająca się pode mną kładka KEN mnie nie zniechęci ;)

kładka.jpg
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Pożar katedry Notre Dame

Postautor: slaviop » wt kwie 16, 2019 3:05 pm

Kolejny bastion kultury Europy został zniszczony. Komuś to na rękę. Wiadomo że we Francji kościoły się burzy albo przerabia na meczety. Waleczni Francuzi co salutowali Hitlerowcom podczas wojny. Nawet ich czołgi szybciej jeździły do tyłu niż do przodu. Samych Francuzów nie bardzo żałuję. To zakłamany i pusty naród. Wiadomo wyjątki się zdarzają. Katedry mi żal. To był pomnik kunsztu budowniczych.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaliła się katedra Notre Dame

Postautor: Tommy Black » wt kwie 16, 2019 12:23 pm

Tytuł z Newsweeka:

Pożar katedry Notre Dame i zgliszcza przyzwoitości (tylko) polskiej prawicy

Obrazek

Jeżeli mamy tu do czynienia ze zmierzchem, to jest to zmierzch rozumu. Oraz zdeformowanej religijności: jaki trzeba mieć obraz „boga”, by przypisywać mu swoisty rodzaj mściwości, „boga”, który poprzez płonącą katedrę ma nam dać sygnał do nawrócenia. Jeśli taki miałby być Bóg i tak działać, to słusznie ludzie robią, że go odrzucają. Tak bowiem działa bożek. A tu, w przypadku pożaru w Paryżu, niedopatrzenie ludzie. Zawtórował mu abp Stanisław Dziwisz, który w specjalnym oświadczeniu również wspomniał o „płonącej Europie” – choć wciąż mówimy o jednej, nawet jeśli wyjątkowej, katedrze.

Gdy umiera rozum i serce, odradza się zabobon i cynizm.

Całość którą warto przeczytać tu: https://www.newsweek.pl/opinie/pozar-ka ... d=NTc3OA==
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaliła się katedra Notre Dame

Postautor: sikor » wt kwie 16, 2019 11:55 am

No comment...
Obrazek

PS
Francuscy miliarderzy już wczoraj zadeklarowali 600mln euro na odbudowę... :brawo:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaliła się katedra Notre Dame

Postautor: Tommy Black » wt kwie 16, 2019 6:40 am

Quasimodo z powieści "Dzwonnik z Notre Dame" Victora Hugo tej i następnych nocy nie prześpi spokojnie...dlaczego o tym piszę?
Powieść została napisana pod wpływem odnalezienia przez autora greckiego napisu „ΑΝАΓΚΗ” („Przeznaczenie”) na ścianie Katedry Notre-Dame.Fatalna okazja ale warto dziś sięgnąć po tę powieść.Po tylu latach jej aktualność musi budzic zdumienie...

Przerażające obrazy i filmy z wczoraj:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://youtu.be/34_5a2Y0aog



CBS News special report

https://youtu.be/ASdwZoPLHQo
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaliła się katedra Notre Dame

Postautor: robert » wt kwie 16, 2019 6:21 am

To wielka strata dla całej światowej kultury.
Gajos1000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 20, 2019 6:05 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaliła się katedra Notre Dame

Postautor: Gajos1000 » wt kwie 16, 2019 5:02 am

Siła ognia jest niewyobrażalna, w kilka godzin potrafi zniszczyć coś, co powstawało setki lat.
Przerażający widok. :eek:

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości