Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: iron64 » ndz paź 06, 2019 7:33 am

Tommy osobiście cię nie znam, ale czytając Salon myślę, że w twoim wypadku to się zgadza. W moim też się zgadza, co mi przypomina, że jak na introwertyka zbyt dużo tutaj pisuję. Zatem zniknę sobie znów na tydzień, jak ostatnio ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Tommy Black » ndz paź 06, 2019 7:23 am

ja.jpg


Cholera, nawet na variografie nie miałem takich pytań i to wszysrtko na dodatek skoro świt...

Nie interesuje mnie jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i o czym ośmielasz się marzyć, wychodząc na spotkanie tęsknocie swego serca. Nie interesuje mnie, ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca.
Oriah Mountain Dreamer

ENFP (Działacz) – słabe i mocne strony charakteru

ENFP – mocne strony:

– ciekawość – jeśli chodzi o nowe pomysły, ENFP nie lubią nad nimi medytować – wolą ich doświadczyć, wychodząc przy tym ze swojej strefy komfortu. ENFP mają bogatą wyobraźnię i otwarte umysły. W ich pojęciu życie to jedna wielka tajemnicza układanka.

– zdolność obserwacji – ENFP wierzą, że nie ma czegoś takiego jak nieznaczące działania. Każda zmiana w nastrojach i uczuciach, każdy ruch czy pomysł jest częścią jakiejś większej całości. Aby zaspokoić własną ciekawość, ENFP starają się to wszystko dostrzegać i nie przegapiać żadnej chwili.

– energia i entuzjazm – W trakcie swoich obserwacji ENFP tworzą powiązania i formują nowe idee, przy czym nie umieją trzymać języka za zębami – są ogromnie podekscytowani tym, czego się dowiedzieli i dzielą się swoimi odkryciami z każdym, kto jest gotów słuchać. Ich zaraźliwy entuzjazm daje im podwójne korzyści. Po pierwsze, dzięki temu ENFP tworzą więzi z innymi, a po drugie, jako że starają się wpasować opinie nowych znajomych do własnego światopoglądu, dostają nowe źródła informacji i doświadczeń.

– geniusz w komunikacji z innymi – Doskonale się składa, że ENFP świetnie radzą sobie wśród ludzi, bo inaczej nie byliby w stanie przekazywać swoich idei światu. ENFP lubią zarówno „gadki szmatki”, jak i głębokie, poważne rozmowy. Dla nich to dwie strony tego samego medalu. ENFP zręcznie kierują rozmowę w strony, które ich interesują, a robią to w sposób całkowicie naturalny i nieprzymuszony.

– umiejętność relaksu – ENFP nie dyskutują jedynie na poważne tematy typu natura wszechświata. Wiedzą doskonale, że czasem najlepiej po prostu dobrze się bawić i doświadczać przyjemności życia. Ta typowo intuicyjna cecha sprawia, że wiedzą kiedy się rozruszać i poszaleć. Ich szalone wybuchy energii potrafią zaskoczyć nawet najbliższych przyjaciół.

– popularność w towarzystwie – Zdolność dostosowywania się do sytuacji i spontaniczność sprawiają, że ludzie o tym typie osobowości są przyjaźni, ciekawi i ekscytujący, pełni ducha współpracy, altruizmu i empatii. Dogadają się niemal z każdym, a ich grono przyjaciół jest bardzo rozległe.

ENFP – słabe strony:

– kiepskie zdolności praktycznego działania – Jeśli chodzi o wpadanie na nowe pomysły i inicjowanie projektów, szczególnie jeśli mają one do czynienia z ludźmi, ENFP są geniuszami. Niestety, schody zaczynają się gdy trzeba wykonać prace administracyjne, doglądnąć projektu czy dokończyć, co się zaczęło. Bez osób odpowiedzialnych za codzienne sprawy praktyczne, idee prezentowane przez ENFP pozostałyby jedynie ideami.

– problemy ze skupieniem uwagi – ENFP w naturalny sposób starają się zgłębiać więzi międzyludzkie czy filozofię, jednak odbija się to na nich negatywnie gdy za rogiem czai się deadline i trzeba zrobić coś na czas w pracy. ENFP nie interesują się rutynowymi sprawami, które odbiegają od obszernych zagadnień i konceptów.


– zbyt długie rozmyślania o różnych sprawach – ENFP nie osądzają niczego po pozorach i nawet w najprostszych sytuacjach szukają ukrytych motywów. Często zdarza się, że nie mogą spać, bo zastanawiają się nad tym dlaczego ktoś coś zrobił, co to oznacza i co można na to poradzić.


– stres – Fakt, że ENFP rozmyślają nad różnymi sprawami wpływa pozytywnie nie tylko na nich samych. ENFP, szczególnie w wariancie czujnym (Turbulent), są osobami wrażliwymi, dbającymi o uczucia innych. Są popularni w towarzystwie, przez co inni często zwracają się do nich o radę i pomoc. Taka pomoc zawsze wymaga czasu i ENFP czują się czasem przytłoczeni, szczególnie że nie mogą zgodzić się pomóc każdemu.

– silna emocjonalność – ENFP często uważają emocje za podstawę własnej tożsamości i podczas gdy wyrażanie emocji ogólnie jest naturalne i zdrowe, dla nich może czasem stanowić spory problem. W momentach stresu, pod wpływem krytyki czy w trakcie konfliktu ENFP mogą doświadczać wybuchów emocji, co jest nie tylko nieproduktywne, ale może ich wpędzić w większe kłopoty.

– aż przesadna niezależność – ENFP nienawidzą, gdy się nimi kieruje albo gdy ograniczają ich rygorystyczne zasady. Chcą być uważani za niezależnych kowali własnego losu, altruistów, którzy widzą ponad drakońskie prawa. Prawdziwym wyzwaniem dla ENFP jest życie w świecie hierarchii i kontroli, czego szczerze nie znoszą.


Hmmm...cóż...nemo iudex in causa sua, więc Ci którzy mnie zna, w wolnej chwili mogą to sobie zweryfikować... :)
A ja, w ślad za Bartkiem, polecę ten test każdemu, a polecę dopóki nie jest obowiązkowy przed rejestracją w Salonie... :-P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: krisIs » ndz paź 06, 2019 7:13 am

No i ja chyba muszę się zgodzić :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: salto » ndz paź 06, 2019 6:45 am

Mnie też wyczaił od razu. Adwokat diabła :) Świetny test. Teraz pozostało wykorzystać porady :>: z testu, aby jeszcze sprawniej burzyć :rock: porządek świata..
ale nie tylko, sporo porad jest tam po to, aby stać się lepszym człowiekiem. Dzięki @
Awatar użytkownika
Metall
:whisky: Trzeba sie bardziej zainteresować nowinkami z psychologii, poczynając od drugiej strony barykady, od psychaitrii klinicznej...


:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: iron64 » ndz paź 06, 2019 5:34 am

Osobowość “Poszukiwacz Przygód”

Zmieniam się w ciągu jednego dnia. Budzę się i jestem jedną osobą, a gdy idę spać, wiem na pewno, że jestem kimś innym.
Bob Dylan

Ludzie o osobowości Poszukiwacza Przygód to prawdziwi artyści, choć niekoniecznie tacy, którzy spędzają czas, radośnie malując pejzaże. Choć często to potrafią. Chodzi raczej o to, że wykorzystują swój zmysł estetyczny i projektowy, a nawet własne wybory i działania, aby przełamywać społeczne konwencje. Swoimi eksperymentami lubią rzucać wyzwanie tradycyjnym kanonom piękna i zachowań – nie raz powtarzają, że “nie dadzą się zaszufladkować”.
Osobowość “Poszukiwacz Przygód” (ISFP-A / ISFP-T)
Szczęśliwi, że są tym, kim są

Poszukiwacze Przygód żyją w barwnym, zmysłowym świecie, znajdując inspirację w związkach z ludźmi i ideami. Czerpią radość z ciągłego interpretowania tych związków na nowo oraz ze stałego odkrywania i eksperymentów zarówno ze sobą, jak i z nowymi perspektywami. Żaden inny typ osobowości nie poszukuje ani nie eksperymentuje w ten sposób tak bardzo. Stwarza to wrażenie spontaniczności, przez co Poszukiwacze Przygód wydają się nieprzewidywalni, nawet dla najbliższych przyjaciół i rodziny.

Mimo tego Poszukiwacze Przygód są zdecydowanie introwertykami i mogą zaskakiwać znajomych, gdy usuwają się w cień, aby pobyć trochę samemu i naładować baterie. Jednak to, że są wówczas sami, nie oznacza bezczynności – osoby o tym typie osobowości wykorzystują ten czas na introspekcję, ocenę i przewartościowanie swoich zasad. Zamiast analizować przeszłość lub przyszłość, Poszukiwacze Przygód lubią zastanawiać się, kim naprawdę są. Następnie odrodzeni wychodzą z ukrycia.


No jakby, to ja :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Selene » sob paź 05, 2019 11:15 pm

Już wiem jaka siła we mnie drzemie! *mrgreen*

Screenshot_20191006-010615.png

Screenshot_20191006-010648.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Superlux » sob paź 05, 2019 10:59 pm

Maciejko pisze:No @
Awatar użytkownika
Superlux
to już jest nas dwóch. :bender: :mrgreen:


A przecież wódz miał być tylko jeden :lol: :ok:



:bender:

:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Maciejko » sob paź 05, 2019 10:49 pm

No @
Awatar użytkownika
Superlux
to już jest nas dwóch. :bender: :mrgreen:
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Benecjusz » sob paź 05, 2019 10:39 pm

Kolego @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
możemy podać sobie ręce :)
Również Pośrednik. Aczkolwiek delikatnie mnie to zaskoczyło.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dowiedz się kim jesteś, a może lepiej nie ;)

Postautor: Vlad » sob paź 05, 2019 10:19 pm

Poszukiwacz przygód[emoji3]. U mnie też optymistycznie[emoji5], zwłaszcza ze te przygody raczej rzadko dobrze się kończą. Ale nic nowego się nie dowiedziałem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości