No to mamy koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tomba » śr paź 26, 2022 10:41 pm

Odświeżę temat. Oprócz przepięknych wspomnień przywiozłem z wakacji także Covida. :haha2:
Chyba ktoś w samolocie mi sprzedał.
Trzy szczepienia i już drugi raz w tym roku choruję.
Tym razem przechodzę łagodnie, jak przeziębienie. Trochę boli głowa, trochę psikam i mam katar.
To jeszcze trochę zostanę w domu, by nie zarażać innych.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » wt paź 25, 2022 7:01 am

Na wszelkich frontach, nie tylko medialnych jakoś zapadła cisza...
Posłuchajmy więc w tej ciszy głosu w który wierzyć być może nie trzeba ale warto go wysłuchać...
Posłowie Konfederacji podczas konferencji prasowej 18 października odnieśli się do wypowiedzi jednego z dyrektorów firmy farmaceutycznej firmy Pfizer, który w czasie przesłuchania przed PE stwierdził, że koncern nigdy nie testował swojego preparatu pod kątem transmisji wirusa. Ciekawe, prawda? Zwłaszcza że tam, pan ten nie mógł kłamać...

Jeden wielki przekręt - Sławomir Mentzen ostro o doniesieniach Pfizera

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » pn paź 17, 2022 4:19 pm

Niestety z Covidem się jeszcze nie pożegnaliśmy...

Obrazek
W okresie od marca 2020 r. do sierpnia 2022 r. UE odnotowała cztery wyraźne fale nadmiernej śmiertelności, ze szczytami w kwietniu 2020 r. (25,2%), listopadzie 2020 r. (40%, najwyższy), kwietniu 2021 r. (20,9%) i listopadzie 2021 r. (26,5%).

Jesteśmy w czołówce krajów, które pandemia COVID dotknęła najmocniej. Warto się zaszczepić. Od dziś ma być dostępna najnowsza szczepionka.
To, że Polska została „przeorana" przez pandemię, wynika z publikacji w najnowszym wydaniu pisma „Nature Human Behaviour". Jej autorzy poddali analizie zmiany w długości życia w latach 2019-21 w 29 krajach, głównie Europy.
Jak piszą naukowcy, w tym okresie średnia długość życia w Polsce spadła aż o 26,6 miesiąca.

W 2019 r. długość życia statystycznego mieszkańca Polski wynosiła 77,9 roku (kobiety żyły 81,7 roku, a mężczyźni – 74,1 roku). Dwa lata później już 75,7 roku.


Spośród badanych krajów wyprzedziły nas tylko Bułgaria (rekordowe -43 miesiące), Słowacja (-33,1 miesiąca) i USA (-28,2 miesiąca).
Co ciekawe, wiele krajów zachodnich zdołało w drugim roku pandemii odwrócić albo przynajmniej znacznie złagodzić trend z pierwszego roku.
Najlepiej poradziły sobie kraje skandynawskie. Szwecja, Finlandia i Dania wyszły w zasadzie na zero. W 2021 r. statystyczna długość życia jej mieszkańców powróciła do tej z 2019 r.

Natomiast w Norwegii dwa pierwsze lata pandemii wręcz wydłużyły średnią długość życia – niewiele, bo ledwie o 1,7 miesiąca, ale zawsze.

Władze w Oslo osiągnęły to ostrym covidowym lockdownem (kraj w zasadzie zamknął granice zewnętrzne, wprowadzając kwarantannę dla osób, które z różnych powodów musiały go odwiedzić), a także skuteczną akcją szczepień.
Według danych Europejskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Norwegii dwiema pierwszymi dawkami zaszczepiono trzy czwarte populacji. Trzecią dawkę przyjęło 55 proc. mieszkańców, a czwartą – 9 proc.
Podobnie skutecznie akcja szczepień przeciw COVID przebiega w innych krajach skandynawskich i całej Europie Zachodniej.

Natomiast w Polsce dwie pierwsze dawki szczepionki przyjęło niecałe 60 proc. społeczeństwa. Trzecią otrzymało tylko 33 proc. z nas, a czwartą – ledwie 5 proc.

Równie źle akcja szczepienia wygląda w innych krajach Europy Wschodniej.
Wyjątkiem jest Słowenia, która zresztą jako jedyna z naszego regionu zdołała w drugim roku pandemii mocno wyhamować niekorzystny trend spadku długości życia w latach 2019-20.
Jak piszą autorzy publikacji, dane o zaszczepieniu populacji mocno korelują z tymi o pandemicznych zmianach w średniej długości życia. Tam, gdzie szczepienia zaniedbano, jej spadek był największy. Tam, gdzie zaszczepiono znaczny odsetek mieszkańców, negatywny trend udało się powstrzymać.
Na klęskę Polski w starciu z pandemią COVID wskazują też dane Eurostatu dotyczące nadumieralności (statystycznie wyższej niż w latach 2016-19). Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, od stycznia 2020 r. do marca 2022 r. pandemia pochłonęła w Polsce przeszło 205 tys. ofiar śmiertelnych. To osoby, które zmarły na COVID, w tym te, którym w akcie zgonu wpisano inne choroby, a także osoby cierpiące na inne schorzenia czy ofiary wypadków, którym przeciążony system opieki zdrowotnej nie zdołał pomóc.
Nasz pandemiczny wskaźnik nadumieralności wyniósł wtedy aż 22,6 proc.

To prawie rekord wśród krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu).

Wyprzedziła nas jedynie Bułgaria, w której odsetek nadmiarowych zgonów sięgnął aż 26,5 proc.
W sierpniu 2022 r. (ostatnim miesiącu na razie uwzględnionym przez Eurostat) nadumieralność w całej UE – a także w Polsce, co wreszcie jest jakimś powodem do ostrożnego optymizmu – wciąż wynosiła ok. 12 proc.
Naukowcy wskazują, że w drugim roku pandemii śmierć zaczęła zabierać także młodszych chorych – w 2020 r. były to przede wszystkim osoby w wieku 80+. W 2021 r. głównie te poniżej osiemdziesiątki.
Autorzy publikacji w „Nature Human Behaviour" zauważają, że pandemia doprowadziła do bezprecedensowego od czasów II wojny światowej skrócenia średniej długości życia. Ich zdaniem wiele krajów będzie zmagało się z wywołanym przez COVID kryzysem zdrowotnym jeszcze przez wiele lat.
COVID wywoływany obecnie przez wariant omikron koronawirusa SARS-CoV-2 jest łagodniejszą chorobą. Wielu lekarzy mówi, iż obecnie panuje COVID-22, a nie COVID-19. Mimo to wciąż warto przeciw niemu się zaszczepić.

Tym bardziej że bezpłatnie dostępne są bardzo skuteczne szczepionki.
Od dziś do punktów szczepień dostarczane miały być najnowsze szczepionki – przeciw wariantom omikronu BA.4 i BA.5.

Źródło:
Tomasz Ulanowski GW
dziennikarz działu Nauka i Zdrowie
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » czw wrz 22, 2022 11:03 am

Jasno jest powiedziane że osoby które przyjmują 4 dawkę, są szczepione Comirnaty Original/Omicron BA.1. Tylko taką miałem do wyboru a na karcie mam starą...Tak więc pytanie nadal aktualne. Co macie na karcie wpisane po szczepieniu(tylko Ci co 4 dawkę zapodali).
/edit.
Akurat wróciłem od dentysty, co prawda opowiadała mi o burdelu jaki panuje w ich systemach, ale miałem 'chwilkę' na przemyślenia i taki wał by nie przeszedł. To by musiało być jakieś systemowe fałszerstwo na masową skalę a wiemy jakie jest podejście lekarzy do każdego Rządu a szczególnie pisowskiego. Długo w tajemnicy by się to nie utrzymało.
***** ***
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Nikotynos » czw wrz 22, 2022 6:06 am

@
Awatar użytkownika
Mariusz87
No nie ma wyboru. Najpierw schodzą te przeterminowane sprzed dwóch lat :boi: :lol: , potem BA.1, a jak się komuś bardzo poszczęści to BA.4/5.
Mariusz87
Patronauta
Patronauta
Posty: 280
Rejestracja: śr maja 13, 2020 11:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1105 razy
Otrzymał podzięk.: 276 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Mariusz87 » śr wrz 21, 2022 9:43 pm

Minister bąknął że nie będzie możliwości wyboru wersji szczepionki. Nie wiem jak jest, dopiero się wybieram.
Zasilanie: Lost Vape Thelema Solo.
Atomizer: Yacht Vape Eclise RTA, Taifun GTR.
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » śr wrz 21, 2022 1:05 pm

Jak ktoś się zaszczepił, niech da znać co ma napisane na karcie, ponieważ pierwsza szczepionka ma oznaczenie Comirnaty, nowa Comirnaty Original/Omicron BA.1.
Zdecydowałem nie kombinować, zaszczepiłem się i na karcie mam wpisaną tą pierwszą wersję. Po kontakcie z punktem, pan doktor powiedział mi, że jest błąd w systemie i dopiero mają to aktualizować. Jest to logiczne, jako że nasz wspaniały rząd okazuje się brakiem jakiejkolwiek logiki, ale ja ogólnie nie wierzę rządzącym, kto by to nie był. Jeśli w magazynach leży ponad 25 mln tych oryginalnych szczepionek, którym kończy się data ważności, to zapala mi się lekka czerwona lampka. Oczywiście możemy poprosić o pokazanie baniaka z tą trucizną, ale nikt pewnie tego nie robi.

Tak więc ciekaw jestem co Wam wpisali.

/MGdy
***** ***
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Nikotynos » ndz wrz 18, 2022 9:46 pm

Ja chyba będę długo odkładał żeby zwiększyć szansę na wersje B5.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tenmen » ndz wrz 18, 2022 8:59 pm

Ja na przyszły czwartek zapisałem się na 4 dawkę.
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » ndz wrz 18, 2022 7:56 pm

Odświeżę temat, bo możemy się wszyscy szczepić i pojawiła się 'ulepszona' szczepionka, tylko jest jeden problem. Ona jest na wariant którego już nie ma.;)
A na ten który jest, dopiero będzie. Nie chcę czegoś przekręcić ale czytałem jakieś badania że ta druga jest sporo skuteczniejsza. No ale czy jest sens czekać(to tylko do tych co mają zamiar się szczepić). Domyślam się że tych szczepionek na ten wariant B.1 jest sporo a chętnych, patrząc po wolnych terminach, jest niewielu, więc można sobie czekać i się nie doczekać. Tak więc, szczepicie się czy czekacie?. To nie pytanie do tych co nie mają zamiaru, bo nie ma sensu ciągnąć dyskusji na ten temat. Tyle czasu upłynęło że każdy już wyrobił sobie zdanie.
***** ***

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości