No to mamy koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

No to mamy koronawirusa

Postautor: Selene » czw mar 12, 2020 1:34 pm

Dorotka!! Kochana wszystko ok u Ciebie? Myślałam ostatnio o Tobie. Dlaczego nie wchodzisz na swoim starym nicku? :hug:
Dzięki za informację. :)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: DamianGR » czw mar 12, 2020 1:32 pm

@Madzia - teraz gra. :good:
dorota2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 12, 2020 1:23 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Kobieta

No to mamy koronawirusa

Postautor: dorota2 » czw mar 12, 2020 1:32 pm

Ciao wszystkim! Może niektórzy mnie pamiętają...Owszem żyję ..jak długo jeszcze to nie wiem..ja tu z misją przychodzę...
Po rozmowie z rodziną w Polsce, i po tym co tu się dzieje stwierdziłam że może powinnam się wtrącić. Teraz tak, z góry uprzedzam, że nie czytałam całego tematu, ale nie sądzę żeby to miało znaczenie do tego co tu zaraz napiszę. Uprzedzam, że nie zamierzam wam psuć humoru, ani siać paniki chcę was tylko uprzedzić i prosić abyście uczyli się na naszych błędach a nie powielali ich.
Otóż jakieś 2/3 tygodnie temu (dokładnie nie pamiętam) najpierw była panika, później bagatelizowanie .. porównywaliśmy covid19 do grypy i twierdziliśmy że wszyscy przesadzają.. później znowu panika no i brak rozsądku u niektórych.. i teraz sami widzicie w jakiej jesteśmy sytuacji. W szpitalach brakuje miejsc na intensywnej, brakuje personelu, bo też część personelu jest zarażona i jest na kwarantannie, brakuje masek, brakuje respiratorów!
Pamiętajcie że jest więcej ludzi niż miejsc w szpitalu!!! I to głównie o to chodzi!!! Jeśli 100 osób przyjedzie do szpitala i będzie musiało być podłączonych do respiratorów a tych będzie 50 no to chyba sami rozumiecie..tym bardziej, że do szpitala przyjeżdżają też ludzie wymagający nagłej interwencji (np. zawał), którzy też potrzebują miejsca na intensywnej. Oczywiście nie każdy zarażony musi mieć ten problem, w rzeczywistości może nawet NIE mieć objawów, ALE to jest choroba zakaźna wirusowa, jak bardzo zaraźliwa to możecie sobie oglądnąć naszą statystykę!!! Tobie może nic nie być ale możesz zarazić drugą osobę, która może już wymagać hospitalizacji!
Dlatego też BŁAGAM WAS, nie lekceważcie ogólnych zaleceń, a jak wam każą na dupie siedzieć w domu to macie KURWA siedzieć w domu!!! A nie to co tutaj niektórzy nieodpowiedzialni idioci robili ! CHODZI O NIEROZPRZESTRZENIANIE SIĘ WIRUSA!!!

O godz . 21.50 premier Conte ogľosił zamknięcie wszystkich sklepów z wyjątkiem tych pierwszej potrzeby, zamknięcie barów, kawiarni, restauracji itp. itd. do 25 marca..
Szkoły najpierw miały być zamknięte do 15 marca a już po 2 dniach przedłużyli do 3 kwietnia a mówi się nawet o Wielkanocy... więc nie zdziwcie się jak w Polsce też to przedłużą.
Nie rozumiem tylko dlaczego niektóre fabryki i np. sklepy z kapsułkami kawy i tabbacai (tzw. kioski ruchu z papierosami i gazetami) OTWARTE???
Tak ogólnie:
Zdrowy rozsądek nawet jeśli "władza" nie narzuca.
Żadne kościoły
Żadne imprezy/koncerty/spektakle itp.
Żadne siłownie
Żadne spotkania z rodzinami/przyjaciółmi
Jeśli mieliście gdzieś jechać teraz na urlop , wstrzymajcie się! nie jedźcie!
Jeśli macie gorączkę powyżej 37.5 to siedźcie na dupie w domu, zakupy może wam ktoś donieść!

Ludzie zatrzymajcie się TERAZ na serio to to przejdzie "szybko" i bezboleśnie!

Powtarzam nie chcę was straszyć, i tym postem NIE chcę powiedzieć że nie należy mieć dobrego humoru na rozładowanie sytuacji !!! Wręcz przeciwnie! Chodzi mi tylko o to żebyście zachowali zdrowy rozsądek na co dzień już TERAZ, bądźcie odpowiedzialni i dostosujcie się do ewentualnych zakazów, a jeśli widzicie jakiegoś ignoranta to starajcie mu się grzecznie (albo i nie w zależności od sytuacji) wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi - z "pewną pewnością" będzie ich sporo!!!
SYTUACJA JEST POWAŻNA!!!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie! Górą Nasi!
Awatar użytkownika
gregg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 03, 2019 6:57 am
Lokalizacja: BIA
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 54 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: gregg » czw mar 12, 2020 1:30 pm

@Madzia, u mnie idzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

No to mamy koronawirusa

Postautor: Selene » czw mar 12, 2020 1:27 pm

DamianGR pisze:@Madzia nie - musisz udostępnić publiczny link chyba.




A teraz?
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: lesstro » czw mar 12, 2020 1:25 pm

No właśnie. Coś czuje pismo nosem, że zaraz wprowadzą jednak stan wyjątkowy, a co za tym idzie kwarantannę w skali krajowej. Tak jak we Włoszech, czynne tylko służby, spożywczaki i apteki. I to miałoby sens, bo po cichu kraczą, że czeka nas taka sama apokalipsa, bo zrobili to za późno. Zawsze znajdzie się ten januszopodobny, co sobie do knajpy pójdzie, bo co tam będzie w chałupie się nudził. A biznes i tak leży albo drastycznie zwolnił, więc dwa tygodnie urolpo-kwarantanny nie pogorszy znacząco sytuacji gospodarczej, tak sądzę, no ale są mądrzejsi i bardziej władni.
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: DamianGR » czw mar 12, 2020 1:22 pm

@Madzia nie - musisz udostępnić publiczny link chyba.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

No to mamy koronawirusa

Postautor: Selene » czw mar 12, 2020 1:22 pm

wertjacek pisze:Tylko słuchałem, nie mam namiarów. Gdybym miał to bym rozpowszechnił, a tak trzeba poczekać na facebooka, pokaże się niedlugo bez dwóch zdań.

Przesłał mi to znajomy na WhatsAppie...


Możecie to odsłuchać?
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
wertjacek
Płeć: nieokreślona

No to mamy koronawirusa

Postautor: wertjacek » czw mar 12, 2020 1:13 pm

lesstro pisze:Może ta pierwsza ofiara śmiertelna nie pójdzie na marne i przeciętny januszowaty zastanowi się, że może faktycznie lepiej zostać w domu.


Taaa, od pół godziny bezskutecznie przekonuję córkę by nie szła do pracy, dorabia sobie na studiach w knajpie. Masa przypadkowych ludzi. Ale oczywiście ona wie lepiej i koronawirusa się nie boi.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: lesstro » czw mar 12, 2020 1:06 pm

Może ta pierwsza ofiara śmiertelna nie pójdzie na marne i przeciętny januszowaty zastanowi się, że może faktycznie lepiej zostać w domu.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 33 gości