No to mamy koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 25063
Podziękował: 8231 razy
Otrzymał podzięk.: 21295 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » 07 sty 2022, 09:59

Jeśli ta piosenka w wykonaniu zespołów rocka progresywno-rolnego, "Koplanianki" i "Srebrne Nutki" nie zachęci do szczepień, to już nie wiem co...a statystyki nadal mamy jedne z najgorszych już nie w Europie ale na świecie. Szczególnie jeśli chodzi o śmiertelność.

lukatu
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 113
Otrzymał podzięk.: 53 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: lukatu » 07 sty 2022, 13:39

Tommy Black pisze:a statystyki nadal mamy jedne z najgorszych już nie w Europie ale na świecie. Szczególnie jeśli chodzi o śmiertelność.

Porównywanie liczby zgonów nie ma zupełnie sensu:

Już tylko na naszym podwórku są takie rozbieżności:
Obrazek
Awatar użytkownika
shpongled
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 270
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podzięk.: 292 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » 07 sty 2022, 16:21

Czyli mam rozumieć że 'reszta świata' wpisuje czysty Covid (czyli zaniża), a my zawyżamy...? Żeby być w końcu tym upragnionym liderem?
Ta mapka też dziwnie wygląda, bo zdecydowanie króluje na niej kolor biały, czyli chyba 'czyste Covidy' a przecież w codziennych danych, zawsze max 1/3 to bez współistniejących.
Pomijam mnóstwo przykładów, gdzie ludzie umarli a nie zdążono im zrobić testu. We wszystkich tych przypadkach, teoretycznie zgon nie może być powiązany z Covidem. Czyli może jeszcze większa śmiertelność.

A co do pytania czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie? Jak ktoś przyjrzy się jak obecnie działa nasz kraj, to chyba tylko jedno słowo ciśnie się na język.
Awatar użytkownika
Donayo
Donator
Donator
Punkty reputacji: 105
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podzięk.: 56 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Donayo » 07 sty 2022, 22:07

Pozdrowienia z kwarantanny.
Zdrowy człek, a musi w domu siedzieć jeszcze 19 dni... :|
Obrazek
- Drag S Kit (09.01.2020)
- Asmodus Colossal + Wotofo Flow Sub-Ohm Tank (12.01.2022)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » 12 sty 2022, 10:08

Obrazek

Taka drobna aktualizacja z frontu Covid-19...

Sytuacja w Polsce, Europie i na świecie – AKTUALIZACJA

Bułgaria: We wtorek (11 stycznia) infekcje koronawirusem osiągnęły rekordowy dotychczas poziom 7 062 przypadków wykrytych w ciągu dnia. W znacznej mierze jest to efekt rozprzestrzeniania się wariantu Omikron. Jednocześnie 89 osób zmarło, zwiększając całkowitą liczbę ofiar pandemii do 31 761. Obecnie Bułgarzy muszą nosić maski w pomieszczeniach zamkniętych i w środkach transportu publicznego oraz okazywać certyfikaty covidowe, aby dostać się do restauracji, kawiarni, centrów handlowych i siłowni. W stolicy kraju, Sofii, wstrzymano planowe operacje, ponieważ szpitale przygotowują się do rozbudowy oddziałów dla pacjentów Covid-19.

Litwa: Uczniowie będą co tydzień otrzymywać bezpłatne testy na koronawirusa. Ma to pozwolić na utrzymanie nauki stacjonarnej mimo coraz większej liczby zakażeń. Testy antygentowe będą przeprowadzane w piątki. Pozytywny wynik będzie powodem skierowania na test PCR.

Polska: Negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych – podkreśla Rada Medyczna. Pismo, w imieniu Rady Medycznej, podpisał główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Rada Medyczna podkreśliła, że szczepienie przeciw COVID-19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii.

Źródło: https://www.euractiv.com/
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » 13 sty 2022, 17:08

I znów zrobiło się poważnie a nawet groźnie. Walczymy z zarazą jak możemy ale z uśmiechem też...

Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » 14 sty 2022, 21:34

Obrazek
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

13 z 17 członków Rady Medycznej złożyło na ręce premiera Mateusza Morawieckiego rezygnacje z doradzania rządowi w sprawie epidemii COVID-19. Jako powód medycy wskazali m.in. "brak wpływu rekomendacji na realne działania". "Autorytetem tej władzy nie są profesorowie, tylko antyszczepionkowcy. Wstyd!" - skomentował marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

"Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów" - stwierdziło trzynastu byłych już członków Rady Medycznej w specjalnym oświadczeniu.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxOpMT

Edit:

Muszę tego smutnego newsa uzupełnić, niestety czymś chyba jeszcze smutniejszym.

"Kontestatorzy szczepień w PiS wytoczyli najcięższe działa. Na wtorkowe rozmowy z prezesem partii w sprawie ustawy umożliwiającej testowanie pracowników posłanka Maria Kurowska przyniosła figurkę św. Andrzeja Boboli - dowiedziała się "Wyborcza". - Chciałam przekazać, że w rozwiązywaniu trudnych spraw trzeba polegać nie tylko na własnym umyśle. Ale trzeba się też odwoływać do Pana Boga - mówi nam parlamentarzystka Solidarnej Polski."
Awatar użytkownika
Miodu
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 5711
Podziękował: 2619 razy
Otrzymał podzięk.: 4915 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Miodu » 14 sty 2022, 22:44

Nieco więcej na ten temat z Wydarzeń Dnia w GW wstepniak Romana Imielskiego:

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych (...). Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów” – takie oświadczenie, brzmiące jak akt oskarżenia, podpisało 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim. I rzuciło papierami.

Kancelaria szefa rządu odpowiedziała na to komunikatem, w którym podkreśla: „to rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie zróżnicowanych stanowisk ekspertów - Rady Medycznej, ekonomistów, ekspertów z innych obszarów, na które wpływa epidemia".

Jak te decyzje obozu władzy przekładają się na nasze życie, świadczą codzienne komunikaty o setkach zmarłych z powodu COVID-19 osób. I absolutny szczyt, na jaki Polska wskoczyła w nadmiarowych zgonach w skali świata.

Cóż jednak się dziwić, gdy poczyta się i usłyszy o szczegółach spotkań grupy antyszczepionkowych posłanek i posłów Zjednoczonej Prawicy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na rozmowy w sprawie ustawy umożliwiającej testowanie pracowników posłanka Maria Kurowska przyniosła figurkę św. Andrzeja Boboli. - Chciałam przekazać, że w rozwiązywaniu trudnych spraw trzeba polegać nie tylko na własnym umyśle. Ale trzeba się też odwoływać do Pana Boga - mówi nam parlamentarzystka Solidarnej Polski.

Rzeczywiście, w tej sytuacji niech nad nami czuwa opatrzność, bo rząd na poważnie z pandemią walczyć nie chce.
Awatar użytkownika
shpongled
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 270
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podzięk.: 292 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » 14 sty 2022, 23:07

Jak nie zdarzy sie cud, to za chwilę mamy Armageddon. Prawdopodobnie prawie wszyscy, niezależnie od wszystkiego, przechorujemy to, lepiej, gorzej albo RIP.
Chyba wszyscy na świecie się z tym pogodzili..._Co będzie później? Nie wiadomo. Co wiadomo, u nas jest eldorado, bawimy się i jesteśmy też w końcu na paskach całego świata, bo chyba już top 3, jeśli chodzi o śmiertelność w przeliczeniu.

eD
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3468
Otrzymał podzięk.: 1935 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: iron64 » 15 sty 2022, 06:09

Dawno nie zaglądałem do tego tematu, ale dziś zrobiłem wyjątek, aby was poinformować, że według najnowszych informacji zostało mi 3 tygodnie życia.
Jak wiecie, nie zaszczepiłem się i nie planuję jeszcze tego zrobić, wierze w silę szczepionek, z innych powodów się nie szczepię. Otóż wczoraj przeczytałem, że oddawania stolca 3 razy dziennie jest oznaką ciężkiego przebiegu, bardzo ciężkiego ewentualnie śmierci. Śmierć następuje po 3 tygodniach od stwierdzenia pierwszego faktu.
Tak więc, przez jeszcze 2 tygodnie coś będę tutaj pisał, później będę się szykował (muszę kupić fajną punkową koszulkę do trumny, różowo-zielone trampki, spodnie sobie podrę sam, do kompletu jeszcze jakiś fajny spray do włosów) i będę gotowy. Na pogrzeby się nie zaprasza, więc traktujcie to jako informację o planowanym wydarzeniu.

A teraz bez ironii. Traktując poważnie tematy poruszane i bardzo często wyolbrzymiane przez dziwacznych pseudo dziennikarzy, w zasadzie sami możemy kupić i położyć się już do trumny czekając na nieuniknione. Wg. "dziennikarzy" wszystko ostatnio powoduje ciężki i tragiczny przebieg koronki, wszystko. Czemu mnie śmieszy tak ten artykuł? Bo leki, które przyjmuję na cukrzycę, powodują oddawanie stolca kilka razy dziennie. Ale zmniejszyłem dawkę leków, bo mam lepsze wyniki i nie potrzebuję typowej dla mnie dawki już. Dlatego zostało mi 3 tygodnie, bo po 3 tygodniach od ustąpienia objawów trafiasz do nieba/piekła.

"A gdy przyjdzie po mnie..."
:bry:

Wróć do „OFF Topic”