No to mamy koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » pt cze 04, 2021 1:10 pm

d1roman pisze:@shpongled
Sprecyzuj swoją wypowiedź, bo sam sobie przeczysz.
shpongled pisze: Pomijam już fakt że jak wiadomo, szczepionki nie chronią przed zakażeniem a głównie przed ciężkim przebiegiem.

A więc osoba zaszczepiona może się zarazić, a tym samym zarażać innych.

A następnie piszesz:
shpongled pisze:...natomiast jestem za tym by zaszczepieni w niektórych sytuacjach mieli po prostu łatwiej, z prostej przyczyny - nie stanowią oni takiego zagrożenia jak niezaszczepieni.

No to jak według Ciebie właściwie jest?


Nie przeczę sobie - specjalnie napisałem że nie stanowią takiego zagrożenia...a nie że nie stanowią żadnego zagrożenia. W skrócie, szczepionki mają przeciwciała które mają zadanie jak najszybciej 'zwalczyć' wirusa, stąd nawet jeśli przenoszą, to mniejszą jego ilość, tak więc trudniej jest się zarazić od osoby zaszczepionej niż nie zaszczepionej. Z tego co czytałem z miesiąc temu, jest to ogólna konkluzja ponieważ nie ma jeszcze wyników szczegółowych badań, które mogły by to dokładnie procentowo przedstawić.

A według mnie? Według mnie to mniej więcej tak jak z grypą i szczepionką na nią. Jest tyle ich mutacji że też może Cię ochronić całkowicie/częściowo czy wcale. Podobnie pewnie jest i będzie z tym wirusem - czas pokaże. Tyle że grypa jest o wiele bardziej stabilna i mniej śmiertelna(procentowo) niż Covid.
***** ***
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tenmen » pt cze 04, 2021 1:04 pm

iron64 pisze:@Tenmen oficjalne dane naszego rządu mówią o 95%. Dane oficjalne, nie naszego rządu mówią o około 90%. Zatem nadal zostaje ryzyko od 5% do 10% że zachorujesz, jednak nawet jeśli przejdziesz to łagodniej. Skąd zatem przeświadczenie u Ciebie, że w 100% nie zachorujesz?
Jeśli nie wierzysz przeczytaj na stronie gov.


Nigdy nie twierdziłem że szczepienie całkowicie chroni, przeczytaj dobrze moją poprzednią wypowiedź.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: iron64 » pt cze 04, 2021 12:02 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen
oficjalne dane naszego rządu mówią o 95%. Dane oficjalne, nie naszego rządu mówią o około 90%. Zatem nadal zostaje ryzyko od 5% do 10% że zachorujesz, jednak nawet jeśli przejdziesz to łagodniej. Skąd zatem przeświadczenie u Ciebie, że w 100% nie zachorujesz?
Jeśli nie wierzysz przeczytaj na stronie gov.
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: DamianGR » pt cze 04, 2021 12:01 pm

Panowie , to nie jest sytuacja zero-jeden. Wszystko zależy od odpowiedzi na szczepienie i czasu jaki upłynął oraz liczby przeciwciał i ekspozycji na miano wirusa przy zarażeniu.
Nie da się tego opisać prostymi stwierdzeniami zaraża, nie zaraża , może i nie może zachorować.
Dla mnie sprawa wygląda tak , że jeśli mój organizm ma zbyt małą liczbę przeciwciał a ekspozycja była na dużą liczbę cząsteczek wirusa, to on się namnoży a więc i być może będę zarażał, i być może w jakimś stopniu zachoruję. Jeśli ta liczba przeciwciał będzie wysoka , to wirus już na wstępnie nie wniknie do komórek , przez co nie będzie się namnażał , tak więc nie będzie czym zarażać, jak i nie uświadczymy choroby. Pomiędzy tymi dwoma przypadkami jest nieskończona ilość stanów pośrednich.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Krasnal45 » pt cze 04, 2021 11:53 am

Panowie, bycie nosicielem to nie to samo co bycie chorym. :D
Można być nosicielem, ale niekoniecznie jednocześnie chorym. To dwa odrębne pojęcia.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tenmen » pt cze 04, 2021 11:46 am

iron64 pisze:@Tenmen zachorować możesz, szczepienie przed tym nie chroni. Powoduje tylko łatwiejszy przebieg. Nie wprowadzaj zamieszania kolejny raz.


Szczepienie CHRONI przed zachorowaniem, nie wiem skąd posiadasz takie informacje że nie chroni, nie wprowadzaj zamieszania.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: iron64 » pt cze 04, 2021 11:31 am

@
Awatar użytkownika
Tenmen
zachorować możesz, szczepienie przed tym nie chroni. Powoduje tylko łatwiejszy przebieg. Nie wprowadzaj zamieszania kolejny raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tenmen » pt cze 04, 2021 9:56 am

Sobear pisze:@fistaszek Szczepenie powoduje lżejszy przebieg choroby, a nie brak możliwości zachorowania.

I z mojej strony to już kompletny EOT.


Szczepienie nie jest gwarancją że nie zostaniesz zarażony, ale zaszczepiony masz dużo większą szansę że nie zachorujesz i to jest fakt.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: fistaszek » pt cze 04, 2021 9:51 am

No i też o tym kilka postów wyżej pisałem, stąd właśnie ta cała narracja z mojej strony.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa

Postautor: Sobear » pt cze 04, 2021 9:44 am

@
Awatar użytkownika
fistaszek
Szczepenie powoduje lżejszy przebieg choroby, a nie brak możliwości zachorowania.

I z mojej strony to już kompletny EOT.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości