No to mamy koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2677
Otrzymał podzięk.: 1440 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: iron64 » 21 lis 2020, 13:16

Warto poczytać jak to wygląda w rzeczywistości.
Obrazek

Awatar użytkownika
ErNOL
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3358
Podziękował: 1346 razy
Otrzymał podzięk.: 1485 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: ErNOL » 21 lis 2020, 14:08

@
Awatar użytkownika
pampalini

System, o którym piszesz już działa od lat w Polsce. Jeśli pacjent zapisze się na daną procedurę medyczną w szpitalu X, to nie ma możliwości zapisania się na taką samą procedurę w szpitalu X. To ogólnie działa. Natomiast problem leży w innym miejscu. Najczęściej poza oficjalnym rejestrem NFZ, istnieją w szpitalach zeszyty... Tak, dokładnie, zeszyty. I tam też są pacjenci wpisywani w tzw. kolejki. Moim zdaniem tak to niestety musi działać. Dam na przykładzie ortopedii, bo to moja działka. Proteza biodra - pacjent wiadomo, że na zabieg niestety musi swoje odczekać. Co innego pacjent z obluzowaniem już wszczepionej protezy czy np. złamaniem okołoprotezowym - on nie może czekać i wymaga pilnego leczenia operacyjnego. Jeśli wpiszemy go w kolejkę oficjalną, to niestety nie da rady doczekać do oficjalnego terminu zabiegu. I jak widać, taki pacjent, który koniecznie musi być zoperowany pilnie, spowoduje, że 1 pacjent z kolejki spadnie "jedno miejsce dalej". Mam nadzieje, że jasno opisałem sytuację i wiadomo o co chodzi. Ogólnie system "blokowania" zapisów do wielu szpitali działa od lat.

Na początku praktycznie każdy młody adept, ląduje w szpitalu i to normalne. Gdzieś tego doświadczenia musi nabrać. Pojawia się problem niestety inny. Zatrudnienie. Poszukać należy ile jest miejsc co roku na daną specjalizację. Potem ilość studentów kończących w danym roku studia. Mimo ogromnego zapotrzebowania na lekarzy, nie ma dla nich miejsca, etatów czy jeszcze czegokolwiek innego. Dlatego tutaj podobnie jak z całym system. Naprawić tego się nie da. Jedynie można stworzyć system od nowa. Poza tym jeśli młody lekarz w szpitalu za swoją pracę dostanie 5 razy mniej niż za tą samą pracę w przychodni X, to samemu sobie odpowiedzcie, gdzie pójdzie pracować... Inaczej jest troszkę jest ze specjalnościami zabiegowymi - wtedy często nawet idą młodzi na wolontariat... A co to oznacza, to wiecie... Masakra.

Dyrektor... Temat rzeka. Byłem pod lekarzem dyrektorem, byłem pod finansistą dyrektorem... Żaden nie dał rady porządnie prowadzić placówki. Choć jeden co środę chodził po szpitalu i mówił: cześć Ernest. Dzień dobry dyrektorze. Jak jest? Odpowiadałem, ze dyrektor wie. On na to: No co ja mam zrobić... I tyle... ;)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
W sprawach pilnych forumowych proszę o kontakt na ernol@salonrozchmurzonych.pl
Rest in peace brother... [*]
Awatar użytkownika
shpongled
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 239
Podziękował: 146 razy
Otrzymał podzięk.: 246 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » 21 lis 2020, 14:55

@
Awatar użytkownika
iron64

Wygląda to gorzej niż myślałem. Doszło do tego, że dla żyjących już w 'umieralnach', a i tych co na razie leżą w domu, pozytywną wiadomością jest jak najwięcej trupów, bo łóżko się zwolni, i może będą mieli szansę przeżyć. :(
Awatar użytkownika
iron64
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2677
Otrzymał podzięk.: 1440 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: iron64 » 21 lis 2020, 15:06

Nie jestem już pewien gdzie jest większa szansa przeżycia, czy w domu czy w szpitalu...
Ale zerknijcie jeszcze jaka dysproporcja jest między normalnym szpitalem, a tej śmiesznej narodowej atrapie szpitala. Też tekst tego samego autora, polecam. Tutaj 1 lekarz na cały oddział, a tam 1 lekarz na 1 pacjenta.
Obrazek
Awatar użytkownika
shpongled
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 239
Podziękował: 146 razy
Otrzymał podzięk.: 246 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: shpongled » 21 lis 2020, 16:10

Bo narodowy ma być propagandową wizytówką, najlepsze że tam ponoć nie przyjmują tych najciężej chorych.

PS.
Lekarz z Narodowego: dali pięciogwiazdkowy hotel, karmią jeszcze lepiej, leczyć nie ma kogo. "Jest mi wstyd"

- Na ostatnią trzygodzinną zmianę na stronę brudną zeszło 5 lekarzy, 12 pielęgniarek, 7 ratowników medycznych. Czyli 24 osoby personelu medycznego na 25 pacjentów. Na stronie czystej są jeszcze anestezjolodzy gotowi do interwencji. Jeśli zsumować dwie zmiany to wyjdzie na to, że personelu medycznego jest dwa razy więcej niż chorych - mówi w rozmowie z dziennikarzem "Polityki" Pawłem Reszką lekarz pracujący w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym w Warszawie. Według medyka chwilami w szpitalu bywało wręcz "nudno".

Całość:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxMMt1
Awatar użytkownika
Emill
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Otrzymał podzięk.: 11 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Emill » 21 lis 2020, 16:50

Już nic z tego nie rozumiem. Popieram zdanie kolegów piszących wyżej i jak Oni chcę likwidacji Szpitala Narodowego oraz wspieram postulat "nigdy więcej propagandowych atrap szpitali", a ktoś kasuje mój post nie tylko nie podając żadnej przyczyny, ale nawet się nie przedstawiając.

@
Awatar użytkownika
shpongled

Myślę tak samo jak Ty i Gazeta Wyborcza.
Budowa szpitali to pomyłka taka sama jak cały ten rząd.
Trzeba odprawić w niebyt historii jedno i drugie.
Awatar użytkownika
Rony
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 6
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 15 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Rony » 21 lis 2020, 18:59

Szpitale są jak najbardziej potrzebne, tylko nie w takiej propagandowej formie.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 19049
Podziękował: 7014 razy
Otrzymał podzięk.: 17847 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » 23 lis 2020, 10:47

Dzisiejszy newsletter GW i red. naczelna z Poznania - Paula Skalnicka-Kirpsza.

Przyjechałem walczyć z pandemią, a mieszkam w pięciogwiazdkowym hotelu i siedzę w pustym szpitalu – mówi w rozmowie z reporterem „Polityki” Pawłem Reszką dr M., rezydent, który zatrudnił się w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Wielka, droga w utrzymaniu lecznica stoi niemal pusta. Czym zajmują się lekarze? Przeważnie się nudzą. - Można posłuchać muzyki, obejrzeć coś na YouTube - relacjonuje dr M. Gdy już skończy dyżur, wypoczywa w pięciogwiazdkowym Regent Warsaw Hotel, jednym z droższych w stolicy.

To tak absurdalna historia, że aż trudno w nią uwierzyć. Zwłaszcza, gdy ma się w pamięci karetki pogotowia ratunkowego, krążące między „zwykłymi" szpitalami i próbujące znaleźć miejsce dla zakażonych koronawirusem pacjentów.

Premier Mateusz Morawiecki jest jednak z siebie zadowolony, ze swadą opowiada o planach na kolejne dni i tygodnie. Na przykład o tym, że zdecydował się na otwarcie galerii handlowych po spotkaniach z przedstawicielami branży – bo obiecali, że będą trzymać w sklepach surowy reżim sanitarny. Premier nie wspomina, czy podobną obietnicę złożyli mu przedstawiciele Kościoła katolickiego. A przecież powinni, skoro msze cały czas się odbywają.

Premier nie mówi też, dlaczego obietnicy przestrzegania obostrzeń nie mogli złożyć dyrektorzy muzeów, siłowni czy restauracji, którzy na wznowienie działalności nie dostali pozwolenia – a pewnie by chcieli. Podobnie jak dyrektorzy szkół, przynajmniej tych podstawowych.

Opowiada za to premier Morawiecki o 100 dniach solidarności, które mają nam pomóc zwalczyć epidemię. Chodzi prawdopodobnie o solidarność z rządem, który co i rusz udowadnia, jak bardzo nie nadaje się do tej roboty. No bo przecież nie o solidarność z rodzicami, którzy nagle dowiedzieli się, że muszą zapewnić opiekę dzieciom co najmniej do 18 stycznia - i nie mogą liczyć na wsparcie w postaci zasiłków opiekuńczych.

- Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano – skwitował swoją opowieść dr M. Obawiam się, że w tym przedstawieniu występujemy wszyscy. I wszyscy jesteśmy robieni w balona.
Awatar użytkownika
Emill
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Otrzymał podzięk.: 11 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Emill » 23 lis 2020, 13:58

Leży w pięciogwiazdkowym hotelu, nic nie robi w prawie pustym szpitalu, zarobki ma pomnożone przez dwa i narzeka. :facepalm:
No i dogódź tu człowieku takiemu!
Może niech się zwolni w ramach jakiegoś protestu?
:hihi:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 19049
Podziękował: 7014 razy
Otrzymał podzięk.: 17847 razy

No to mamy koronawirusa

Postautor: Tommy Black » 23 lis 2020, 14:41

- Widziałem pielęgniarki w czarnych maseczkach z czerwonymi błyskawicami, jakieś diablice mnie otaczają. Czułem się jak w piekle - mówi Roman Kneblewski, ksiądz-kapelan narodowców.
Obrazek

Kneblewski opisał też swoją ostatnią wizytę w szpitalu. Skupił się na tym, jak wyglądały pielęgniarki. - W czarnych maseczkach z czerwonymi błyskawicami, jakieś diablice mnie otaczają. Czułem się, jakbym był w piekle. One się widocznie utożsamiają z tą rozwrzeszczaną tłuszczą, która wykrzykuje wulgaryzmy - opisał.

Biedny ten ksiądz cokolwiek...

Więcej: https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 4,79cfc278

Wróć do „OFF Topic”