To się już nie mieści w głowie

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
gregg
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 60
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 50 razy

Postautor: gregg » 28 mar 2020, 18:28

Madzia pisze:Nawet jedyne złoto jakie państwo miało w razie klęski, to PiS sprzedał na potrzeby 500+. Także ten budżet jest najprawdopodobniej dużo na minusie...

Sprzedali? :co:
Kiedy? Gdzie? Komu?

Z tego, co mi wiadomo, to właśnie dokupili.
Nie PIS. NBP.
Obrazek

Awatar użytkownika
timi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 288
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 171 razy

Postautor: timi » 28 mar 2020, 19:17

gregg pisze:
Madzia pisze:Nawet jedyne złoto jakie państwo miało w razie klęski, to PiS sprzedał na potrzeby 500+. Także ten budżet jest najprawdopodobniej dużo na minusie...

Sprzedali? :co:
Kiedy? Gdzie? Komu?

Z tego, co mi wiadomo, to właśnie dokupili.
Nie PIS. NBP.

Oj tam... @
Awatar użytkownika
Madzia
lubi czasem pożartować.
Uchodźca trawnikowy w czasie załatwiania karty stałego pobytu. ;)
wertjacek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 127
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 123 razy

Postautor: wertjacek » 28 mar 2020, 19:25

venom_666 pisze:
timi pisze:
venom_666 pisze:Nie myl utopijnej idei z czymś co było tylko dyktaturą proletariatu. To dość powszechne jakoś...

Najciekawsze jest przypisywanie dyktatury proletariatu lub utopijnej idei komunistycznej partii stricte prawicowej.
Nieśmiało przypomnę, że SLD jest w opozycji do PiS i razem z PO oraz KO jest zdecydowanie na lewo. :-D

Zauważ że mój wpis był odpowiedzią na konkretne zdanie JAcka a nie przypisywanie idei PiSowi, aczkolwiek powszechne rozdawnictwo i obiecanki większego jak najbardziej się w sovietyzm wpisuje.

Ten JAcka to do mnie? w internecie jest OK gdy poruszamy się i dyskutujemy w granicach tego co widzimy i czytamy, a ja odnosiłem się do terażniejszych partii, choć wiem co to utopia, komu przypisać i co ich dziedzictwo przyniosło światu.

Edit
Wykreśliłem ostatnie zdanie, zabrzmiało jakoś niemiło, dwuznacznie. :D

Edit.
Z tym złotem to zabawna sprawa, za rządów PO chcieli z rezerw USA odzyskać je, jankesi pokazali im figę. PiS z nie naszym Donaldem pogadał i za 2 lata jak dobrze pamiętam, ma wrócić do Polski, w transzach. Jedną z teorii spiskowych jest ta, że amerykanie już dawno przejedli deponowane przed wojną złoto różnych krajów. To dopiero będzie afera tysiąclecia, gdy okaże się to prawdą.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 19:33 przez wertjacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 733
Otrzymał podzięk.: 722 razy

Postautor: venom_666 » 28 mar 2020, 19:31

A zajrzyj dwie strony wstecz, to mojego wpisu i fragmentu do którego się odniosłem. Napisałem odnośnie konkretnego zdania o programie najbliższym potrzebom zwykłych ludzi. Czy nie mam racji że takim programem będzie ten zgodny z czystym, prawdziwym i utopijnym komunizmem opartym o Marksa?? Każdemu wg jego potrzeb... Darmowa opieka medyczna na właściwym poziomie. Każdemu środki na utrzymanie. Każdemu wszystko czego potrzebuje... Do tego wspólna praca dla dobra wszystkich w społeczeństwie.
Piękna utopia, ale trafiająca do własnie szarego człowieka.
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
SuwMar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1668
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podzięk.: 699 razy

Postautor: SuwMar » 28 mar 2020, 19:34

Ja to mam tylko jedno pytanie. Niech ktoś mi to rozjaśni. Dlaczego jest teraz takie parcie, żeby wybory odbyły się 10 maja? Mamy sytuację jako mamy, kuźwa przecież przełożenie tych wyborów, nie odbiera nikomu władzy. Są teraz chyba ważniejsze sprawy do ogarnięcia. Może zająć się zdrowiem obywateli i klękającą gospodarką.
Zasilanie: Disrupter 50W, Sigelei 90W, 5x Pico 75W, 3x Lucid 80W, Pico 25, Fuchai Duo-3
Parowniki: Kayfun v5 , Prime, Hussar Project X, 2x Dvarw v2 , 3x VXV Soulmate, Gata RTA, 2x DDP ONE
Obrazek
Obrazek
wertjacek
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: wertjacek » 28 mar 2020, 19:37

Zgoda @
Awatar użytkownika
venom_666
, ale jak zaczniemy wyrywać zdania z kontekstu, wyjdzie niezła jatka. PiS and love. :P

@
Awatar użytkownika
SuwMar

Bo chcą wygrać, proste. Niefajnie, ale taka jest dzisiejsza polityka.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 733
Otrzymał podzięk.: 722 razy

Postautor: venom_666 » 28 mar 2020, 19:38

SuwMar pisze:Ja to mam tylko jedno pytanie. Niech ktoś mi to rozjaśni. Dlaczego jest teraz takie parcie, żeby wybory odbyły się 10 maja? Mamy sytuację jako mamy, kuźwa przecież przełożenie tych wyborów, nie odbiera nikomu władzy. Są teraz chyba ważniejsze sprawy do ogarnięcia. Może zająć się zdrowiem obywateli i klękającą gospodarką.

Bo im dłużej to wszystko potrwa to więcej wqrwionych ludzi będzie. Więcej wyjdzie nieudolności, błedów, kłamstw i zwykłych przekrętów. To juz spowoduje spadek poparcia. Zauważ że w chwili obecnej tylko jeden prowadzi kampanię, chwaląc się przy tym pomysłami innych jako własnymi i wprowadzeniem rzeczy które inni proponowali dawno... Ot taka socjotechnika działająca na prostych ludzi. Ponadto duża część osób nie pójdzie z obawy o zdrowie i zycie własne i bliskich. Pójdzie w calości za to twardy elektorat.

Komunikat od Metall: Połączono posty.

wertjacek pisze:Zgoda @
Awatar użytkownika
venom_666
, ale jak zaczniemy wyrywać zdania z kontekstu, wyjdzie niezła jatka. PiS and love. :P

Ale zauważ że to się pieknie wpisuje we wszelkie 500+ emerytura+ urna+ mieszkanie+ i inne takie. Szczytne hasła w istocie będące rzucaniem ochłapów gawiedzi.
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
SuwMar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1668
Podziękował: 1014 razy
Otrzymał podzięk.: 699 razy

Postautor: SuwMar » 28 mar 2020, 19:46

wertjacek pisze:
Bo chcą wygrać, proste. Niefajnie, ale taka jest dzisiejsza polityka.

Hmmm...czyli władza ponad wszystko, kosztem zdrowia obywateli, kosztem umierającej gospodarki, pęd po władzę, a reszta głęboko w d...
To moje zdanie jest takie, że ja pie###le takich władców. Niefajne to stwierdzenie, ale jak prawdziwe.
Zasilanie: Disrupter 50W, Sigelei 90W, 5x Pico 75W, 3x Lucid 80W, Pico 25, Fuchai Duo-3
Parowniki: Kayfun v5 , Prime, Hussar Project X, 2x Dvarw v2 , 3x VXV Soulmate, Gata RTA, 2x DDP ONE
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gregg
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 60
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 50 razy

Postautor: gregg » 28 mar 2020, 19:48

Ja tu tylko coś zostawię. Odnośnie tego złota jeszcze. Bo po co forum, Salon, ma powielać jakieś niestworzone historie o utracie goldu. Jeszcze się niezorientowany, akurat w tym temacie, czytający wystraszy, że naprawdę złota już nie mamy. :boi:

Do 2018 mieliśmy prawie 103 tony złota. Byliśmy na 34. miejscu jako Bank Centralny na świecie, 15. w Europie.

Obecnie mamy 228,6 tony. BC - 22. miejsce na świecie, 11. w Europie.
Obrazek
wertjacek
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: wertjacek » 28 mar 2020, 19:50

venom_666 pisze:
wertjacek pisze:Zgoda @
Awatar użytkownika
venom_666

Ale zauważ że to się pieknie wpisuje we wszelkie 500+ emerytura+ urna+ mieszkanie+ i inne takie. Szczytne hasła w istocie będące rzucaniem ochłapów gawiedzi.

Schetyna miesiąc po ruszeniu 500+ rozdawał 1000+ i więcej. Wczoraj Budka w sejmie dawał po 2600 wszystkim pracującym, zero zusu i podatków na okres epidemii. KB zarządała zakupów inspiratorów i przebadania wszystkich Polaków, co od razu wyliczono, trwałoby prawie 800 lat.
OK, daj spokój, tak się będziemy licytować i do czego to doprowadzi, skłócimy się i po co.

Wróć do „OFF Topic”