To się już nie mieści w głowie

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
timi
Płeć: nieokreślona

To się już nie mieści w głowie

Postautor: timi » sob mar 28, 2020 4:38 pm

venom_666 pisze:Nie myl utopijnej idei z czymś co było tylko dyktaturą proletariatu. To dość powszechne jakoś...

Najciekawsze jest przypisywanie dyktatury proletariatu lub utopijnej idei komunistycznej partii stricte prawicowej.
Nieśmiało przypomnę, że SLD jest w opozycji do PiS i razem z PO oraz KO jest zdecydowanie na lewo. :-D
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

To się już nie mieści w głowie

Postautor: jaro1959 » sob mar 28, 2020 4:35 pm

A czy ktoś zna faktyczny bilans budżetu?
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

To się już nie mieści w głowie

Postautor: venom_666 » sob mar 28, 2020 4:32 pm

Nie myl utopijnej idei z czymś co było tylko dyktaturą proletariatu. To dość powszechne jakoś...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
timi
Płeć: nieokreślona

To się już nie mieści w głowie

Postautor: timi » sob mar 28, 2020 4:30 pm

venom_666 pisze:Najbliższy potrzebom zwykłych ludzi jest utopijny marksistowski komunizm...

Czyżbyś uważał, że przedsiębiorca lub rolnik gospodarujący na sporym areale, zwany przez komunistów kułakiem, nie jest zwykłym człowiekiem?
timi
Płeć: nieokreślona

To się już nie mieści w głowie

Postautor: timi » sob mar 28, 2020 4:28 pm

jaro1959 pisze:Rozdawać moje pieniądze komu popadnie, potrafi każdy.

To prawda. Jednak by móc rozdawać należy je mieć. Poprzednia ekipa nie miała na nic, ba topiła Polskę w długach. Na wszystkim były oszczędności, a rozdawnictwo majątku narodowego wypracowanego przez naszych ojców kwitło. A ci jakoś potrafili. Dziwne?
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

To się już nie mieści w głowie

Postautor: venom_666 » sob mar 28, 2020 4:24 pm

wertjacek pisze: I tak dla jasności, g***no mnie interesuje PiS, interesuje mnie program, który na dziś jest najbliższy potrzebom zwykłych ludzi

Najbliższy potrzebom zwykłych ludzi jest utopijny marksistowski komunizm...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

To się już nie mieści w głowie

Postautor: jaro1959 » sob mar 28, 2020 4:21 pm

Sorry, nigdy nie głosowałem na PO, ale twierdzenie, że obecny rząd jest przy zwykłych obywatelach mnie bawi. Rozdawać moje pieniądze komu popadnie, potrafi każdy.
timi
Płeć: nieokreślona

To się już nie mieści w głowie

Postautor: timi » sob mar 28, 2020 4:21 pm

wertjacek pisze: I tak dla jasności, g***no mnie interesuje PiS, interesuje mnie program, który na dziś jest najbliższy potrzebom zwykłych ludzi

Dokładnie tak, choć doświadczenie uczy, że w tym kraju najbezpieczniej jest koncentrować uwagę na własnych interesach, zjadać ośmiorniczki, nie wychylać się, a w razie problemów wzruszyć ramionami i stwierdzić "sorry, taki mamy klimat". Każde inne zachowanie zawsze powoduje lawinę hejtu.
i z tego co widzę po poczynaniach posłów PO, robi wszystko bym w kolejne wybory oddał znów głos na PiS.

Gdy widzę posła Nitrasa od razu przypomina mi się głęboka mądrość i wysublimowana kultura bycia posła Niesiołowskiego. W mojej ocenie poseł Schetyna idealnie pasuje na dyrektora w PGR, a poziom wiedzy oraz inteligencji opozycyjnej kandydatki na prezydenta RP jest idealny, bo z takim raczej nikomu nie uda się wygrać. Choć historia zna przypadek prezydenta Najaśniejszej, który na przyjęciu organizowanym przez J.W. Królową Wielkiej Brytanii mylił kieliszki oraz sztućce, a po którymś kieliszku zapragnął dubeltowo potraktować swoimi wargulcami. Dobrze, że w odpowiednim momencie zareagowała ochrona. Niestety, nasz prezydent pozostawił po sobie wspomnienie spotkania z dzikiem wychowanym w bieszczadzkiej norze. Tak to dokładnie ten, który miewał wyjątkowe "bule" w trakcie pisania. :facepalm:
Jednak on został prezydentem z przypadku, a nie wyboru Polaków.
Zachowania i wypowiedzi nowego szefa PO z zażenowaniem pominę. Podobnie jak wspomnianej wyżej pani Jachiry.

Mimo całej sympatii do niektórych członków opozycji i szacunku do wybranych postulatów politycznych oraz gospodarczych jej zachowania widziane jako całość dyskredytują ją do tego stopnia, że sami się ustawiają na pozycji ostatniej partii, na którą bym zagłosował.
wertjacek
Płeć: nieokreślona

To się już nie mieści w głowie

Postautor: wertjacek » sob mar 28, 2020 3:16 pm

jaro1959 pisze:Miałem napisać - "będzie nierządził", ale przypuszczam, że na tym Forum, zdecydowana większość jest wyposażona w mózg :-D .


Ja stoję po stronie tych bez mózgu kolego, co nie znaczy, że mam mocherek i Rydzyka w klapie. Większość osób w tym temacie psioczy na PiS, ale czy nie rozumie tego, że rząd się ma taki jaką ma się opozycję? W 2015 PiS załatwił zjadaczy ośmiorniczek sprawną polityką, przeciwną obecnie rządzącej partii. Znał a raczej zauważał realia życia i potrzeby obywateli i to bezlitośnie wykorzystał. Teraz pracuje nad tym co przedstawił w swoim programie wyborczym, który znaliście choćby w zarysie. Możecie go rozebrać na czynniki pierwsze, ośmieszyć, zdystansować się do niego, ale krytykować powinniście PO i resztę tekturowych posłów opozycji. Spuszczacie parę nie tam gdzie powinna być upuszczona. Rozliczajcie opozycję za to, że ma was gdzieś.
I tak dla jasności, g***no mnie interesuje PiS, interesuje mnie program, który na dziś jest najbliższy potrzebom zwykłych ludzi i z tego co widzę po poczynaniach posłów PO, robi wszystko bym w kolejne wybory oddał znów głos na PiS.
Awatar użytkownika
gregg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw sty 03, 2019 6:57 am
Lokalizacja: BIA
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 54 razy
Płeć: Mężczyzna

To się już nie mieści w głowie

Postautor: gregg » sob mar 28, 2020 2:44 pm

edarek pisze:To komentarz Klaudii Jachiry. Nie każdy musi za nią przepadać, ale pisze, jak jest.


Też ona:
Niefajnie krytykuje się swoich, ale czasem trzeba.

Od kilku dni słyszę, jak moje koleżanki i koledzy z ław poselskich narzekają, że prezydent jeździ po całej Polsce, odwiedza szpitale, przebiera się w mundury itd. Uważam, że jest to czysta hipokryzja z naszej strony. Po pierwsze dlatego, że gdyby siedział w Pałacu i nie wychodził, to byśmy mu zarzucali, że się schował, jest tchórzem i nic nie robi. Po drugie, absolutnie każdy na jego stanowisku wykorzystałby tę funkcję i robił dokładnie to samo. (…) Dobrze wiecie, że wytykanie mu tego jest czystym cynizmem.

Właśnie w tym trudnym czasie teraz pokażcie, jak ważny to jest urząd, że się nadajecie na bycie prawdziwym prezydentem. (…) Gdzie jesteście i co robicie? Dlaczego nagle zniknęliście? Myślę, że macie chwilowy kryzys, dlatego przygotowałam dla każdego z was kilka rad

Pani marszałek - ma pani w sobie tyle empatii, jest pani tak ciepłą osobą. (…) Proszę to wykorzystać - może trzeba ugotować obiad dla pracowników szpitala? Jest pani opiekunką pięknego czworonoga - może warto wyprowadzić inne psy z okolicy? Zamiast siedzieć przy zakurzonym biurku i mówić o solidarności, niech pani po prostu to zrobi! Zachęcam!


:-D
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 28 gości