InPost - nowa usługa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: Krasnal45 » pn cze 28, 2021 10:59 am

Najpierw wywindowali ceny do kurierskich poziomów, jak zaczęli tracić klientów, to wielce łaskawie promocje robią.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: InPost - nowa usługa

Postautor: Nikotynos » pn cze 28, 2021 10:50 am

Paczka InPost 15% taniej z kodem: LATO, od 1 lipca.
https://www.pepper.pl/promocje/paczka-i ... 2021-06-28
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: Nikotynos » wt mar 23, 2021 7:39 pm

Ja i tak wole dopłacić złotówkę niż się stresować o której będzie kurier pukał do drzwi, a bo to może jeszcze będę w pracy, a bo może wyjdę do sklepu itp.. :P Ale fakt, że zdzierstwo robią.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: Krasnal45 » wt mar 23, 2021 7:31 pm

Nikotynos pisze:Od 1 kwietnia powyżki plus nowa usługa Smile. :bor:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... smlz32.amp

I to na tyle drastyczna, że kompletnie traci swoją atrakcyjość, przynajmniej w moich oczach, w porównaniu z kurierami konkurencyjnych firm. A jeżeli jeszcze wziąć pod uwagę perypetie chociażby z procesami reklamacji, opisywane tu w innych wątkach, to ja go całkiem skreślam.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: Insane » wt mar 23, 2021 7:28 pm

Muszą kuć lockdown, póki gorący!

- Wprowadzamy zmiany w cennikach usług InPost Kurier oraz InPost Paczkomaty 24/7. Podyktowane są one szeregiem inwestycji, jakich dokonaliśmy w 2020 roku, takich jak intensywny rozwój sieci paczkomatowej czy otwarcie drugiej Sortowni Centralnej, a także zaistnieniem istotnych czynników zewnętrznych, które wygenerowały wymierny wzrost kosztów operacyjnych po naszej stronie. Czynniki te to m.in.: inflacja, rosnące ceny energii elektrycznej, wzrost płacy minimalnej czy pandemia COVID-19 – podano w komunikacie prasowym firmy InPost.

Absolutnie nie ma to związku, z tym że ludzie po prostu więcej zamawiają, do tego spora część sklepów stacjonarnych przerzuciła się na sprzedaż zdalną.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: Nikotynos » wt mar 23, 2021 7:20 pm

Od 1 kwietnia powyżki plus nowa usługa Smile. :bor:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... smlz32.amp
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: Nikotynos » śr lip 01, 2020 9:32 pm

Oj Halinka, Halinka :P, w regulaminie Inpostu jest jasno napisane: "Jeżeli widzisz gburowatego dresa, należy mu ustąpić pierwszeństwa", a Ty go jeszcze złościsz. Nie ładnie z Twojej strony. :lol:
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: edarek » śr lip 01, 2020 9:15 pm

Wczraj odbierając obiegówkę, miałem podobną sytuację, tylko ja otwierałem zdalnie, a gość gmerał na pulpicie. Otworzyłem, wyjąłem, kieruję się do auta i pada pytanie: czy na pewno zabrałem swoją paczkę? Chwilę trwało, zanim ostrość złapałem, bo ręce trochę przykrótkie, a literki małe :-D. Paczka była dla mnie.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

InPost - nowa usługa

Postautor: Halah » śr lip 01, 2020 8:59 pm

@
Awatar użytkownika
Nikotynos
to jest cenny post i warto o tym pisać. Przypomniałeś mi 2 moje nieprzyjemne sytuacje, które wynikały bezpośrednio z nowo wprowadzonej funkcji zdalnego otwierania skrytek. Za pierwszym razem miałam sytuację w zasadzie identyczną jak Ty, przy czym wyjaśnienie sprawy było dosyć trudne. A jak masz 232 osoby oczekujące na infolinii InPosta, to jest naprawdę słabo. :lol: A to ważna przesyłka była, dla gościa z Allegro, więc byłam przerażona. Koniec końców wszystko dobrze się skończyło, bo Pan okazał się miły i wyrozumiały, ale stracha miałam poważnego.
Ale druga sytuacja była... koszmarna i komiczna zarazem. No to tak, stoję sobie pod paczkomatem, podbijam do niego z kodem QR już na ekranie smartfona, przykładam do czytnika i otwiera się skrytka. Wtedy kątem oka widzę faceta, który coś tam grzebie w telefonie, po czym ten niemiły Pan praktycznie podbiega do mojej skrytki, wyciąga z niej moją paczuchę i odchodzi do samochodu. *Dialogi odtwarzane z pamięci* No to ja, najkulturalniej jak tylko potrafię mówię do niego: "Przepraszam, ale Pan chyba przez przypadek zabrał z paczkomatu moją przesyłkę...?" Na co on do mnie: "Co? Nie. Otwierałem skrytkę w aplikacji, otworzyła się i mam, więc nie wiem, o co Ci chodzi." Ja, trochę zaskoczona, że typ w ogóle mówi do mnie per "ty" ale nic, próbuję dalej na spokojnie i w miarę grzecznie: "No tak, ale jak Pan widział, ja też otwierałam skrytkę i chyba byłam pierwsza... ale wie Pan co? Najprościej będzie, jak spojrzymy na etykietę naklejoną na paczkę i tam jest odbiorca..." I tutaj słyszę: "Ale Ty mnie o kradzież oskarżasz?! Że ja Ci niby paczkę zabrałem?! Poza tym ja się spieszę." :szok1: Ja już nie dałam rady i parsknęłam śmiechem, co tamtego Pana tylko bardziej rozwścieczyło. Ale staram się to jakoś rozwiązać - parownik w paczce :P - i mówię: "Bardzo przepraszam, ale kurcze, najszybciej będzie po prostu spojrzeć na etykietę i po sprawie. A tak, może Pan pojedzie do domu z moją paczką i będziemy się później musieli szukać, albo nie będzie Pan w stanie odebrać swojej paczki... Nie lepiej po prostu się upewnić?" I tym go chyba przekonałam, bo odburknął: "No dobra, niech Pani patrzy, to moja paczka..." i tutaj... Zonk. :lol: Ja już widzę po jego minie, że jest tam mój adres e-mail i numer telefonu. :lol: Koleś chyba chciał robić dobrą minę do złej gry, ale zauważył, że ja zauważyłam i oddał mi tą paczkę ze słowami: "...Dobra, sorka" i po prostu sobie podszedł do paczkomatu... Ale chociaż "sorka" była, więc... :lol:

Tutaj słabo mi bardziej na tego Pana, ale to InPost umożliwia takie scenki rodzajowe. Plus, ja uważam, że skoro jest opcja pobrania kodu QR z aplikacji, to po co to zdalne otwieranie? Przecież z kodem QR nie trzeba dotykać paczkomatu żeby wybrać opcję "Odbierz paczkę" tylko wystarczy z marszu przyłożyć kod do czytnika... dla mnie to trochę taki chwyt korona-markietingowy i nic więcej... A później mamy takie kwiatki.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2854
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

InPost - nowa usługa

Postautor: Nikotynos » śr lip 01, 2020 7:56 pm

Takie małe ostrzeżenie dla tych co nadają paczki w paczkomacie. Trzeba być czujnym, bo jednak może się zdażyć wtopa przy większej liczbie osób. A sytuacja wygląda tak:
Poszedłem do paczkomatu nadać przesyłkę (było kilka osób), jedna otwierała skrzynki zdalnie. Zeskanowałem swoją, spojrzałem tylko na monitor z której strony otworzy się skrzynka, cyk pyk włożyłem i pa. Wszystko na szybko i z automatu. Otrzymałem potwierdzenie nadania, śledzenie przesyłki i jest cacy. Mija trzeci dzień, paczka nadal nie zabrana przez kuriera z paczkomatu. Okazało się że włożyłem paczkę do skrzynki której chwile wcześniej ktoś nie zamknął, a znajdowała się tuż obok tej do której miała wleźć moja paka. Tyle tylko że ta moja tylko pykła (jak patrzyłem się na monitor), nie uchyliła się, a obok była już otwarta. Na infolinii powiedzieli że przyjęli zgłoszenie i wkrótce ktoś przeszuka wszystkie boksy. A dziś do mnie dzwoni laska z osiedla że znalazła moją paczkę w swoim boksie.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: koles i 29 gości