Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
zmstr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 26, 2020 9:05 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: zmstr » pn cze 15, 2020 11:31 am

Zależy jeszcze jak się lubisz relaksować, czy to aktywny relaks poprzez długie widokowe spacery, czy leżenie plackiem z pięknym widokiem. :)
Dla mnie nr 1 jeśli chodzi o Polskę to Kotlina Kłodzka i jej okolice. Szczeliniec, Błędne Skały, Kolorowe Jeziorka (no to już trochę na zachód), do tego dla lubiących chodzić pod ziemią kompleks Riese czy Jaskinia Niedźwiedzia. Na deser miejscowość Międzygórze, gdzie czas się zatrzymał, brak tłumów, piękne stare, drewniane stuletnie wille, bruk, wodospad w wiosce - dla mnie klimat bajkowy.
Jako, że mieszkam niedaleko Gór Świętokrzyskich i mam je schodzone wzdłuż i wszerz, to nie robią na mnie wrażenia podobnie jak Opatów, Sandomierz, czy Kazimierz, ale w tym przypadku nie jestem obiektywny, bo częste odwiedziny spowodowały u mnie spowszednienie tych widoków.
Ktoś wspomniał o Murzasichlu i to też jest strzał w 10 w opozycji do zatłoczonych i komercyjnych okolic Zakopanego. Gdyby Słowacy nas wpuścili to Murzasichle są świetną bazą wypadową na objazd Tatr. Wjeżdżasz w Łysej Polanie, w Zdziarze możesz pospacerować nad drzewami, potem przez Vysoke Tatry do Strbskego Plesa, które jest kapitalnym miejscem jeśli chodzi o widoki. Potem fajnymi, widokowymi serpentynami jedziesz na Liptowsky Mikulas i znów zbaczasz na mniej uczęszczane drogi, by wylecieć w Chochołowie.
R
Były: Volish Ego 2, Smok Vape Pen 22, Smok Nord, Tesla Wye85W + Ehpro True/AugVape Intake RTA/Joyetech Cubis Pro
Jest: Lost Vape Ursa Nano, Thelema Solo 100W Box Mod + Geek Vape Z MTL Tank
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: Selene » sob cze 13, 2020 12:29 am

Bieszczady zawsze mnie kusiły widokami...

5U5yasG3vXSLmKai.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: edarek » sob cze 13, 2020 12:12 am

Madzia pisze:... Twoja osobista prywatna? >: Piękna... :girl_in_love:

Tak, osobista, prywatna ;). Mam ich dużo :).
A tak sobie myślę, że z mniejszych górek naszych są jeszcze Pieniny z Sokolicą i Trzema Koronami między innymi. Trasy mniej eksponowane, ale też mniej widokowe, choć same sztyty fajne. Miejscówka w Krościenku nad Dunajcem nazywa się... "Fafik". Prócz gór spływ Dunajcem i sporo zwiedzania. Ostatnio byłem w Bieszczadach - coś pięknego i polecam. Fajne, widokowo szlaki, ale niestety podejścia też leśne, jak w Pieninach. Sporo miejsc do zwiedzania na Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej. Fajne noclegi w Kalnicy - domki "BiesCzad", na lato "BiesCzader" lub w Wetlinie tego samego gościa - "Wetlinowo".
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: Selene » pt cze 12, 2020 11:58 pm

edarek pisze:(...)

To może jeszcze jakaś focia ;).

Obrazek


Twoja osobista prywatna? >: Piękna... :girl_in_love:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: edarek » pt cze 12, 2020 11:24 pm

Jeśli mowa o krajobrazach, to nie ma nic bardziej zapierającego oddech, niż góry, które uwielbiam, choć mieszkam nad Zalewem Szczecińskim. Otwarte przestrzenie, ekspozycja, piękne widoki właśnie, ale pokora i szacunek do gór przede wszystkim. Jeśli nie masz problemów z lękiem wysokości, lubisz się styrać, to ja polecam nasze Tatry. Niestety, teraz bardzo oblegane, bo internet robi swoje i coraz więcej "kozaków" jest. Zawsze można zacząć od łatwiejszych szlaków i dolinek, jak ktoś nie ma doświadczenia lub "zastał" się trochę ;) lub ma problemy z ekspozycją właśnie. Dużo przyjemniej jest na Słowacji (mniej ludzi), np. w Strbskim Plesie, albo bliżej w Bilikowej Chacie niedaleko Starego Smokowca (rezerwacje trzeba robić duuużo wcześniej), ale wiadomo, jaka jest sytuacja i kiedy Słowacy zaczną nas do siebie wpuszczać? Miejscówkę fajną u nas z dogodnym dojazdem do szlaków, jak i na Krópówki :P mam w Pardałówce - Willa Swoboda. Fajne miejsce na uboczu, ale w sumie wszędzie blisko. Super widoki z balkonu od Tatr Bielskich po Giewont. Dobre żarełko, a na gorszą pogodę sala kinowa, sauna, bilard. Drugie miejsce, to Murzasichle i Pokoje Gościnne Weronika, ale tutaj już w zasadzie musowo trzeba autem się poruszać. Bez posiłków, ale z basenem ;).

To może jeszcze jakaś focia ;).

Obrazek
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: Krasnal45 » pt cze 12, 2020 6:23 pm

Ja nie byłbym sobą, gdybym nie polecił Mrągowa.
Przepiękna spokojna mieścina na Mazurach, nieco z boku Szlaku Wielkich Jezior. Kwatery do wynajęcia, przepiękne jezioro rynnowe Czos. Muszla koncertowa, Mrongoville - miasteczko rodem z westernów z mnóstwem atrakcji dla młodych i starych, fantastyczne przytulne i nastrojowe kafejki. W okolicach Mrągowa kilka przepięknych, malowniczych miasteczek w których odnosi się wrażenie, że życie płynie tam w zwolnionym tempie.
Niedaleko Mrągowa miejscowość Święta Lipka z przepięknym sanktuarium Ojców Jezuitów w którym znajdują się niesamowite organy z mnóstwem ruchomych figur. Codziennie można obejrzeć pokaz wraz z krótkim koncertem podczas którego dosłownie ciarki chodzą po plecach. Z całego serca polecam. Ja w Mazurach od wielu wielu już lat jestem zakochany.
Obrazek
Obrazek

Tego wysłuchać na żywo w Świętej Lipce, to wrażenie pozostaje w pamięci do końca życia.


__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: iron64 » pt cze 12, 2020 5:12 pm

Nie wiem dokładnie skąd jesteś, ale polecam https://maleniec.pl/
Meleniec jako miejsce noclegu i fajna zabytkowa huta, oraz miejsce na grilla. Właściciel obiektu wyjątkowo rozgadany młody człowiek oprowadzi i opowie o wszystkim, serio fajne miejsce na nocleg i grilla z ryb samemu złowionych. Polecam. Maleniec to równiez bardzo urokliwe miejsce, znajdziesz tam rezerwat przyrody, ale taki na wysokim poziomie. Podobny widziałem tylko w Yellowstone lata temu, gdy jeszcze żona nie chorowała i było nas stać na wyjazd, oczywiście niedźwiedzi nie znajdziesz tu, ale miejsce oceniam na 11 w skali do 10. Jeden nocleg w Maleńcu, a drugi w Wąchocku, no tego przegapić nie można. Wiadomo. Później Muzeum Cystersów i unikalna w sumie zabudowa. I Sieradowicki Park Krajobrazowy. Drobny wypoczynek w Starachowicach i jak masz fart to, a sama zobaczysz co. A później Sandomierz. Znana miejscowość, warto zobaczyć, ale to tak na 1 dzień max. Opatów i podobne atrakcje 1 dzień max. A stamtąd bardzo blisko do Lwowa. Lwów jeśli nie byłaś to żałuj, żałuj i żałuj, tu zaplanuj minimum 2 noclegi. Można zmienić też trasę do Lwowa na trasę przez Rzeszów, łańcut, Przemyśl, Sanok.
To są fajne miejsca i ciekawa wycieczka na jakieś 10 dni. Nie wiem co z Lwowem będzie w tym roku, ale ewentualnie można go odpuścić. Fanom starego punka mogę polecić jeszcze KSU. Wiadomo gdzie. ;)
Sorry, za ewentualne literówki, słabo dziś widzę, bo opijam robaka (moralniaka/rozgoryczenie/nie wiem jak to nazwać) i nie poprawiam błędów, gdyż ich nie widzę.
Obrazek
Adamczaq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: pt lis 22, 2019 9:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: Adamczaq » pt cze 12, 2020 4:18 pm

Jeśli komuś po drodze do mazowieckiego to polecam zamek w Oporowie.Byłem na jesieni, cisza i błogi spokój.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matadrox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 21, 2017 8:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 55 razy
Płeć: Mężczyzna

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: Matadrox » pt cze 12, 2020 4:15 pm

Od siebie jak i mej małżonki i naszych dzieci, moge polecić Jarosławiec. A dokładniej nocleg na ul. Dorszowa. https://www.jaroslawiec-tomasz.pl/ Tanio, a przede wszystkim, "swój chłop". Okolica? Wydmy, latarnie morskie, blisko ośrodek wypoczynkowy z aqua parkiem (nie trzeba być gościem, by skorzystać). Na pewno bardziej się okolica rozwinęła bo dwa lata tam nas już nie było, ale w tym roku, zaś sie wybierzemy. Można śmiało oświadczyć, że z polecenia Marka i Ani z Gd. Nie byliśmy jakoś specjalnie zżyci z panem Tomaszem, ale zapadliśmy mu w pamięć, na pewno :D Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Ciekawe polskie miejscówki... Czyli gdzie wyruszyć?

Postautor: Halah » pt cze 12, 2020 4:15 pm

A ja nie mogę nie napisać o Łysej Górze. Wszyscy słyszeliśmy o Łysej Górze w kontekście czarownic, choć w zasadzie chodziło tutaj o kult Słowian... jako miłośniczka wszelkiego rodzaju legend o tak zwanym czarostwie, byłam na Łysej Górze. Jest to naprawdę piękne miejsce, rzeczywiście odczuwa się tam coś... niecodziennego, dosyć nawet bym powiedziała niesamowitego... Szczyt nie jest wysoki, bo ma niecałe 600 m n.p.m. i nietrudno się na niego wdrapać. Łysa Góra leży, jak wiemy, w paśmie Gór Świętokrzyskich... Szczyt ze skalnym rumowiskiem, nazywanym też gołoborzem, jest naprawdę niesamowity. Cała droga jest przyjemna i dosyć widowiskowa jeśli chodzi o naturę. :) Byłam tam ładnych pare lat temu, ale na pewno odwiedzę to miejsce jeszcze nie raz.
Gdyby ktoś miał ochotę dowiedzieć się więcej na temat tego miejsca, to zapraszam do lektury poniższych tekstów.

Jeśli chodzi o kwestię Słowian i czarownic, to tutaj jest ciekawy artykuł w tym temacie, choć niekoniecznie jest to tekst najwyższych lotów...
https://www.slawoslaw.pl/lysa-gora-miej ... czarownic/

Tutaj krótszy artykuł i na końcu jest filmik z krypt na Łysej Górze, można sobie rzucić okiem.
https://www.odkrywamyzakryte.com/lysa-gora/

Z kolei tutaj tekst z przymrużeniem oka, trochę trąci teoriami spiskowymi, ale teza ciekawa, a zadane w nim pytania nie są totalnie bezsensowne.
https://akariaryaca.com/2018/05/17/lysa ... setow-676/

Na koniec kilka zdjęć. Są to zdjęcia z Internetu, nie mojego autorstwa. Swoich nie tylko nie umiem w tej chwili znaleźć, ale też niekoniecznie chciałabym prezentować, gdyż noszą znamiona prywatne. ;)
Obrazek

Tutaj widać część gołoborza.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości