Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Prawie każde urządzenie jest teraz "smart", więc nawet Salon musi mieć swoje "Smart Subforum". Salon oczywiście nie jest tak smart jak smartakordeon, ale się rzadziej psuje.
Regulamin forum
Reguły, zasady, przywileje i obowiązki jak w pozostałych miejscówkach Salonu. Moderatorzy też ci sami, choć nie wykluczamy niespodzianek. Przyzwoitość jest cenna, a kreatywność pożądana.
Awatar użytkownika
HeliosM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 29, 2022 12:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: HeliosM » czw maja 26, 2022 5:12 am

Za to samo co masz w tej RK84, tylko w mi pasującej bardziej wersji 60%, również na brązowych Gateronach dałem około 150 zł. Mowa o Kemove Shadowfox. Po tych wymaganiach i budżecie w życiu bym się nie spodziewał, że wybierzesz coś od RK.

K45
Awatar użytkownika
Nunchako23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 27, 2021 8:59 pm
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: Nunchako23 » śr maja 25, 2022 6:59 pm

@
Awatar użytkownika
Slava
, ponoć fajną klawiaturką z hotswapem i TKL jest DarkProject KD87A. Na studencką kieszeń.

eD
Sprzęt :
- Boxy : Vandy Vape Gaur-21
- Atomizery : Profile RTA
Obecnie użyszkodnik Oxva Xlime Pro.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: Sobear » śr maja 25, 2022 6:06 pm

Mały update. Prosto z Kitajskiego Kraja przyszli keycapy (czas dostawy 1,5 tygodnia więc szacunek).
Obrazek
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: Sobear » pn maja 09, 2022 10:02 am

Jest jeszcze RK89 i RK96, ale nie wiem jak z ich dostępnością. Full size też mają, ale nie ma hot swapa i ma tragiczne recenzje.
Też ze sobą długo walczyłem czy przejść na coś mniejszego czy zostać przy fullu. Teraz nie wyobrażam sobie powrotu do pełnej, bo a) wygodne to, b) oszczędność miejsca na biurku robi robotę.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Slava
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 9:52 pm
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 54 razy
Płeć: Kobieta

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: Slava » pn maja 09, 2022 9:53 am

W sumie dzięki, że podzieliłeś się informacją o zakupie. Już druga klawiatura od HyperX mi pada, a nie chce mi się znowu przechodzić przez procesy gwarancyjne i czekać na zamiennik z Niemiec. Niedawno również szukałam czegoś z HotSwapem, ale niekoniecznie mogłam znaleźć coś porządnego na biedną, studencką kieszeń. Szkoda tylko, że nie jest pełnowymiarowa, ale może najwyższa pora dorosnąć do mniejszego "kloca" na biurku. Cenowo wypada bardziej niż fajnie, a o problemach z niedziałającym switchem na spacji/wsad/ctrl będę mogła w końcu zapomnieć.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: Sobear » pn maja 09, 2022 9:41 am

Pogrzebałem w necie, popytałem i dokonałem zakupu w związku z czym postanowiłem podzielić się swoją opinią tutaj, bo może ktoś kiedyś będzie szukał podobnego sprzętu.
Wybór padł na RK84 (Royal Kludge) i może nie spełnia moich wszyskich wymagań (LEDy północne, ale z tego co czytałem to nie ma problemu z nakładkami jak w niektórych klawiaturach), ale trafiłem w dziesiątkę.
Obrazek
Najważniejsze cechy:
- dostępne 6 rodzajów tych klawiatur - 3 czarne, 3 białe plus do wyboru switche red, blue, brown,
- możliwość połączenia kablem USB C, po Bluetooth i przez dołączony dongel 2.4 Ghz,
- 5 pin hot swap, czyli możemy zamontować praktycznie wszystkie switche,
- podświetlenie RGB (które, Bohu dzięki, można wyłączyć),
- wbudowana bateria 1850 mAh,
- możliwość zapisania do 3 makr w pamięci klawiatury,
- wbudowany hub na 2 złącza USB.

Jak to wszystko działa? Wyśmienicie. Połączenie BT to dla mnie objawienie, bo możemy klawiaturę podłączyć do 3 urządzeń i przełączać się między nimi kombinacją klawiszy Fn+Q/W/E. Działa to świetnie i jest idealne do przełączania się między desktopem, a laptopem do pracy.
Na początku trochę obawiałem się przełączników ponieważ jest to własna produkcja RK, ale po używaniu ich przez kilka dni mogę z czystym sumieniem je polecić - poziom Gateronów (tak, tak, wiem, sporo osób ich nie znosi, ale mi pasują - szczególnie browny).

Przez te kilka dni testowania nie zauważyłem żadnych problemów, a wręcz przeciwnie, bo co chwilę odkrywam coś nowego, co mi się podoba.

A teraz najlepsze, wszystko to dostajemy w cenie ~350 PLN.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: Sobear » pn maja 02, 2022 7:02 pm

Zależy jak kto customy rozumie, bo Krux ze zmienionymi switchami i capami customem nie jest. Sprawdź sobie jakie cuda ludzie tutaj wrzucają: https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
HeliosM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 29, 2022 12:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: HeliosM » pn maja 02, 2022 6:42 pm

Akurat się nie zgodzę. Tam głównie customy wrzucają. Lepszy trop w każdym razie niż tutaj pytać.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: Sobear » ndz maja 01, 2022 8:25 pm

Keychron K8, coś od Akko też było więc bezprzewodowe TKLe są. A ta grupa to raczysko dla gimbazy w kółko polecająca Kruxy, ale idea niegłupia. Sprawdzę anglojęzyczne grupy.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
HeliosM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 29, 2022 12:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc z wyborem klawiatury mechanicznej potrzebna

Postautor: HeliosM » ndz maja 01, 2022 8:07 pm

Custom ci pozostaje.

Jeżeli chcesz mieć Bluetooth i mechanika, to tylko 60-65%. TKLa nigdy nie widziałem na BT/WiFi.

Nie siedzę w tym na tyle, żeby zarzucić konkretami, ale polecę grupę facebookową - jak będzie w klawiaturach, a nawet bardziej jej discorda. Tam znajdziesz odpowiedź.

Wróć do „Smart Salon”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości