Premiera Windows 11 w Warszawie

Prawie każde urządzenie jest teraz "smart", więc nawet Salon musi mieć swoje "Smart Subforum". Salon oczywiście nie jest tak smart jak smartakordeon, ale się rzadziej psuje.
Regulamin forum
Reguły, zasady, przywileje i obowiązki jak w pozostałych miejscówkach Salonu. Moderatorzy też ci sami, choć nie wykluczamy niespodzianek. Przyzwoitość jest cenna, a kreatywność pożądana.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: Krytyk » śr kwie 20, 2022 11:49 am

@
Awatar użytkownika
ErNOL
myślę, że to jedynie informacje podawane przez sukuby pracujące w Redmond nęcące nas na skosztowanie Windowsa 11, w zamian za złudne obietnice coraz lepszych doświadczeń, ale miejmy nadzieję, że masz rację i to poprawią. :lol1:
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: ErNOL » śr kwie 20, 2022 11:22 am

Grupowanie ma wrócić ponoć w kolejnej aktualizacji (nie wiadomo której).
Skrócone menu też się ponoć rozwijać "z automatu" (nie wiadomo kiedy).
@
Awatar użytkownika
Krytyk
- daj mu szansę. Przecież oni wiedzą lepiej, jak pracujesz i z czego aktualnie musisz skorzystać...

PS.
Ja na razie czekam z aktualizacją. Szata graficzna nawet mi się podoba. O reszcie "problemów" czytałem w necie... ;)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: Krytyk » śr kwie 20, 2022 11:15 am

Przypomniało mi się, że miałem wylać wiadro pomyj na nowe dziecko kurtyzany i szatana.

Ten, kto wpadł na pomysł, żeby usunąć opcję wyłączenia grupowania ikon powinien mieć specjalne miejsce w piekle. Pracuję często na otwartych równolegle plikach w tych samych aplikacjach (po 5 - 6 plików) i czasami mam ochotę wyrzucić sprzęt przez okno. Oczywiście można to ominąć instalując płatny program. :facepalm:

Dodatkowe brawa za skrócone menu kontekstowe. Dzięki niemu 100% związanych z nim czynności muszę zacząć od kliknięcia "pokaż więcej opcji". Tym razem da się znaleźć darmowy program to naprawiający. Hurra! :facepalm:

Obrazek

Zaznaczam, że mówię o pracy na komputerze. Wydaje się, że to "pierdoły", ale nawigacja stała się przez to mniej intuicyjna i potrafi wybić mnie z rytmu.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: venom_666 » czw lis 04, 2021 12:23 pm

Nautilus pisze:Zgadza się, że sporo oprogramowania, również specjalistycznego, nie pojawia się w wersjach dla systemów GNU/Linux. Z drugiej strony część z nich można skutecznie pod Linuksem uruchomić. Warto przy tym pamiętać, że programy dla GNU/Linux nie muszą być z otwartym źródłem, mogą opierać się na typowych licencjach komercyjnych. Niechęć firm programistycznych do wydawania wersji dla Linuksa wynika przeważnie z dużego uzależnienia kodu od specyfiki i bibliotek systemu, lub rachunku ekonomicznego (niewielka ilość potencjalnych klientów). Używam również systemów Windows, ale coraz mniej chętnie. Mam taki komfort, że na potrzeby użytku domowego wystarcza mi oprogramowanie, które działa pod GNU/Linux.

Podsumowując. Nie biegam z pochodnią i widłami za użytkownikami Windows. Chętnie wyskoczę na lafiryndy. ;)

Tak dla potomnych i wojowników, przeciwników i innych fanbojów...
Cały CERN stoi na RedHat Linuxie... i znienawidzonym przez zwykłych userów sprzęcie HP...
Wg internetowych opinii i wojenek, to już dawno wszystko powinno pier...ć i wywalić nas w kosmos... :wino:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: jirajamgo » śr lis 03, 2021 9:11 pm

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu Możesz robić aktualizację, poza wyglądem, to niewiele się zmieniło. Taka 10 bez kafelków.

eD
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: Krytyk » śr lis 03, 2021 9:08 pm

Dzisiaj po włączeniu komputera poczułem zapach siarki w pokoju. Okazuje się, że otrzymałem powiadomienie od Pana Lucyfera z Microsoft, że mogę wykonać aktualizację mojego aktualnego pomiotu Szatana (Windows 10) i przejść na Windows 11. Czy przeciętny zjadacz cebuli już powinien wdepnąć w to bagno, czy jeszcze lepiej się wstrzymać?
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: Nautilus » czw paź 07, 2021 10:34 am

Robson pisze:Każdy system ma swoje wady i zalety a wojenki i udowadnianie na siłę, że mój czy Twój system jest lepszy, bo coś tam coś tam to - dla mnie już trochę dziecinada. ;)
Lubisz Linuxa - Twoja sprawa, ja lubię Windows. Czy to znaczy, że nie możemy razem wyskoczyć na lafiryndy, skuć się tanią łychą i zarzygać jakiejś złotówie taksówki? :lol:
:beer3:


Pomysł niezły, choć unikam wymiotowania w taksówkach. Nie zamierzam też prowadzić wojenek systemowych, chyba że zaczniemy dyskutować o wyższości Amigi nad Atari. :angel:

Zgadza się, że sporo oprogramowania, również specjalistycznego, nie pojawia się w wersjach dla systemów GNU/Linux. Z drugiej strony część z nich można skutecznie pod Linuksem uruchomić. Warto przy tym pamiętać, że programy dla GNU/Linux nie muszą być z otwartym źródłem, mogą opierać się na typowych licencjach komercyjnych. Niechęć firm programistycznych do wydawania wersji dla Linuksa wynika przeważnie z dużego uzależnienia kodu od specyfiki i bibliotek systemu, lub rachunku ekonomicznego (niewielka ilość potencjalnych klientów). Używam również systemów Windows, ale coraz mniej chętnie. Mam taki komfort, że na potrzeby użytku domowego wystarcza mi oprogramowanie, które działa pod GNU/Linux.

Podsumowując. Nie biegam z pochodnią i widłami za użytkownikami Windows. Chętnie wyskoczę na lafiryndy. ;)
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: Tommy Black » czw paź 07, 2021 6:43 am

Robson pisze: Czy to znaczy, że nie możemy razem wyskoczyć na lafiryndy, skuć się tanią łychą i zarzygać jakiejś złotówie taksówki?


Jestem jak najbardziej za, z tym, że z tym rzyganiem bym się wstrzymał...przynajmniej do czasu najbliższej transmisji sejmowej...
A ja sądziłem że dawne wojny linuksiarzy i windziarzy już dawno za nami a tu niespodzianka, a za rogiem pewnie czają się zwolennicy macOS Big Surów czy może nawet Catalin czy Mojave...Wszystko OK, tylko to nie to forum a szkoda...kiedyś wygrywałem takie wojny, bo nie byłem ortodoksem i znałem wszystkie te OSy. :P I tak mi ta znajomość została do dziś, że Salon Rozchmurzonych pisuję na Windowsach a muzykę komponuję na Catalinach. A Debian obsługuje mi całą moją prywatną sieć.
No to na wojenne zapędy rzućmy zasłonę dymną w postaci żartu...


Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: Robson » czw paź 07, 2021 1:33 am

@
Awatar użytkownika
Nautilus
bez urazy ale jakieś farmazony tu wypisujesz.
Kupiłem W7 Pro bodajże w 2010 - jak do tej pory wszystkie aktualizacje do nowszych wersji są darmowe, jak widać włącznie z W11.
Nikomu nie musisz udostępniać żadnej zawartości.
Co do oprogramowania biznesowego jak i domowego - niestety a może i stety - jest wiele programów, których wersje nie powstały nigdy na Linuxa itp. Wiele programów do obsługi księgowości, i to ścisłej księgowości, wiele aplikacji bankowych - prosty przykład - pracowałem w kantorze, przy kontroli z NBP sprawdzają czy masz program do obsługi z ich białej listy, opatrzony odpowiednimi certyfikatami - to nie może być jakiś opensource tworzony przez "społeczność" lub Janusza o ksywie "x~AnonyMouS~x", który umożliwi Ci np. edycję raportów lub innych danych, a co za tym idzie - wypranie czasem sporej sumy pieniążków itd, itp.
Owszem, są i rozwiązania biznesowe dla Linuxa ale wiele zależy od danej branży i zapotrzebowania na oprogramowanie. Jeden będzie wycinał kaczuszki na ploterze i zadowoli się Pi Zero, inny będzie produkował muzykę i bez Maca za kilkadziesiąt tysięcy za konsoletą nie usiądzie. ;)
O, przypomniało mi się, jak już jesteśmy na forum "e-fajkowym" - nie wiem czy prócz Evolv jakaś inna firma wypuściła oprogramowanie pod Linuxa... ;)
Każdy system ma swoje wady i zalety a wojenki i udowadnianie na siłę, że mój czy Twój system jest lepszy, bo coś tam coś tam to - dla mnie już trochę dziecinada. ;)
Lubisz Linuxa - Twoja sprawa, ja lubię Windows. Czy to znaczy, że nie możemy razem wyskoczyć na lafiryndy, skuć się tanią łychą i zarzygać jakiejś złotówie taksówki? :lol:
:beer3:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Premiera Windows 11 w Warszawie

Postautor: Nautilus » śr paź 06, 2021 9:50 pm

I ciągle płacąc za system trzeba się zgodzić na udostępnienie producentowi dostępu do całej zawartości dysku? Bo jeśli tak, to jakoś mi się nie widzi. Z zasady miewam na w komputerze dokumenty, rodzinne fotografie, ogólnie dane prywatne. A Wy nie, że wciąż na Windows jedziecie? Same gierki, seriale i przepisy kulinarne macie na w komputerach?

eD
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.

Wróć do „Smart Salon”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość