Co zrobić ze starym smartfonem?

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 17
Otrzymał podzięk.: 16 razy

Re: Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: KaroloBC » 25 mar 2021, 23:05

DooshPastesh pisze:Trim nie jest niczym innowacyjnym w pamięci flash. Po prostu zrzuca nieużywane sektory/bajty czy jak tam sobie nazwiemy nieaktywne rzeczy. Dopóki urządzenie nie jest wyłączone, sporo rzeczy z szyfrowanego kontenera siedzi sobie swawolnie i bez zabezpieczeń w ramie. Warto wyłączyć urządzenie przed spodziewaną kontrolą służb wywiadowczych. :)
Tak, z tym że spora część siedzi w RAMie się zgodzę. Tylko przyszły nabywca i tak nic z tego ramu nie odzyska ;) była kiedyś taka akcja że zamrażając kość pamięci dane z niej uwalniały się wolniej i można było je odczytać kilka sekund po wyłączeniu. Ciekawe czy przy obecnych smartfonach też by to przeszło.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
eSCe
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 664
Otrzymał podzięk.: 279 razy

Postautor: eSCe » 25 mar 2021, 23:20

DooshPastesh pisze:Warto wyłączyć urządzenie przed spodziewaną kontrolą służb wywiadowczych. :)

Aplikacja mierząca przyspieszenie, jak ktoś wyrwie ci telefon z ręki to albo automatyczna blokada albo wyłączenie czy reset. :D
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 518
Otrzymał podzięk.: 392 razy

Postautor: PrzemekM » 25 mar 2021, 23:27

eSCe pisze:
DooshPastesh pisze:Warto wyłączyć urządzenie przed spodziewaną kontrolą służb wywiadowczych. :)

Aplikacja mierząca przyspieszenie, jak ktoś wyrwie ci telefon z ręki to albo automatyczna blokada albo wyłączenie czy reset. :D

.
To zaczyna wyglądać na forum płaskoziemców ściganych przez kuloziemców. :friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
eSCe
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 664
Otrzymał podzięk.: 279 razy

Postautor: eSCe » 26 mar 2021, 07:17

PrzemekM pisze:To zaczyna wyglądać na forum płaskoziemców ściganych przez kuloziemców. :friends:

Gdzieś czytałem, że jednak żyjemy wewnątrz ziemi.

Tapnięte z Mi Note 10 Pro
Joey
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: Joey » 08 kwie 2021, 13:01

Ja czytałam, że płaskoziemcy zrobili zrzutkę na necie na drona, żeby udowodnić, że ziemia jest płaska... zebrali ponoć już 500 z...:)
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 2624
Podziękował: 1194 razy
Otrzymał podzięk.: 880 razy

Postautor: Robson » 05 maja 2021, 13:55

Krasnal45 pisze:@Robson
Ze smartfona zrobiłeś mikroskop?

Obrazek

"Przecytowałem" ;) posta tutaj z uwagi na to by nie śmiecić w temacie o chmurzeniu. ;)
Tak Krasnalku. ;) Kupiłem taki program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ozyMagPlus
Oczywiście można używać wersji bezpłatnej, która chyba prócz dodanych reklam nie różni się funkcjonalnością, ale dla mnie reklamy były lekko wkur!@#$#@!, bo czasem wpierdaczały się gdy byłem ciężko skupiony na podglądzie. :lol:
Dodatkowo dokupiłem sobie takiego tripoda za 5 PLN - bardzo ułatwia przeglądanie. Na styk wchodzi w niego mój stary Galaxy S8+.

Obrazek

Reasumując - nie jest to sprzęt laboratoryjny ale w zupełności do moich wymagań wystarcza. :D
Obrazek
Mody: Mirage DNA75C / Odin DNA250C / GRUS ArcticFox / Hcigar Aurora / Ehpro Mod 101 Pro
Instrumenty dęte: Aromamizer Plus V2 + Supreme V3 / Mesh PRO RDA / DOOM X / Siren 2
forhil92
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Postautor: forhil92 » 11 maja 2021, 07:37

Ja przez pewien czas starego telefonu używałem, jako kamery w aucie :P, jak nie miałem videorejestratora. Więc jak coś, to polecam.

eD
Awatar użytkownika
Insane
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 639
Otrzymał podzięk.: 249 razy

Postautor: Insane » 15 maja 2021, 14:58

Stary nieużywany smartfon idealnie sprawdzi się jako mobilna konsola do gier. Wystarczy dokupić odpowiedni kontroler, aktualnie do wyboru jest mnóstwo urządzeń w tym segmencie. Można również dokupić adapter OTG i podpiąć własny zakurzony gamepad na kablu USB, chociaż w tym przypadku wypadałoby zaopatrzyć się w dedykowany klips, aby odpowiednio przymocować nasz telefon do kontrolera.

Dzięki ogromnemu zapleczu sklepu Play, bez najmniejszego problemu odszukamy emulatory starszych konsol. Po odpowiednim przygotowaniu nasz smartfon zamieni się w prawdziwą maszynkę do gier, na której w spokoju ogramy starsze, jak i nowsze tytuły.

Obrazek
Samsung Galaxy A21s + Gamepad iPega PG-9087s
Awatar użytkownika
Mareckimt
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 439
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podzięk.: 225 razy

Postautor: Mareckimt » 27 maja 2021, 16:03

Szukałem swego czasu radia internetowego. Tańsze badziewne, droższe dobre, ale dać tysiaka lub więcej?
Wziąłem więc stary telefon Samsunga, kupiłem głośnik z bluetooth, wgrałem apkę radio internetowe Replaio (polska apka) i szafa gra! :D

Apka: https://play.google.com/store/apps/deta ... laio&hl=pl
Głośnik: https://pl.aliexpress.com/item/4001045165576.html

Nie chciałem tuby, głośnik ma stać lub wisieć pod szafką w kuchni, więc kanciak lepszy.
Dźwięk idealny, dane z WiFi, stacji multum, można wybierać gatunki muzyki i coś tam jeszcze. Polecam.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :D
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 6832
Podziękował: 2682 razy
Otrzymał podzięk.: 3593 razy

Postautor: Tomba » 27 maja 2021, 22:04

@
Awatar użytkownika
Mareckimt
- byłem pierwszy z tym pomysłem. Zobacz moje głośniki na poprzedniej stronie. :lol:

Wróć do „Smartphony”