Zakup smartfonu Motorola

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakup smartfonu Motorola

Postautor: iron64 » pt sie 05, 2022 5:57 am

A soft z aparatu można zastąpić innym, szybszym z lepszymi czasami reakcji. Niemniej aparat w telefonie to tylko aparat w telefonie i podlega on w głównej mierze obróbce softwarowej. Stąd na różnych softwarach można poprawić lub zepsuć aparat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakup smartfonu Motorola

Postautor: Cinmar » czw sie 04, 2022 6:54 pm

Co prawda nie o modelu, ale o Motoralach jako takich, bo Motorolę miałem ostatnio.
Odnośnie aparatu, nie wiem dlaczego inni użytkownicy narzekali, ja główny powód miałem jeden - czas. Wszystkie (nie wiem jak w półce 2k+) Motki mają bardzo cienki soft aparatu. Generalnie zdjęcia robią poprawne (do codziennego użytku jest OK), ale... aparat odpala się tydzień, a po kliknięciu migawki zdjęcie obrabia się kolejne dwa tygodnie, zanim dostaniesz gotowy plik. Przy słabym oświetleniu czas śmiało mnożysz razy dwa, a efekt jest już kiepski. Ja potrzebuję czasami na szybko uchwycić pierwsze chwile pierworodnej, więc to był dla mnie czynnik numer jeden pchający do natychmiastowej zmiany. Jeśli zdjęcia są dla Ciebie ważne - możesz odpuścić.

Na obudowach oszczędza wielu producentów, ale kto teraz nie kupuje żadnego etui? Jaka jest różnica, czy porysuje się szybko, czy nie, skoro i tak nie będzie tego widać? Chyba, że odbudowy lubią pękać, to całkiem inna bajka. Mi się nie zdarzyło - nie wypowiem się. Dodam, że warto kupić etui marki Spigen. Model Rugged Armor mam bodajże na czwartym telefonie z rzędu i nigdy się nie zawiodłem. Tylko nie wiem czy dostaniesz, bo ten producent chyba nie lubi Motoroli.

Na wyświetlacz nie będziesz narzekał, jeśli nie jesteś kinomaniakiem. Czerń jest zdecydowanie zbyt szara, ale jeśli nie będziesz obsługiwał czegoś Netflixo-podobnego, to dobrze jest. Ja narzekam, bo lubię horrory.

Coś o czym nie wspomniałeś, a wspomnieć warto: ładowanie. Turbo Power nie jest ani Turbo, ani Power. Ale jeśli pamiętasz o regularnym ładowaniu, dostajesz w zamian bardzo przyzwoity czas pracy na baterii. Wynika to częściowo z...

... systemu. Motki mają praktycznie czystego Androida, bez nakładek, bez udziwnień, bez spowalniaczy i pierdół drenujących baterię. Tu nie dość, że nie ma do czego się przyczepić, to jest za co pochwalić, kawał naprawdę świetnej roboty.

Wstępnie to chyba na tyle. :lol:

Obrazek
SirKordian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pn paź 14, 2019 1:32 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakup smartfonu Motorola

Postautor: SirKordian » czw sie 04, 2022 11:29 am

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów posiada, używa lub miał kontakt ze smartfonem Motorola Moto G200 5G?
Przymierzam się do wymiany i spełnia on moje wymagania, ale opinie ma różne. Generalnie dobry i mocny w niskiej cenie, ale narzekają na aparat, obudowę i wyświetlacz.
W takiej cenie musieli na czymś zaoszczędzić, ale czy aż tak złe są te parametry?

Z wyższej półki Motorola Edge 20 PRO ma tylko lepszy wyświetlacz, ale cena wyższa o 50% - warto?

Motorola przekonała mnie funkcją Ready For (tryb PC po podłączeniu do monitora/TV). Z konkurencji tylko Samsung ma DeX'a, ale ceny są dla mnie zaporowe.

Może ktoś poleci coś lepszego co ma wydajny procesor, tryb PC (lub chociaż podłączenie do monitora przez HDMI) i minimum 128 GB pamięci?

eD
Obrazek

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości