Top 10 smartfonów 2022

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
sznurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 13, 2023 9:14 am
Lokalizacja: TBU
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: sznurek » pn paź 09, 2023 7:08 pm

A jakieś opinie o Honor Magic 5 Pro? Warto?
Obrazek
Awatar użytkownika
zmstr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 26, 2020 9:05 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: zmstr » pn paź 09, 2023 11:11 am

Tak lekko odkurzę wątek, bo dopiero go przeczytałem, ale widzę, że moje pierwsze odczucia co do GT2 Pro nie są tylko moimi. Bardzo mi się ten telefon spodobał od pierwszego użycia, działa u mnie jako drugi i gdyby nie moje lenistwo, to podejrzewam, że zostałbym tylko przy nim. Niestety jestem tak leniwy, że chodzę z iPhone'm 12 w kieszeni jako pierwszym telefonem i zanim się zbiorę, żeby się na Realme przemigrować, to będzie już przestarzały. ;-)
Były: Volish Ego 2, Smok Vape Pen 22, Smok Nord, Tesla Wye85W + Ehpro True/AugVape Intake RTA/Joyetech Cubis Pro
Jest: Lost Vape Ursa Nano, Thelema Solo 100W Box Mod + Geek Vape Z MTL Tank
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: Tomba » śr mar 15, 2023 9:46 pm

@
Awatar użytkownika
Baushok
no to gratulacje. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Ja mam już blisko rok i złego słowa nie powiem na tego fona.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: Baushok » śr mar 15, 2023 9:38 pm

Właśnie zakupiłem smartfona Realme GT2 Pro. @
Awatar użytkownika
Nikotynos
mnie zaraził fotkami cukru :lol: .
Mam nadzieję, że się nie zawiodę, dotychczas korzystałem z One plus 6...przez 4,5 roku.
Telefon nie spowalniał, dzielnie służy/ł.
Awatar użytkownika
ludius100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 06, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: ludius100 » pn lut 27, 2023 12:05 pm

Cinmar pisze:Ja. Ale muszę sobie nieco odświeżyć, bo przynajmniej w przypadku Xiaomi zmieniło się sporo w ciągu ostatniego roku i potrzeba odrobinę gimnastyki, żeby zachować NFC i inne dogodności.


Teraz jedyna różnica to taka, że masz romy hybrydowe, czyli możesz przez recovery w telefonie instalować, lub przez fastboot (komendami) przez PC.

Cinmar pisze:Od wgrania romu się zaczyna (a czasami i tu mogą być schody!), a później jest zabawa, żeby dojść co może nie działać, dlaczego i jak to naprawić, a przy okazji nie uceglić telefonu.


Już od kilku lat ciężko uceglić fona, przez to, że masz zablokowane partycje z soft core.

Cinmar pisze: I oczywiście najlepiej znać angielski, choćby ze względu na zawartość forum XDA Developers.


Polecam bardziej w tych czasach Telegram niżeli XDA. Przy XDA zostali sami " weterani " w customach, a ciekawe customy czy kernele widuję jedynie na Telegramie.

Cinmar pisze:Mi custom ROM + root jest potrzebny głównie do wywalenia tego, czego wywalić nie można, odinstalowania tego, czego odinstalować się nie da i do globalnego zablokowania wszystkich reklam.

No Xiaomi.eu to chyba najlepszy soft na fony marki Xiaomi.

K45
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: Cinmar » sob lut 25, 2023 6:54 pm

ludius100 pisze:A czy ktoś jak ja bawi się w custom romy?

Ja. Ale muszę sobie nieco odświeżyć, bo przynajmniej w przypadku Xiaomi zmieniło się sporo w ciągu ostatniego roku i potrzeba odrobinę gimnastyki, żeby zachować NFC i inne dogodności.
ludius100 pisze:Zdecydowanie polecam zagłębić się delikatnie w temat

Tak. I nie. Od wgrania romu się zaczyna (a czasami i tu mogą być schody!), a później jest zabawa, żeby dojść co może nie działać, dlaczego i jak to naprawić, a przy okazji nie uceglić telefonu. Dalej już jest układanie wszystkiego pod siebie i czyszczenie zbędnych aplikacji i modułów. Taka zabawa nie jest dla wszystkich. Trzeba wiedzieć czego się chce i mieć odrobinę smykałki do dłubania. I oczywiście najlepiej znać angielski, choćby ze względu na zawartość forum XDA Developers.

Mi custom ROM + root jest potrzebny głównie do wywalenia tego, czego wywalić nie można, odinstalowania tego, czego odinstalować się nie da i do globalnego zablokowania wszystkich reklam.
Jestem wygodny, więc przy okazji wybieram ROMy, które mają regularne aktualizacje OTA. Instaluję raz, poświęcam pół dnia na ustawienie i mam spokój aż do następnego telefonu. Za stary się zrobiłem na żonglowanie oprogramowaniem co tydzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
ludius100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 06, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: ludius100 » pt lut 17, 2023 11:21 am

A czy ktoś jak ja bawi się w custom romy? Zdecydowanie polecam zagłębić się delikatnie w temat, potrafi taki naprawdę nie dość, że ożywić telefon starczy, to i nowe chodzą zdecydowanie lepiej. Są robione przez ludzi, a nie firmy takie, więc wiedzą, co liczy się dla użytkownika. :D
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: Tomba » pt lut 17, 2023 7:31 am

Do posiadaczy Realme GT2 Pro.
Dzisiaj pojawiła się aktualizacja do Android 13.
Właśnie pobieram i będę instalował.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: Nikotynos » ndz lut 12, 2023 3:56 am

@
Awatar użytkownika
Tomba
Dzięki za rekomendacje. :ok: Fajny sprzęcik. Nie przeładowany syfem, szybki, dobry aparat, brak problemów systemowych, spora bateria. Jeszcze mi zostało przenoszenie danych plus konfiguracje na smartfon córci i żonie po kilkadziesiąt GB, także gały będą wypalone. Wracam za rok. :lol:

Poniżej fotki z bajeru w tym modelu, jakim jest mikroskop.
Na zdjęciach drobne ziarenka cukru, kulka pieprzu, płaski dywan (nie włochaty) i na deser, do obiadu, malutkie wgłębienie obok pazura u stopy dziecka, którego w rzeczywistości nie widać. ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Top 10 smartfonów 2022

Postautor: Tomba » pt lut 10, 2023 1:46 pm

Jakby ktoś się zastanawiał gdzie zniknął Kolega @
Awatar użytkownika
Nikotynos
to informuję, że kilka dni temu kupił Realme GT2 Pro i albo go tak długo konfiguruje albo żona go zamordowała. :haha2:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość