Nowy smartfon

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowy smartfon

Postautor: Tomba » śr sty 06, 2021 8:03 pm

Krasnalku nie kupuj fona u operatora. Oddasz im z nawiązką w abonamencie.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Nowy smartfon

Postautor: DooshPastesh » śr sty 06, 2021 8:00 pm

W Orange to szału nie ma. Królują Xiaomi, Samsungi i Huawei.
Jeżeli chodzi o jakość wykonania, fajny interfejs i dobre aparaty to Samsung. A51 na ten przykład, ale wychodzi chyba najdrożej ze wszystkich, ale ma fajne parametry i Exynosa (procesor), lub A41, już z MediaTekiem. Do tego mają opinię z czasem zamulających się. Nowe z pudełka robią świetne wrażenie. Fajnie jak udałoby się dostać S10e. To jest naprawdę dobry telefon, choć nie nowy (nie tegoroczny szlagier).
Huawei nie polecam, bo sam miałem brzydkie wspomnienia i to z flagowcem, do tego ich przyszłość nie jest jasna, mnóstwo nowych modeli nie posiada aplikacji od Google przez ostatnią wojnę marketingową. To takie telefony zombie, ładne z wierzchu a w środku pustka. Głupiego Gmaila czy Maps nie zainstalujesz i trzeba kombinować. Kombinowanie, jak wiadomo bywa karkołomne z różnymi wynikami.
Xiaomi zalewa rynek niewiele różniącymi się pudełkami. W Orange króluje Redmi Note 9 Pro, jest to spora patelnia, ale ma świetny wyświetlacz, dobrą baterię i energooszczędny Snapdragon. Podejrzewam, że nie ma w ofercie telefonu, który by dorównał Xiaomi pod tym względem. Natomiast największą bolączką są u nich aparaty. No bez szału. W dzień to zrobi ładne zdjęcie. O fotokombinatoryce możesz zapomnieć. Można jeszcze wyrwać Mi9T - bardzo fajny i wydajny telefon, taki medium/prawie premium.
Z pozostałych, niszowych warto wspomnieć o Motoroli. W Orange mają Moto G 5G - niczego sobie. Z aparatem również słabo jak w Xiaomi, ale ma gołego Androida bez żadnych dziwnych nakładek (Xiaomi!) i sporą baterię. To też niestety patelnia jest ogromna, ale jakościowo dobrze zrobiony sprzęt.
Na sam koniec, jakbyś chciał poeksperymentować to zostaje iPhone SE. Technicznie, mocno za rywalami, ale cena jest przystępna, no i ma ten fejm wysokiej jakości systemu i ogólnej przyjemności korzystania. Szkoda tylko, że jest to ekosystem mocno izolowany, wiąże się z tym kilka niedogodności, jak np. nie pożyczysz już ładowarki od Androida...

To tak na dzień dobry. Jakbyś miał sam jakieś propozycje, to aj znać podpowiem na co zwrócić uwagę.

:friends:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
pampalini
Płeć: nieokreślona

Nowy smartfon

Postautor: pampalini » śr sty 06, 2021 7:46 pm

edarek pisze: Kupisz go za około 900 złociszy. To jest seria na sieciówki typu MediaMarkt, MediaExpert, także w sieciach komórkowych go nie dostaniesz.


To oznacza, że za rok przeklnie Cię. Mam w pracy kolegę, wciskali mu jakiś gratis i brał, za trzecim razem dopiero zmądrzał i przestał.
@
Awatar użytkownika
Krasnal45


Co ma znaczenie? Batka, wyświetlacz, ilość pamięci, procek itd. Da się to dopasować, ale musisz napisać co jest priorytetem. Informacja o wodotryskach to za mało. Teraz każdy to ma i nie ominiesz ich.

Edit.

teraz ten model to hicior:

https://mi-home.pl/telefony-poco

do wyboru do koloru.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowy smartfon

Postautor: Krasnal45 » śr sty 06, 2021 7:38 pm

Duszek, nie mam żadnych wielkich wymagań w stosunku do smartfona. Wskazany dobry fotoaparat. Poza tym podstawowe funkcje. Nie używam go zamiennie z laptopem, bo nie mam takiej potrzeby. Powiem tak: Nie odważyłbym się ze smartfona moderować, przejrzeć forum, owszem. :-D Dla mnie to przede wszystkim telefon, aparat, plus obsługa aplikacji np. bankowych.
Zakup raczej u operatora, konkretnie Orange.

Edit: Darek, pojemność baterii, dla mnie ma akurat drugorzędne znaczenie. Praktycznie w każdej chwili go mogę podpiąć pod ładowanie.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowy smartfon

Postautor: edarek » śr sty 06, 2021 7:32 pm

Jeśli przywiązałeś się do Samsungów a nie chcesz milionów monet na flagowca wydawać, to obejrzyj sobie model M21. Kupisz go za około 900 złociszy. To jest seria na sieciówki typu MediaMarkt, MediaExpert, także w sieciach komórkowych go nie dostaniesz. Powinien dla Ciebie wystarczyć, a do tego ma pojemną baterię 6000 mAh. Model M51 ma 7000 mAh, ale to już w granicach 1500 zł.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Nowy smartfon

Postautor: DooshPastesh » śr sty 06, 2021 7:23 pm

A coś więcej może o twoich potrzebach? Ekran, bateria, aparat, UI, na co kładziesz nacisk? Jaka dystrybucja? U operatora, z marketu, z zagranicy?
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Nowy smartfon

Postautor: Krasnal45 » śr sty 06, 2021 7:18 pm

W okolicach lutego-marca czeka mnie wymiana smartfona na nowszy model. Nie ukrywam, że jestem dość mocno przywiązany, już ładnych kilka lat, do Samsungów, ale nie wykluczam zmiany marki.
Od mądrzejszych w temacie czekam na propozycje w którą iść stronę. Do wydania przeznaczam kwotę 800-1000zł. Żadne flagowce mi nie potrzebne, bajery i wodotryski też sobie daruję.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości