Jak być panem swojego smart urządzenia?

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Vlad » wt lip 13, 2021 10:56 pm

Z racji tego, że jest tu wielu Majstrów od telefonów, mam zapytanie odnośnie powiadomień SMS. Mniej więcej tydzień temu wszystkie wiadomości zostały odznaczone ikonką przekreślonego dzwoneczka. Nie widzę ani nie słyszę jak przychodzą wiadomości dopóki nie otworzę aplikacji. Jedynym wyjściem jest przytrzymanie każdej z wiadomości na liście i odhaczenie każdej z nich, wtedy działa normalnie. Natomiast wiadomość od każdego nowego numeru jest wyciszona. Przywracałem uprawnienia fabryczne dla wszystkich aplikacji. Powiadomienia SMS mają wszystkie dozwolone uprawnienia, a na końcu listy uprawnień jest coś dziwnego: "usunięto jedno z uprawnień" i być może tu jest pies pogrzebany, że przypadkowo usunąłem coś. Doczytałem w Google, że ktoś dostał wiadomość z Avatarem w numerze i zgłupiał mu telefon tak samo jak mnie. Ja miałem podobnie z wiadomością z Avatarem i mniej więcej o tym czasie pojawiło się wyciszenie wszystkich wiadomości. W jego przypadku pomogło przywrócenie uprawnień fabrycznych, czego ja chcę uniknąć.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
pampalini
Płeć: nieokreślona

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: pampalini » pn sty 25, 2021 2:49 pm

@
Awatar użytkownika
Robson


Dzięki, ale jak sam widzisz to tylko przypomina zegarek HTC.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: DooshPastesh » pn sty 25, 2021 2:05 pm

@pampalini, niestety nie wiem nic więcej o tym koncie, jest to urban legend znaleziony na XDA.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Robson » pn sty 25, 2021 2:00 pm

pampalini pisze:Próbowałem go na każdym kolejnym telefonie używać, niestety wgranie przez TWRP kończyło się albo zwiechą, albo całkowitą klapą. W sklepie google był podobny (płatny) widget, tak z wyglądu jak i działania na 80% jak od HTC. Niestety do którejś tam wersji Android działał, potem zaniechali kontynuacji projektu.


Może Beautiful Widget Pro? Ja do tej pory go używam, mimo iż ostatnia aktualizacja była w 2016 roku. :D Miał problemy z odświeżaniem pogody chyba na Andku 7, ale potem już na Oreo i wyżej u mnie było ok, czasem tylko optymalizator sapnie, że apka obciąża za dużo baterię i chce go uśpić ale oczywiście nie wolno. :no: :lol:
Wewnątrz aplikacji można sobie naściągać setki różnych "skinów", są m. in. imitujące MIUI, Sense itd. I o dziwo fani ciągle dodają jakieś nowe z tego co zauważyłem.
Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
hyena
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 19, 2020 6:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: nieokreślona

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: hyena » pn sty 25, 2021 1:41 pm

A ja nawet nie mam Google (nie znoszę tej firmy ale mam Nexusa6) w telefonie i żyje i wszystko działa jak należy. Wszystkie programy lub prawie wszystkie to FOSS. tylko Nokii 3310 nie miałem kombinowanej. Odkąd pojawiał się Android, odtąd u mnie był root i alternatywne oprogramowanie jaki i programy tak i systemy. Samsung jest najmilszy w sprawie alternatywnych systemów. Sekwencja trzech przycisków i wgrywamy już nowego Androida. A do banku wchodzę ze stacjonarnego, a płatność kartą i tyle. Reklama? A co to takiego? :no:



 ! Wiadomość od: Selene
Uprzejmie prosimy o poprawną pisownię.Obrazek
J=U/R
pampalini
Płeć: nieokreślona

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: pampalini » pn sty 25, 2021 1:03 pm

Próbowałem go na każdym kolejnym telefonie używać, niestety wgranie przez TWRP kończyło się albo zwiechą, albo całkowitą klapą. W sklepie Google był podobny (płatny) widget, tak z wyglądu jak i działania na 80% jak od HTC. Niestety do którejś tam wersji Android działał, potem zaniechali kontynuacji projektu. Gdyby był, to na 100% miałbym go na telefonie. Ja do dziś operuję obsługą aplikacji telefonu na widgetach,na pulpitach mam powystawiane te, które używam często. Dla mnie to był przepiękny widget.


K45
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Robson » pn sty 25, 2021 12:35 pm

@pampalini Kurde, miałem kiedyś Desire S, nie pamiętam czy przy nim coś grzebałem ale... ta jakość wykonania telefonu i przede wszystkim widżet zegara z pogodą z Sense, to było coś pięknego. Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
pampalini
Płeć: nieokreślona

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: pampalini » pn sty 25, 2021 11:51 am

DooshPastesh pisze:Ja nie mam problemu z odblokowaniem u Xiaomi. Robię to z każdym urządzeniem, miałem już ich kilka. Jest nawet specjalny rodzaj konta gdzie można odblokowywać od razu, nie trzeba czekać. Ja mam zwykłe i czekam zawsze 7 dni. Nigdy dłużej.


A widzisz! Możesz podać gdzie o tym koncie specjalnym poczytać? Moja córka tylko chce Xiaomi, prędzej czy później będę musiał zmierzyć się z odblokowaniem kolejnego fonu.






K45
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: DooshPastesh » pn sty 25, 2021 10:49 am

Ja nie mam problemu z odblokowaniem u Xiaomi. Robię to z każdym urządzeniem, miałem już ich kilka. Jest nawet specjalny rodzaj konta gdzie można odblokowywać od razu, nie trzeba czekać. Ja mam zwykłe i czekam zawsze 7 dni. Nigdy dłużej.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
pampalini
Płeć: nieokreślona

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: pampalini » pn sty 25, 2021 9:23 am

@
Awatar użytkownika
DooshPastesh


Xiaomi od pewnego czasu nie jest tak skore do zgody na odblokowanie bootloadera. Tu trzeba mieć przysłowiowe szczęście.Trzeba prosić ich o zgodę i odczekać dłuższy czas. Znam przypadek dwukrotnej odmowy, każde kolejne oczekiwanie to okres około 30 dni. Zezwalać zezwalają, ale ni cholery nie dowiesz się czemu tak utrudniają odblokowanie. Ja miałem farta, telefon córki po 17 dniach odblokowałem. Warto założyć na anglojęzycznym forum konto, napisać kilka-kilkanaście pochwał w tematach, kilka razy zapytać o jakąś duperelę i już Chinole patrzą na takiego delikwenta przychylniejszym okiem. :) Zakładam, że mają jakiś algorytm, który bada tematy i posty użytkownika, datę rejestracji na forum i przelicza czas przyznania zgody na odblokowanie. Zauważ, że pierwsza próba zazwyczaj kończy się błędem, otrzymujesz informację czasu odczekania na kolejne podejście i tu naprawdę nie da się przewidzieć okresu. No chyba, że coś się zmieniło i jest inaczej, ja to robiłem rok temu i takie wtedy zasady obowiązywały.

@
Awatar użytkownika
Haze


Zmiana ROM-U, nie działające programy, zabrzmiało to złowieszczo, a rootowanie wcale nie musi oznaczać zmiany nakładki systemu. Po odblokowaniu bootloadera wystarczy wgrać TWRP i z niego Magisk i już mamy pełny dostęp do telefonu.
Ryzyko wcale nie jest duże posiadania root. Trzeba pamiętać, żeby nie wgrywać unlocków do płatnych apek, pirackich apek, nie rootować jakimiś chińskimi programami typu KingRoot. Ogólnie uważać co się wgrywa. Shackowanie telefonu to jak trafienie 6 w Lotto. Szanse znikome. Trzeba tylko wiedzieć co się wgrywa i skąd. I czy naprawdę warto to robić.

@
Awatar użytkownika
Robson


Racja, to dopiero było przedsięwzięcie. Na swoim Desire Z trzeba było z Cmd wgrywać komendy, potem otwierać terminal na Androidzie, wklepywać ciąg komend i gdy się przeszło 90% bełkotu informatycznego, wtedy kabelek zrywał łączność z urządzeniem i znów od nowa, do skutku. :) Ale jak się już wgrało, satysfakcja nie do opisania.

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości