Jak być panem swojego smart urządzenia?

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Robson » sob sty 23, 2021 1:21 pm

Goomowiec pisze:Simlocki z Nokii można było ściągnąć kodem, z resztą był za darmo do pobrania program, który to umożliwiał.

Owszem, ale nie do DCT4+ i BB5. Tam już był potrzebny dodatkowo box. ;)
Poza tym pierwsze darmowe kalkulatory pojawiły się np. do DCT3 (Nokia 3210,3310) gdy były już one "dziadkami" na rynku telefonów komórkowych. ;)
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Goomowiec » sob sty 23, 2021 12:52 pm

Simlocki z Nokii można było ściągnąć kodem, z resztą był za darmo do pobrania program, który to umożliwiał. Dziś simlock to rzadkość, chyba nawet Orange ich nie stosuje. Z resztą kiedyś brandingi operatora były jeszcze bardziej upierdliwe. Bo co z tego, że np. tapety od operatora zajmują 15 megabajtów, jeśli masz do dyspozycji 128 gigabajtów... Kiedyś te tapety się usuwało, grzebiąc w sofcie przez komputer (bo inaczej nie można było ich usunąć) i robiło miejsce na telefonie na nową muzykę. Tym bardziej, że stare karty pamięci M2 były dość mało popularne, a do tego drogie. Swoją M2 z 2 gigabajtami pamięci kupiłem za 50 złotych, jeśli dobrze pamiętam.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Robson » sob sty 23, 2021 12:45 pm

@
Awatar użytkownika
Goomowiec
Ja pamiętam jeszcze, kiedy Ericsson nie był jeszcze połączony z Sony i np. T10 tuningowało się na model T18. ;)
W Nokiach 3210 po wyjściu któregoś tam z nowszych oprogramowań ściągało się simlocka (oczywiście poczciwym Dejanem) zwierając którąś tam nóżkę na eepromie.
Zmiana podświetlenia w 3310 czy wgranie jakiegoś tam nowszego oprogramowania gdzie pojawił się np. kalkulator i kilka nowych dzwonków to były hity na skalę europejską, haha. :lol:
Pamiętam na serwisie mojego pierwszego Mt-boxa czy Jaf`a do DCT3/DCT4/BB5, tonę kabli (praktycznie do każdego modelu Nokii i wielu innych telefonów był inny) dla których pozbyłem się mojego Golfa I. ;) No ale satysfakcja, że jako pierwszy w Toruniu (jak nie w kujawsko-pomorskim) "robiłem" Nokię 7650 była nie do opisania.
Jak sobie dziś patrzę jak ludki ściągają kodem simlocki czy rootują telefony w zasadzie kilkoma kliknięciami myszki czy przez różnorakie recovery ... i używają do tego tylko jednego kabelka USB czy karty pamięci a wszelkiego rodzaju oprogramowanie i dokładny opis "co i jak" jest dostępny w internetach praktycznie za darmo, to łezka się w oku kręci. ;)
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Goomowiec » sob sty 23, 2021 11:12 am

Od dwóch lat nie bawię się w modyfikacje telefonów, bo obecnie telefon służy mi raczej do dzwonienia i okazyjnego przeglądania internetu. Ciekawi mnie, czy ktoś z salonowych użytkowników pamięta jeszcze czasy tuningu Sony Ericssonów... Nowe camdrivery, ELFy, patchowanie i ta niepewność, czy nie "uwaliło się" GDFSu... Stare, dobre czasy.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
VRil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob paź 29, 2016 5:29 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia.

Postautor: VRil » sob sty 23, 2021 10:34 am

Tomba pisze:U mnie w Xiaomi MI6 po wgraniu MIUI Polska przez dwa lata nie mogłem sparować fona ze świetnej klasy oryginalnym zestawem głośnomówiącym w Hondzie. Dopiero jakaś pięcdziesiąta aktualizacja spowodowała, że wreszcie mogłem z tego korzystać.
A faceci z Miui Polska są wredni i nieskorzy do pomocy.
Przy mojej wiedzy (czy raczej jej braków) nigdy więcej nie skorzystam z ich usług.


Mam podobne doświadczenie, na szczęście są inne alternatywy, gdzie jest lepsza uprzejmość i kultura na forum np: MiuiTR, MiuiGR, MiuiRU, MIuiPRo, czy ogólna kopalnia wiedzy 4PDA -
-nie nie ,nie jestem ruskim szpionem. :D

Ogólnie zawsze to robiłem, powód był zawsze jeden a właściwie dwa. Po pierwsze na początku bolączką Androida było to, że zawsze zwalniał, nie był płynny lub "zamulał" natomiast customowe romy lub kernele w większym lub wybitnym stopniu przyśpieszały szybkość smartfona. Na szczęście teraz przy dobrych parametrach sprzętowych i nowszych wersjach androida nie odczuwam potrzeby wachlowania romami. :) Po przesiadce z MI5 na Mi 10T PRO otrzymałem istnego SR-71 Blackbird na stockowym oprogramowaniu. :D
Natomiast nie rozumem tych maniaków, którzy kupują sprzęt za grube tysiące, root-ują, grzebią w kernelu obniżając taktowania itp. zwalniając smarta po to, aby mieć 15 minut więcej w statystykach pracy wyświetlacza na jednym ładowaniu.

Druga powód jest taki, że amatorsko podmieniam-tworzę obrazki png w systemie (motywy), a root daje mi taką możliwość. Nie cierpię surowego androida. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: Sobear » pt sty 22, 2021 8:21 pm

Rootuję telefony od czasów HTC Hero i będę to robił zawsze. AdAway i pochodne, Magisk, Xposed, możliwość uwalenia telemetrii, wuchta opcji customizacji, dual ROMy i inne wynalazki to dla mnie absolutny must-have.

Czy polecam roota typowemu użytkownikowi? Absolutnie nie. Po pierwsze primo wymaga to całkiem konkretnej wiedzy. Po drugie primo brick telefonu na samym początku jest całkiem możliwy. Po trzecie primo Google coraz skuteczniej walczy z rootem i SafetyNet coraz częściej wyłapuje, że fon jest zrootowany, a to z kolei powoduje uwalenie Google Pay i apek bankowych.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: DooshPastesh » pt sty 22, 2021 7:14 pm

Dlaczego? Ja raz odblokowuję, sprawdzam kilka najpopularniejszych/najstabilniejszych romów i zostaję na długi czas na jednym.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: 3znaki » pt sty 22, 2021 7:09 pm

Przy zabawie w alternatywne oprogramowanie nie jest się panem lecz raczej niewolnikiem telefonu.
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jak być panem swojego smart urządzenia?

Postautor: DooshPastesh » pt sty 22, 2021 6:59 pm

To fakt, miuipolska to trochę trawnik androida, za to xiaomi.eu jest zacne i służy pomocą ( in english, unfortunately).
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak być panem swojego smart urządzenia.

Postautor: Tomba » pt sty 22, 2021 6:54 pm

Haze pisze:.... mi np. po wgraniu alternatywy PIĘKNIE wszystko śmigało z jednym małym wyjątkiem: przestał działać tylny aparat :szok1: Inny rom też pięknie śmigał ale dawał "invalid imei" co ubija między innymi transmisję danych.

U mnie w Xiaomi MI6 po wgraniu MIUI Polska przez dwa lata nie mogłem sparować fona ze świetnej klasy oryginalnym zestawem głośnomówiącym w Hondzie. Dopiero jakaś pięcdziesiąta aktualizacja spowodowała, że wreszcie mogłem z tego korzystać.
A faceci z Miui Polska są wredni i nieskorzy do pomocy.
Przy mojej wiedzy (czy raczej jej braków) nigdy więcej nie skorzystam z ich usług.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości