Słuchawki Marshall Major III Bluetooth

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Azgar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4331
Podziękował: 1094 razy
Otrzymał podzięk.: 1268 razy

Postautor: Azgar » 27 sty 2021, 21:04

Dziś trochę o słuchawkach nausznych.

Mianowicie Marshall Major III Bluetooth.

Obrazek

Piękne słuchawki o klasycznym wyglądzie który lekko nawiązuje do pieców gitarowych Marshall.

Co mnie nakłoniło do kupna? Chyba tylko to że zawsze chciałem mieć słuchawki tej firmy.

I muszę powiedzieć że to najlepsze słuchawki nauszne jakie miałem.

Zamiast przycisków mamy tu Joystick, sprytne rozwiązanie które ma w sumie aż dziesięć funkcji.

Tu pozwolę sobie zamieścić zdjęcie z instrukcji.

Obrazek

Funkcjonalność jest tu na wysokim poziomie, dwoma kliknięciami możemy również uruchomić asystenta Google.
Do tego, mikrofon w słuchawkach świetnie współpracuje z w/w asystentem. :-D
Tak że, koniec z kilkukrotnym powtarzaniem "Ok Google". :brawo:

Jakość dźwięku jest co najmniej dobra, dość mocny bas, bardzo dobre tony średnie i nieco skwierczące tony wysokie.
Dla mnie bomba.

Słuchawki dość ciasno siedzą na głowie, jednak nauszniki są na tyle wygodne i miękkie że nie przeszkadza to wcale.

Przy okazji, zamienne nauszniki (komplet) można kupić za około 40 zł.
Zdejmujemy je poprzez przekręcenie ich o 45°.
Proste prawda?

Bateria według producenta powinna wystarczyć na ponad 30 godzin słuchania muzyki.
I to jest dość trafne, przy maksymalnej "głośności" doliczyłem się 33 godzin pracy. :-D

Jednak dla mnie jak i wielu innych to o wiele za głośno, połowa wystarczy.
I w takiej konfiguracji mamy ponad 40 godzin pracy, "na jednym ładowaniu".

Trochę szkoda że do ładowania służy port USB typu B, chętnie zobaczył bym tu USB-C, są o wiele trwalsze ale trudno....

W zestawie mamy kabel Jack 3,5 mm, kiedy bateria się rozładuje możemy podłączyć kabel i słuchać dalej.
Gniazdo Jack na prawej słuchawce ma jeszcze jedna funkcję, można podłączyć do nich drugie słuchawki i dzielić się muzyką z innymi.

Chociaż ja osobiście czasem używam ich jako odbiornika bluetooth do głośników. :jezor:

I nie ma tu strat w jakości dźwięku. :no:

Oczywiście kabel Jack i USB są stylizowane tak, aby przypominały przewody używane przy piecach gitarowych.

Mikrofon zbiera ładnie, rozmowa telefoniczna nie sprawia problemów żadnej ze stron.

Jeśli chodzi o samo połączenie bluetooth, zastosowano tutaj kodek AptX który zapewnia kompresję danych 4:1.
Dzięki temu czy na kablu, czy bezprzewodowo, jakość jest i to słychać już na pierwszy "rzut ucha".

Tyle z moich obserwacji, chciałem dodać link do strony producenta ale... Kilka dni temu zniknęła strona o tym modelu.

Słuchawki to koszt około 400 zł.
Moim zdaniem warte swojej ceny.
Co wy o nich sądzicie? >:
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 314
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy

Słuchawki Marshall Major III Bluetooth.

Postautor: pawel999 » 27 sty 2021, 22:15

No fajnie. Ja parę dni temu (dokładnie 2 dni temu) kupiłem sobie takie:

https://www.tophifi.pl/sluchawki/slucha ... zarne.html

Pierwotnie miały być takie:

https://www.tophifi.pl/sluchawki/slucha ... ition.html

Spędziłem jednak na odsłuchach w salonie parę godzin i stwierdziłem, że nic z dostępnych jakością dźwięku nie przebija tych Audio-Technic.
Po prostu prima sort.
Oczywiście jest to na kabel. Żadnych dodatkowych bajerów. Żadnego ściszania, pogłaśniania, odbierania rozmów na kablu. Po prostu słuchawki. Za to ten dźwięk...

Zastąpiły mi takie (też porządne):
https://www.tophifi.pl/sluchawki/slucha ... ivory.html

Słuchawki służą mi głownie do słuchania muzyki z Tidala Master.
Awatar użytkownika
Azgar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4331
Podziękował: 1094 razy
Otrzymał podzięk.: 1268 razy

Słuchawki Marshall Major III Bluetooth.

Postautor: Azgar » 27 sty 2021, 23:33

Faktycznie słuchawki pierwsza klasa, świetny sprzęt sobie sprawiłeś. :ok:

Jakość musi kosztować, jednak to ponad dwukrotność ceny Marshall Major III. :szok1:

Nie męczy cię czasem bycie uwiązanym na kablu?

Ja dopiero w połowie 2019 roku kupiłem pierwsze słuchawki bluetooth, to był strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o wygodę użytkowania.

Jednak żadne z tych słuchawek nie mogą się równać "osiągami", z modelami zaprezentowanymi przez ciebie. :good:
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: pawel999 » 28 sty 2021, 00:49

@
Awatar użytkownika
Azgar

Wiesz ten kabel to pół biedy, ale brak sterowania głośnością, puszczenia następnego lub wrócenia do poprzedniego kawałka jest trochę irytująca. Gdyby można było to mieć w formie 'dżojstika' na kablu byłoby zdecydowanie lepiej. Ale jednak jakość dźwięku powoduje, że wzruszam ramionami i mówię: trudno.
Dźwięk z bluetooth, mimo wszystko ciągle jeszcze nie jest taki, jak z kabla (przede wszystkim w przypadku Iphonów, które lubię, bo niczego ode mnie nie wymagają - po prostu działają, ale maja ograniczone kodeki). Mam nadzieję, że następne słuchawki będą już bezkablowe, a nadal z dobrym dźwiękiem. Brak kabla jest jednak wygodny - jasna sprawa.
Przeglądając opinie, testy, etc. też myślałem o bezprzewodowych (takich, jak w linku z mojego postu). Ale przy odsłuchu nie dały rady. Takie rzeczy, jak słuchawki i inny sprzęt grający, zawsze dobrze sobie posłuchać w jakimś sensownym sklepie (salonie). Wtedy okazuje się, co faktycznie komuś leży.

eD
Awatar użytkownika
Sixtysix
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 238
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 41 razy

Re: Słuchawki Marshall Major III Bluetooth

Postautor: Sixtysix » 28 sty 2021, 05:53

Fajny bajer z tym joystickiem!
@
Awatar użytkownika
pawel999
z jakim wzmacniaczem parujesz słuchawki?
Obrazek
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik

Re: Słuchawki Marshall Major III Bluetooth

Postautor: pawel999 » 28 sty 2021, 07:03

@
Awatar użytkownika
Sixtysix

Na razie z żadnym. Ale będzie to prawdopodobnie Dragonfly Cobalt. Tyle, że chcę posłuchać różnych możliwości, a w salonie nie mają przejściówki lighting-usb (otg). Więc czekam aż przyjdzie z Chin (ale już leci samolotem).
kamikazze2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 261
Otrzymał podzięk.: 96 razy

Postautor: kamikazze2 » 28 sty 2021, 09:20

Niedawno stałem się posiadaczem Beyerdynamic DT-990 Pro 250 Ohm.
Obrazek
Kupione głównie na potrzeby montażu video. Mogę powiedzieć, że przez wiele lat byłem głuchy słuchając muzyki. Po założeniu i odsłuchu - wrażenie nie do opisania. Nie są to słuchawki typowo do słuchania muzyki, ponieważ zapewniają odsłuchu referencyjny, po prostu wszystko brzmi tak jak ma brzmieć. Żadne tony nie są podbite.
Dodatkowo słuchawki są mega wygodne, wiedziałem siedziałem w nich wiele godzin i żadnego dyskomfortu. Nie mają żadnych bajerów, ale wygoda i to jak brzmią, to klasa sama w sobie.

! Wiadomość od: Krasnal45
Uprzejmie prosimy o poprawną pisownię.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eSCe
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 685
Otrzymał podzięk.: 288 razy

Postautor: eSCe » 01 mar 2021, 17:29

@
Awatar użytkownika
kamikazze2

U mnie ATH M40X służą już kilka lat i podzielam twoją opinię. ;)

Obrazek
kuba929
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 18
Otrzymał podzięk.: 14 razy

Postautor: kuba929 » 24 wrz 2021, 10:47

kamikazze2 pisze:Niedawno stałem się posiadaczem Beyerdynamic DT-990 Pro 250 Ohm.
Obrazek
Kupione głównie na potrzeby montażu video. Mogę powiedzieć, że przez wiele lat byłem głuchy słuchając muzyki. Po założeniu i odsłuchu - wrażenie nie do opisania. Nie są to słuchawki typowo do słuchania muzyki, ponieważ zapewniają odsłuchu referencyjny, po prostu wszystko brzmi tak jak ma brzmieć. Żadne tony nie są podbite.
Dodatkowo słuchawki są mega wygodne, wiedziałem siedziałem w nich wiele godzin i żadnego dyskomfortu. Nie mają żadnych bajerów, ale wygoda i to jak brzmią, to klasa sama w sobie.

Również jestem posiadaczem brata bliźniaka - Beyerdynamic DT-770 PRO, konstrukcja zamknięta, a nie tak jak w Twoim przypadku chyba pół otwarta, świetne granie, używam ich raczej do odsłuchu płyt winylowych. Jednak podpięte pod telefon z małym wzmacniaczem również prezentują się bardzo dobrze. Największy ich plus to jakość wykonania, wygoda i brzmienie. Słuchawki na lata. Co do słuchania na urządzeniach z mniejszą mocą, warto pamiętać o odpowiednim doborze wersji (są trzy wersje różniące się ilością ohmów omów).

eSCe pisze:@kamikazze2
U mnie ATH M40X służą już kilka lat i podzielam twoją opinię. ;)

Obrazek

Miałeś może możliwość porównania ich do DT-770 pro? Ciekaw jestem, bo nad Twoim modelem tez się zastanawiałem.

! Wiadomość od: Miodu
Nie piszemy posta pod postem @
Awatar użytkownika
kuba929
, tylko edytujemy pierwszy.
Awatar użytkownika
eSCe
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 685
Otrzymał podzięk.: 288 razy

Postautor: eSCe » 24 wrz 2021, 11:40

@
Awatar użytkownika
kuba929

Z Bayerami niewiele miałem do czynienia, słuchałem na kilku modelach ale nie miałem ich w domu, żeby zrobić odsłuch tego samego kawałka i porównać. Mam jeszcze KRK KNS 8400, które też z czystym sumieniem mogę polecić w kasie do 600 złotych.

Tapnięte z Mi Note 10 Pro

MD

Wróć do „Smartphony”