Co zrobić ze starym smartfonem?

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Morricorne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 28, 2020 11:48 pm
Lokalizacja: Łódz
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: Morricorne » wt cze 29, 2021 5:11 am

No nie wiem. Konsolę do retro emulacji. Kamerę do zdalnego monitoringu. Albo po prostu wgrać alternatywny custom rom, jeżeli tylko jest dostępny na dany model urządzenia. Możliwosci są praktycznie nieskończone. Wszystko zależy od urządzenia jakie mamy i ilosci RAM w nim.
Na takim telefonie, dajmy na to Moto G5 ze snapdragonem 430, wgramy LineageOS 17 i dostanie drugie życie. Nie będzie to demon szybkosci. Ze względu na mało ram jak i stary już procesor. Ale posłuży po prostu dłużej.Taką G5 oddałem komuś z rodziny pod koniec 2020 po świeżej wymianie wyświetlacza. I służy o tej pory na LineageOS.
Od Snapdragona 632 każda gra emulowana aż do Nintendo Gamecube powinna działać w pełnych 60 klatkach.
Gry od Nintendo GameCube aż do Nintendo Switch to tylko Snapdragon serii 7xx w górę. Tak to mniej więcej wygląda. Coś tam da się zrobić przy pomocy tych przenośnych urządzeń. W takiej Moto G100, podobno, bo nie testowałem, da sie wpiąć w dock i na monitorze jak ze zwykłego komputera korzystać. Ot technologia dzisiejszych czasów.

SB
Androidowy Geek od czasów LG GT540
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: Tomba » czw maja 27, 2021 8:04 pm

@
Awatar użytkownika
Mareckimt
- byłem pierwszy z tym pomysłem. Zobacz moje głośniki na poprzedniej stronie. :lol:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: Mareckimt » czw maja 27, 2021 2:03 pm

Szukałem swego czasu radia internetowego. Tańsze badziewne, droższe dobre, ale dać tysiaka lub więcej?
Wziąłem więc stary telefon Samsunga, kupiłem głośnik z bluetooth, wgrałem apkę radio internetowe Replaio (polska apka) i szafa gra! :D

Apka: https://play.google.com/store/apps/deta ... laio&hl=pl
Głośnik: https://pl.aliexpress.com/item/4001045165576.html

Nie chciałem tuby, głośnik ma stać lub wisieć pod szafką w kuchni, więc kanciak lepszy.
Dźwięk idealny, dane z WiFi, stacji multum, można wybierać gatunki muzyki i coś tam jeszcze. Polecam.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: Insane » sob maja 15, 2021 12:58 pm

Stary nieużywany smartfon idealnie sprawdzi się jako mobilna konsola do gier. Wystarczy dokupić odpowiedni kontroler, aktualnie do wyboru jest mnóstwo urządzeń w tym segmencie. Można również dokupić adapter OTG i podpiąć własny zakurzony gamepad na kablu USB, chociaż w tym przypadku wypadałoby zaopatrzyć się w dedykowany klips, aby odpowiednio przymocować nasz telefon do kontrolera.

Dzięki ogromnemu zapleczu sklepu Play, bez najmniejszego problemu odszukamy emulatory starszych konsol. Po odpowiednim przygotowaniu nasz smartfon zamieni się w prawdziwą maszynkę do gier, na której w spokoju ogramy starsze, jak i nowsze tytuły.

Obrazek
Samsung Galaxy A21s + Gamepad iPega PG-9087s
forhil92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 19, 2021 8:43 am
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: forhil92 » wt maja 11, 2021 5:37 am

Ja przez pewien czas starego telefonu używałem, jako kamery w aucie :P, jak nie miałem videorejestratora. Więc jak coś, to polecam.

eD
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1967 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: Robson » śr maja 05, 2021 11:55 am

Krasnal45 pisze:@Robson
Ze smartfona zrobiłeś mikroskop?

Obrazek


"Przecytowałem" ;) posta tutaj z uwagi na to by nie śmiecić w temacie o chmurzeniu. ;)
Tak Krasnalku. ;) Kupiłem taki program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ozyMagPlus
Oczywiście można używać wersji bezpłatnej, która chyba prócz dodanych reklam nie różni się funkcjonalnością, ale dla mnie reklamy były lekko wkur!@#$#@!, bo czasem wpierdaczały się gdy byłem ciężko skupiony na podglądzie. :lol:
Dodatkowo dokupiłem sobie takiego tripoda za 5 PLN - bardzo ułatwia przeglądanie. Na styk wchodzi w niego mój stary Galaxy S8+.

Obrazek

Reasumując - nie jest to sprzęt laboratoryjny ale w zupełności do moich wymagań wystarcza. :D
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Joey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 07, 2021 5:41 pm
Lokalizacja:
Płeć: Kobieta

Re: Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: Joey » czw kwie 08, 2021 11:01 am

Ja czytałam, że płaskoziemcy zrobili zrzutkę na necie na drona, żeby udowodnić, że ziemia jest płaska... zebrali ponoć już 500 z...:)
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: eSCe » pt mar 26, 2021 6:17 am

PrzemekM pisze:To zaczyna wyglądać na forum płaskoziemców ściganych przez kuloziemców. :friends:


Gdzieś czytałem, że jednak żyjemy wewnątrz ziemi. [emoji12]

Tapnięte z Mi Note 10 Pro
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: PrzemekM » czw mar 25, 2021 10:27 pm

eSCe pisze:
DooshPastesh pisze:Warto wyłączyć urządzenie przed spodziewaną kontrolą służb wywiadowczych. :)


Aplikacja mierząca przyspieszenie, jak ktoś wyrwie ci telefon z ręki to albo automatyczna blokada albo wyłączenie czy reset. :D

.
To zaczyna wyglądać na forum płaskoziemców ściganych przez kuloziemców. :friends:
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

Co zrobić ze starym smartfonem?

Postautor: eSCe » czw mar 25, 2021 10:20 pm

DooshPastesh pisze:Warto wyłączyć urządzenie przed spodziewaną kontrolą służb wywiadowczych. :)


Aplikacja mierząca przyspieszenie, jak ktoś wyrwie ci telefon z ręki to albo automatyczna blokada albo wyłączenie czy reset. :D

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości