Telefon w sieci Plus za granicą

Przenośne, multimedialne urządzenie, łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera czyli to czego potrzebujemy. A ponieważ nie zawsze wiemy czego potrzebujemy to mamy to subforum.
Regulamin forum
O czym jest to subforum to już wiadomo. A skoro wiadomo to pisujemy tu tylko o tym. Telefony mamy wszyscy, a teraz będziemy mogli o nich porozmawiać i być może dowiedzieć się czegoś nowego.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: Sobear » pn mar 15, 2021 12:55 pm

@
Awatar użytkownika
Bezimienny
Nie jestem pewien, ale obstawiam, że sieci się przygotowały na taką ewentualność i czy tak będą opłaty. Mimo tego, że jedna karta jest w Polsce, druga czy tak loguje się za granicą.
@
Awatar użytkownika
fistaszek
Dzwoń do BOKu, bo to pytanie ewidentnie dla nich.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: fistaszek » pn mar 15, 2021 12:54 pm

@
Awatar użytkownika
Sobear


Czy wyłączenie rozmów i sms pociąga za sobą z automatu wykorzystanie roamingu w UE?
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: Bezimienny » pn mar 15, 2021 12:52 pm

@
Awatar użytkownika
Sobear
, no to jeżeli jest tak jak mówisz, to wystarczy zostawić w Polsce włączony telefon z duplikatem simu, najlepiej cały czas pod ładowarką. Będzie cały czas zalogowany do polskiej sieci.
Nie bawiłem sie nigdy w kombinowanie z roamingiem, duplikaty były mi potrzebne do telefonu samochodowego w dawnych czasach. Jeżeli ktoś do mnie dzwonił,to dzwoniła komórka i telefon samochodowy- jak go nie wyłączyłem (niezależny od komórki, to był oddzielny aparat). Idąc tym tropem, telefon (jeden numer) może być zalogowany do sieci w dwóch różnych miejscach - jak byłem poza samochodem, to telefon w nim też dzwonił jak go nie wyłączyłem.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: Sobear » pn mar 15, 2021 12:23 pm

@
Awatar użytkownika
Bezimienny
RE punkt 3: Nie, to tak nie działa. Przeczytaj mojego posta trochę wyżej. Problem jest taki, że nie wystarczy logować się co jakiś czas w PL (czy to na klonie, czy na oryginalnym SIMie). Operator nalicza średnią ilość zalogowań do sieci w ciągu ostatnich 4 miesięcy. I to nie ma nic wspólnego z tą ustawą AT. Takie ograniczenia wprowadzili praktycznie wszyscy operatorzy w EU żeby ludzie nie nadużywali roamingu. Na przykład wtedy Niemiec mógłby kupić kartę w Polsce i używać jej cały czas u siebie płacąc znacznie niższe rachunki. Sytuacja szkodliwa dla operatorów w obu krajach, bo polski dopłaca niemieckim za korzystanie z ich infrastruktury, a niemiecki traci klientów.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: Bezimienny » pn mar 15, 2021 11:49 am

Pewnie czasy i możliwości sie zmieniły, ale:
1. Niektóre sieci oferowały jeszcze niedawno możliwość zrobienia duplikatu karty sim, na 100% Orange, co do reszty to nie wiem. I możliwe było korzystanie z obu kart na raz. Z tego co pamiętam, to w takiej sytuacji do abonamentu doliczona była jakaś śmieszna kwota - chyba 1,23 zł - nie wiem dokładnie ile, myślę że zależy to też od konkretnego abonamentu.
2. Do 2006 r. miałem numer w Erze (albo już wtedy zmienili nazwę) i bez problemu dali mi duplikat karty za jednorazową opłatą i o nic się nie pytali. Obie działały bez problemu. Od wejścia na nasz rynek Play mam telefon u nich. Jak potrzebowałem po tygodniu przejścia do nich duplikatu, to trochę pokręcili nosem, że podejrzane, chcieli żebym podpisał oświadczenie, że zgubiłem itp., ale w końcu dostałem duplikat. Duplikat działa do tej pory, oryginalną wymieniłem jakiś czas temu i nie ma problemów.
3. Z tego co wiem, to nowe karty sim da się klonować, jednakże wymaga to odpowiednich programów. Ale jeżeli masz starą kartę to bez problemu ja sklonujesz.
Mając dwie karty, jedną zostawiasz w Polsce żeby raz na jakiś czas się zalogować do sieci i po problemie. Nie wiem czy ustawa antyterrorystyczna z 2016 r. w jakiś sposób ingeruje w problem klonów kart, więc może warto byłoby się zagłębić.
Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: jeffrey » pn mar 15, 2021 11:15 am

Zawsze ktoś może wysłać Ci drugą zarejestrowaną kartę sim, ale to już będzie inny numer.
Obrazek
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: fistaszek » pn mar 15, 2021 10:19 am

Klonowanie nie wchodzi w grę, bo to nielegalne. A jeśli już o tym procederze, to stare karty sprzed 10 lat można jak najbardziej, te nowe mają już zabezpieczenia, tamte daje się obejść.
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: wt lut 09, 2021 7:16 am
Lokalizacja: okolice Jaworzna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: KaroloBC » pn mar 15, 2021 8:50 am

Nie ma szans. Klonować kart już od dawna się nie da. Conajwyżej gdyby powołać sie na ograniczenia w przemieszczaniu się przez koronkę i ich trochę pomęczyć w BOKu, ale wątpię w to.
Joyetech Cuboid 150 + Centaurus sub-ohm + 2x Samsung 25R 2500mAh
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Telefon w sieci Plus za granicą

Postautor: przemoert » ndz mar 14, 2021 3:28 pm

Ktoś w Polsce musiałby mieć klon twojej karty i ją zalogować. Innego sposobu nie znam.
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Telefon w sieci Plus za granicą.

Postautor: Sobear » ndz mar 14, 2021 10:52 am

Niestety tak to działa od czasu wyrównania cen w roamingu. W Play'u mam dokładnie to samo.
Możemy naliczyć dopłaty wynikające z Polityki uczciwego korzystania ( 4-miesięczny okres obserwacji).

Naliczymy je jeżeli:

- w trakcie 4 miesięcy numer komórkowy klienta był zalogowany przez większość dni do sieci partnerów roamingowych UE i użycie na tym numerze w roamingu UE było większe niż w Polsce. Zanim naliczymy opłaty dodatkowe, klient otrzyma od nas SMS-a. Ma wtedy dwa tygodnie na zmianę bilansu korzystania z usług. Jeżeli bilans się nie zmieni, włączymy dopłaty. Przestaniemy je doliczać, jeśli klient przebywa więcej w Polsce niż w UE lub będzie więcej korzystał z usług w Polsce niż w UE w trakcie ostatnich 4 miesięcy,
- karty SIM/USIM były przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży osobom, które nie mieszkają w Polsce oraz nie posiadają z nią stałych powiązań.


Próbuj dzwonić do BOKu powołując się na problemy w poruszaniu się w związku z koronką, ale nie liczyłbym na to, że odpuszczą.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „Smartphony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość